Базените во Македонија - слики, услуга, цени

Член од
12 март 2011
Мислења
376
Поени од реакции
1.234
Нашите чупенца нејча да се капа со џупски какушки.
Нашите чупенца незнаат што сакаат.. а иначе сами се криви оти ода џупците таму.
А во другиве базени се капа во сопствените какушки :D 20 души да влеза полн е базенот нема место повеќе :P
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
А да ми кажете за Воен базен дали е остана истата цена на карта и оваа сезона. Зашто ми рекоа дека е 200 денари.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Нашите чупенца нејча да се капа со џупски какушки.
не се проблем џупците..
проблем е неодржувањето на хигиената во базентот.
Сликите ти се од 2011 кога е извршено и последното темелно чистење на базентот (празнење, чистење и ставање заштитен слој)
Од 2011 не е исчистен базентот... а еве и годинава “немал пари“ кутриот газда да го исчисти.
Не е само базенот, туку целиот комплекс Маркови кули е крш. Салата се распаѓа, фудбалскиот терен исто. Ресторанот/хотел „Дион“ е крш. А пак за храната на базент да не прам муабет. Подобро порачај си со такси да ти донесат скара од градот него да јадиш притоплен тост стар една недела.

Незнам како успеа пак да го земи под 10 годишна концесија. Како и да е... на Маркови кули одиш да фатиш некоја кожна болест.. за друго, одамна ја загуби функционалноста.

100 пати е подобро со организиран превоз да си појдиш во Хавана во Неготино или во Б2 во Кавадарци
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
не се проблем џупците..
проблем е неодржувањето на хигиената во базентот.
Сликите ти се од 2011 кога е извршено и последното темелно чистење на базентот (празнење, чистење и ставање заштитен слој)
Од 2011 не е исчистен базентот... а еве и годинава “немал пари“ кутриот газда да го исчисти.
Не е само базенот, туку целиот комплекс Маркови кули е крш. Салата се распаѓа, фудбалскиот терен исто. Ресторанот/хотел „Дион“ е крш. А пак за храната на базент да не прам муабет. Подобро порачај си со такси да ти донесат скара од градот него да јадиш притоплен тост стар една недела.

Незнам како успеа пак да го земи под 10 годишна концесија. Како и да е... на Маркови кули одиш да фатиш некоја кожна болест.. за друго, одамна ја загуби функционалноста.

100 пати е подобро со организиран превоз да си појдиш во Хавана во Неготино или во Б2 во Кавадарци

Нека донира Маријан за да се исчисти базентот.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
СТРУМИЦА
Диско Базен "Aquarius"​
влез: 80 денари​
"Сириус" (во склоп на хотелот)​
влез: 100 денари​
"Воен Базен"​
влез: појма немам, последниот пат кога бев (пред 5-6 години беше 60 денари :))​
Цените се лански иначе, можно е оваа година да не накачени (ништо чудно).​
Исто така, цените на пијалоци, храна и сладоледи се исти како низ кафичите и сендвичарите :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
А да ми кажете за Воен базен дали е остана истата цена на карта и оваа сезона. Зашто ми рекоа дека е 200 денари.
Исто и јас слушнав дека е 200... Имаат ли осет бе ако е стварно 200 :facepalm: Да отидат двајца родители со детенцето од старт 600 им одат, плус да земат по нешто за пиење/јадење отидоа 1000 ден.
Па и сам да одиш е скапо 100 -че е најрелана и најприфатлива сцена според мене.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Чекај малце, ставате слики од МИНИ базени? Па во Штип сега коа го меревме му фали само некое метро да биде олимписки, овие у Валандово и Прилеп се минитки
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
Да се разладиме малце...
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Чекај малце, ставате слики од МИНИ базени? Па во Штип сега коа го меревме му фали само некое метро да биде олимписки, овие у Валандово и Прилеп се минитки
Полека бе ти со комплекси на супериорност, стај слики ако немиш друга работа.
 
2

~2A

Гостин
Чекај малце, ставате слики од МИНИ базени? Па во Штип сега коа го меревме му фали само некое метро да биде олимписки, овие у Валандово и Прилеп се минитки
Чекај, чекај... зошто ти е базен со голема должина ( олимписки) да не пуштате ајкули внатре и да играте брканица? o_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom