Базените во Македонија - слики, услуга, цени

2

~2A

Гостин
Нема врска, ќе се шлапкаме у базен 15 на 7 и ќе си пливкаме со пиво у рака и ќе тераме шема...

Абе у Штип има минимум 50 рекреативци што пливаат со по неколку КИЛОМЕТРИ во базенот




За мене сосема е океј... дури и мојата дебелина ја збира во базенов и нема да влијае на зголемување на нивото односно преливање..
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.126
Супер го средиле базенов во Охрид, нели едно време не работеше?
Tачно




Али и ова не е лошо :icon_lol:

SanAlfonsoDelMar.png

Најголемиот базен во светот се наоѓа во чилеанскиот одморалиште Сан Алфонсо дел Мар недалеку од градот Алгарабо.
Должината на базенот е повеќе од еден километар на осум хектари и во него има 250.000 кубни метри вода. Базенот е толку голем, што во него е дозволено да се плови со мали чамци. Максималната длабочина е 35 метри, а за споредба, тој е голем колку 20 олимписки базени.
Оваа необична туристичка атракција е изградена во 2006 година, а за таа цел биле потребни пет години работа и биле потрошени 1,2 милиони евра. Базенот е опремен со компјутерски систем кој зема вода од океанот и ја филтрира преку посебни пумпи. Температурата на водата е 26 степени, што е за 9 степени повеќе од онаа на морската вода.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Повелете во PLAY Валандово. (ex- EXIT).

Дневна влезница - 50 ден.
Цени на пијалоци 30-100 ден.
Сладолед 15-55 ден.
Сендвичи 50-100 ден.

До базенот има и хотел со ресторан и дискотека (летна).
Слики

Значи овој базен сеуште работи. Сум бил навечер и ептен ми се допадна што е во природа. Има ли уште дешавки навечер??? Што музика се практикува каква атмосферата? Искрено имам уплав од турбо фолк и не би сакал да тепам толкав пат за да налетам на Јелена Карлеуша или Сека Алексич стајл.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Значи овој базен сеуште работи. Сум бил навечер и ептен ми се допадна што е во природа. Има ли уште дешавки навечер??? Што музика се практикува каква атмосферата? Искрено имам уплав од турбо фолк и не би сакал да тепам толкав пат за да налетам на Јелена Карлеуша или Сека Алексич стајл.

Зависи, турбо фолк само ако има некој/а пеач/ка. Досега немаше ништо турбо фолк (освен 1 песна од Инструментал Бенд пред 1 викенд).
Ник Капа беше пред 2 недели, овој викенд се Шајн на сцената.
Ако дојдете навечер на диско побарајте ме на првиот шанк :)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Блазеси ви, у ебаново Тетово еден асален базен нема, има неколку помали и тие се полни со бандитине, неможеш на раат да се оладиш. По селава(Делфина-Сиричино и Бела Виста-Беловиште) има поубави базени отколку во градот.

И пак дај им власт, ах бе......:mad::mad::mad:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Хавана и Аква паркот се најубави. Во Штип е голем ама нема убаво место за седење. Тоа кај што се тениските игралишта да се направи со лежалки како аква паркот во Пробиштип.
1.jpg 2.jpg 3.jpg

Има една вила на пат на Марков манастир ја издаваат за приватни потреби. Ако знае некој други вакви базени нека стави слики. :D
935036_10200940149255732_1896873324_n.jpg untitled.JPG
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.621
Поени од реакции
14.372







Оваа последната слика е од пред неколку минути, неделна гужва
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
хлор треба да се става еднаш неделно, се под оваа норма е веќе загаденост.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.621
Поени од реакции
14.372


Некој дечко ја ставил на ФБ
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
А да ми кажете за Воен базен дали е остана истата цена на карта и оваа сезона. Зашто ми рекоа дека е 200 денари.
200 е, вчера бев. Све да им изнаебам. А фората е што ништо посебно не е реновирано за да накачат цена.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
хлор треба да се става еднаш неделно, се под оваа норма е веќе загаденост.
А бе само хлор и му ставаат, и дома кога си одиш како од картон се чуствуваш дека си. Дното на базенот е полн со жолт талог. Знам дека пред некоја година имаше луѓе кои фатија некои кожни болести... Ај доста ширам анти реклама, може ќе се управат годинава....
И не знам дали имаат тушеви на базенот, за после банање да се тушираш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А бе само хлор и му ставаат, и дома кога си одиш како од картон се чуствуваш дека си. Дното на базенот е полн со жолт талог. Знам дека пред некоја година имаше луѓе кои фатија некои кожни болести... Ај доста ширам анти реклама, може ќе се управат годинава....
И не знам дали имаат тушеви на базенот, за после банање да се тушираш.
да ок и водата треба да се смени зошто ете туристички е базенов, доаѓаат и луѓе со секаква хигиена. Но зборев и за дозирањето.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
200 е, вчера бев. Све да им изнаебам. А фората е што ништо посебно не е реновирано за да накачат цена.
Само да се бојкотираат,ама секогаш ќе се најдат такви што ќе одат,
Маме им и на нив и на газдите. Да одам минимум итиде 1000 денари.Па нормални
се тие,каде дневница има толку, а децата (внуците) обично и не работат.
Како што реков.некој во леген во двор ќе се капе(па и Кљусето тоа збореше)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom