Базените во Македонија - слики, услуга, цени

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Само да се бојкотираат,ама секогаш ќе се најдат такви што ќе одат,
Маме им и на нив и на газдите. Да одам минимум итиде 1000 денари.Па нормални
се тие,каде дневница има толку, а децата (внуците) обично и не работат.
Како што реков.некој во леген во двор ќе се капе(па и Кљусето тоа збореше)
Ноќно капење стаиле 150 денари :ROFLMAO:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ноќно капење стаиле 150 денари :ROFLMAO:
Да бе така и јас чув, маме им нивно...
внуци ајде дење на спиење ноќе на капење, аман од овие арамии,сегде гледаат да те избричат.Тоа ноќе е за оние од пијанка право на базен ли.
А колку или бар еден базен ќе се направеше наместо трите грујови врби на Вардар.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Да бе така и јас чув, маме им нивно...
внуци ајде дење на спиење ноќе на капење, аман од овие арамии,сегде гледаат да те избричат.Тоа ноќе е за оние од пијанка право на базен ли.
А колку или бар еден базен ќе се направеше наместо трите грујови врби на Вардар.

Русинот сега кога ќе го направи аква -паркот ќе им ги симне цените одма.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Уште мал кога одев тука си ги стававме крпите :icon_lol: и сега исто и на тоа празно место нека стават маси и столови.

DSC_0582_resize.JPG
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
7
Поени од реакции
5
Сите тие што не биле во Хавана (Неготино), треба да го посетат. Базенот е одличен. Влез е околу 50 денари, зависи кога како. Прошлата година бев, одлично поминав.

ABC - ЕЈ БИ СИ, Катланово. Одлично место, али само за одмор. Просечно има околу 30 души на базенов и затоа го прави според мене најдобро место да одмориш. Али ретко кога сме иделе за одмор, увек ни викале деќа ќе не избркаат. Го држат Баба и Дедо и многу се досадни искрено, но сепак за хигиена и такви ствари чистка 10ка.

 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Кој ги ебе бе, посебно тој концесионерот што го земал воен базен под концесија нека се е*е во гз. Ќе види за помалку од 1 месец кога ќе го пуштат аква паркот( 350 ден. ) што во споредба со цените на базените кај нас не е голема разлика,а ќе биде со тобогани,вештачки бранови и многу други работи. + и чистење и менување на водата, а и самата хигиена ќе биде на доста високо ниво. Тогаш ќе го видам тоа лиглето од воен кога ќе ги изгуби луѓето што ќе прави и сакал или не сакал ќе мора да ги намали цените инаку нема да опстои долго. Па подобро ќе отидам еднаш во аква паркот и ќе си поминам одлично него на воен кај тоа лиглето што нема ништо сменето освен плочки нешто што има ставено од страна на базенот и ништо повеќе.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Кој ги ебе бе, посебно тој концесионерот што го земал воен базен под концесија нека се е*е во гз. Ќе види за помалку од 1 месец кога ќе го пуштат аква паркот( 350 ден. ) што во споредба со цените на базените кај нас не е голема разлика,а ќе биде со тобогани,вештачки бранови и многу други работи. + и чистење и менување на водата, а и самата хигиена ќе биде на доста високо ниво. Тогаш ќе го видам тоа лиглето од воен кога ќе ги изгуби луѓето што ќе прави и сакал или не сакал ќе мора да ги намали цените инаку нема да опстои долго. Па подобро ќе отидам еднаш во аква паркот и ќе си поминам одлично него на воен кај тоа лиглето што нема ништо сменето освен плочки нешто што има ставено од страна на базенот и ништо повеќе.
Латас ;)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Мислам дека си грешка,другар ми кажа дека некој од матка го земал :) иако не сум баш сигурен во тоа.
Така имам слушнато аи така се збори да ти кажам..
А и на фан страната на Воен базен на фб се спомнува Латас..
А он се спомнуваше одма одкако лани го затвроија Воен..
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Така имам слушнато аи така се збори да ти кажам..
А и на фан страната на Воен базен на фб се спомнува Латас..
А он се спомнуваше одма одкако лани го затвроија Воен..
Да да, лани така се збореше за латас дека ќе го зема, али сеедно кој и да е нема теоретски шанси да им идам таму кога за помалку од 1 месец го отвараат аква паркот каде што 300 е одлична цена кога би го споредиле со воен каде што нема ништо посебно :)
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Минатото лето бев а исто така и овој месец, не можев значи да му одолеам на аква паркот во хотел Изгрев во Струга.
Минатото лето цената на влезница беше 600 ден. а годинава ја покачиле за 50 де. т.с 650 ден.



Имаме ли во Скопје некој друг базен за освежување освен аква паркот, војниот базен, базенот во Карпош и олимпискиот базен?
Дали бил некој во базените на хотелот New Star??
Предлог ми треба за неделно разладување со друштво поред вода.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Минатото лето бев а исто така и овој месец, не можев значи да му одолеам на аква паркот во хотел Изгрев во Струга.
Минатото лето цената на влезница беше 600 ден. а годинава ја покачиле за 50 де. т.с 650 ден.

Зашто кур ставаш слики што не се од Струга?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Зашто кур ставаш слики што не се од Струга?[/QUOTE

Моја грешка, се извинувам:cuc:
Неможев да ставам од телефонот слики бидејќи имам луѓе на нив, како би ја задржала нивната и мојата приватност, па набрзина, по грешка сум копирала други...се извонувам упте еднаш.
Инаку овој аква парк е прекрасен и го препорачувам на секој што сака малку да се забавува во оваа наша држава, која на жалост не ни нуди некој голем избор.

 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Сите тие што не биле во Хавана (Неготино), треба да го посетат. Базенот е одличен. Влез е околу 50 денари, зависи кога како. Прошлата година бев, одлично поминав.

ABC - ЕЈ БИ СИ, Катланово. Одлично место, али само за одмор. Просечно има околу 30 души на базенов и затоа го прави според мене најдобро место да одмориш. Али ретко кога сме иделе за одмор, увек ни викале деќа ќе не избркаат. Го држат Баба и Дедо и многу се досадни искрено, но сепак за хигиена и такви ствари чистка 10ка.

не работи оваа година?
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Ќе работи ли годинава базенот во Велес?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom