БРИКС

Член од
23 мај 2019
Мислења
4.139
Поени од реакции
4.914
Bitcoinot e kontroliran so pomoš na blockchein.
де објасни ако сакаш, како биткоинот е контролиран со блокчејнот, може нешто сум испуштил ама колку мене ми е познато, не.

... денешниот “фин систем“ се руши и тоа на големо, жалам што не ти се допаѓа.
Сите валути па и дигиталните се предмет на ПРИФАЌАЊЕ, ако одлучиш да не прифатиш долар твое право а вредноста на долар или дигиталната е со одлука која нема врска со вистинската вредност бидејќи не е врзана со ништо.

Никој не сака да не се плаќа данок/давачки затоа и цела ова гунгула против биткоинот.
Државата/банката/судот или било кој друг НЕ МОЖЕ ДА ТИ БЛОКИРА СМЕТКА ако тоа за тебе е анархија јбг тогаш нека биде анархија.
Типот кј го користиш ми е во корпата со анална содржина така да не читам што пишал, крајот на долар/евро ќе дојде како резултат на активности кои ги тера БРИКС+++ и само доплнување тоа не е нивни крај туку крај за долар/евро како инструмент преку кој низ институции како ММФ и СБ управцуваат со светот, ете за таков крај се работи, тие во САД повторно ќе си имаат долар итн итн

Многу поважно е од каде увозниците ќе увезуваат, а извозниците ќе се снајдат не грижи се.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2014
Мислења
711
Поени од реакции
441
Šo i da napišam ne možam da ti dokažam. Za blockchain i bitcoin prviot link na google ke potvrdi, no gledam veke si rešen da ne veruvaš,pa koj sum jas mene da mi poveruvaš. Dokaz neka bide toa što ke se slučuva vo slednite godini. Dali BRIKS +++±+ ke zaživee i kakva sorabotka ke napravat? vo momentov se ko rogovi vo vreka.
Sistemot nema da se sruši si site svoi nedostatoci zatoa što ke dojde do haos. Haos znači nema plati, nema prodavanja nema kupuvanja itn. Ima vo svetot i ozbilni luge nema da go dozvolat toa. Ne e bitno što mene ili tebe ni se dopaga ili ne ni se dopaga. Dedolarizacija može da ima do nekoja merka i postepeno, mn postepeno. Coinite ke ostanat marginalija. Danoci sekako mora da se plakaat, kako ke se lečime na pr? Golemite sili odsekogaš go kontrolirale svetot ke najdat način pak da go kontroliraat. Dale kurta ili murta za nas ovde ne menzva mnogu.
Se slušame za 5-6 godini davidime koj e vo pravo.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.418
де објасни ако сакаш, како биткоинот е контролиран со блокчејнот, може нешто сум испуштил ама колку мене ми е познато, не.

... денешниот “фин систем“ се руши и тоа на големо, жалам што не ти се допаѓа.
Сите валути па и дигиталните се предмет на ПРИФАЌАЊЕ, ако одлучиш да не прифатиш долар твое право а вредноста на долар или дигиталната е со одлука која нема врска со вистинската вредност бидејќи не е врзана со ништо.

Никој не сака да не се плаќа данок/давачки затоа и цела ова гунгула против биткоинот.
Државата/банката/судот или било кој друг НЕ МОЖЕ ДА ТИ БЛОКИРА СМЕТКА ако тоа за тебе е анархија јбг тогаш нека биде анархија.
Типот кј го користиш ми е во корпата со анална содржина така да не читам што пишал, крајот на долар/евро ќе дојде како резултат на активности кои ги тера БРИКС+++ и само доплнување тоа не е нивни крај туку крај за долар/евро како инструмент преку кој низ институции како ММФ и СБ управцуваат со светот, ете за таков крај се работи, тие во САД повторно ќе си имаат долар итн итн

Многу поважно е од каде увозниците ќе увезуваат, а извозниците ќе се снајдат не грижи се.
Уште бе тресеш зелени за биткоинот и блокчејн. Баш кај блокчејнот цело време се гледа каде отишле 100 биткоин и кога сака државата ќе ти се вмеша во дигиталниот новчаник, за разлика кога народ користи кеш пари. Не знаеше како функционира обичниот свифт систем, ама читал за биткоин, трагикомедии си, комунист наивен.

Крајот на доларот ќе си дојде поради намерно глупите потези на самите амерички политичари, а не ради збирштина од комунистички држави.

Bafra e vo pravo hiperinflacijata nema da go označi krajot na dolarot ili evroto. Najverojatno scenario e deka juanot ili druga briks valuta ke dobiva vo masa.
Исклучиво за доларот важи, не важи за еврото. Еврото и така беше утепано, во Европа ќе си има троа поголема инфлација. Погледнете ги активностите на политичарите, 99% од превземените активности намерно водат кон домашен хаос и војна да има, за вниманието на рајата да се насочи на трет виновник, оти знаат што следи.

Елитата си ја одбра и спреми Кина за новата империја.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.139
Поени од реакции
4.914
Šo i da napišam ne možam da ti dokažam. Za blockchain i bitcoin prviot link na google ke potvrdi, no gledam veke si rešen da ne veruvaš,pa koj sum jas mene da mi poveruvaš. Dokaz neka bide toa što ke se slučuva vo slednite godini. Dali BRIKS +++±+ ke zaživee i kakva sorabotka ke napravat? vo momentov se ko rogovi vo vreka.
Sistemot nema da se sruši si site svoi nedostatoci zatoa što ke dojde do haos. Haos znači nema plati, nema prodavanja nema kupuvanja itn. Ima vo svetot i ozbilni luge nema da go dozvolat toa. Ne e bitno što mene ili tebe ni se dopaga ili ne ni se dopaga. Dedolarizacija može da ima do nekoja merka i postepeno, mn postepeno. Coinite ke ostanat marginalija. Danoci sekako mora da se plakaat, kako ke se lečime na pr? Golemite sili odsekogaš go kontrolirale svetot ke najdat način pak da go kontroliraat. Dale kurta ili murta za nas ovde ne menzva mnogu.
Se slušame za 5-6 godini davidime koj e vo pravo.
ама зошто така?
Остави дали јас верувам или не верувам, не збориме за религија туку за политика поточно глобални движења и процеси.
Еве и да не верувам само напиши има други кои читаат и ти веруваат, малку ли е тоа ;)

5-6 години се многу ако овие запнат за 2-3 години се ќе биде завршено.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.649
Поени од реакции
5.443
де објасни ако сакаш, како биткоинот е контролиран со блокчејнот, може нешто сум испуштил ама колку мене ми е познато, не.

... денешниот “фин систем“ се руши и тоа на големо, жалам што не ти се допаѓа.
Сите валути па и дигиталните се предмет на ПРИФАЌАЊЕ, ако одлучиш да не прифатиш долар твое право а вредноста на долар или дигиталната е со одлука која нема врска со вистинската вредност бидејќи не е врзана со ништо.

Никој не сака да не се плаќа данок/давачки затоа и цела ова гунгула против биткоинот.
Државата/банката/судот или било кој друг НЕ МОЖЕ ДА ТИ БЛОКИРА СМЕТКА ако тоа за тебе е анархија јбг тогаш нека биде анархија.
Типот кј го користиш ми е во корпата со анална содржина така да не читам што пишал, крајот на долар/евро ќе дојде како резултат на активности кои ги тера БРИКС+++ и само доплнување тоа не е нивни крај туку крај за долар/евро како инструмент преку кој низ институции како ММФ и СБ управцуваат со светот, ете за таков крај се работи, тие во САД повторно ќе си имаат долар итн итн

Многу поважно е од каде увозниците ќе увезуваат, а извозниците ќе се снајдат не грижи се.
Циркусот ќе биде ако Брикс воведе златна заедничка валута за меѓусебни трансакции како што Гадафи проба со златниот динар поради кој беше Либија бомбардирана од сите страни а на атлантистиве почне да им бара прво да купат нивна валута исклучиво со физичко злато дали
ќе нападнат некого како Либија и кого бидејќи овојпат ќе се соочат со неколку големи држави и по површина и по број на население.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.139
Поени од реакции
4.914
Циркусот ќе биде ако Брикс воведе златна заедничка валута за меѓусебни трансакции како што Гадафи проба со златниот динар поради кој беше Либија бомбардирана од сите страни а на атлантистиве почне да им бара прво да купат нивна валута исклучиво со физичко злато дали
ќе нападнат некого како Либија и кого бидејќи овојпат ќе се соочат со неколку големи држави и по површина и по број на население.
“златниот динар“ е маскировка само прикривање на вистината.
Вистинската причина за напад врз Либија беше ГРАБЕЖ!
Либија имаше над 270 милијарди долари резерви на чување во САД и ЕУропска.
По убиството на Гадафи и демократизацијата на Либија ЕУСА им призна некаде околу 20 до 30 милијарди и тие не им ги даваат туку ги користат како инструмент за поделби во Либија, така да остави што зборат и пишуваат гледај што работат.

Така да батали ги нивните лаги, исто беше и со Ирак (бојни отрови) и со ЕхЈУ )човекови права и демократија, не можеа да спијат оти ние во ЕхЈу сме немале демократија) со арапската пролет со Украина, се е исто со милениуми, се додека постои консумент кој ги голта нивните приказни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom