Аliexpress (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од MARCELLO, 26 септември 2014.

 1. sime333

  sime333

  Член од:
  8 септември 2011
  Мислења:
  3.627
  Допаѓања:
  2.592
  prodavnicata ima poveke od 60 k feedback i e oceneta so 95% positive feedback, bas me interesira ovie degenive od posta so ke mi kazat.

  Sent from my 5051X using Tapatalk
   
 2. macko i

  macko i Локален шериф

  Член од:
  8 јуни 2011
  Мислења:
  2.244
  Допаѓања:
  1.121
  Рејтингот не е веродостоен податок читав негде дека некој дури и заработуваат од оставање на позитивни оценки на интернет продавници. Јас конкренттно имав нарачка на 10 пенкала со сваровски кристали различна боја различна нарачка и место кинезов да ми ги спакува во една ги испорачува посебно од 10 само 2 добив и тоа во рок од месец дена другите е мистерија каде се.
   
 3. Slash-

  Slash-

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  4.006
  Допаѓања:
  2.511
  Значи чекам една пратка денеска конечно стигна во Мк, задњи 3 статуси се

  Receive item at office of exchange (Inb)
  , 2:08:00 PM Send item to domestic location (Inb)
  7:26:00 PM Send item to customs (Inb)

  Дали значи дека ќе го царинат ? ќе оди на царинска проверка ? дали да им идам у пошта ?? дали да го чекам ?? :D иначе 100 евриќи ми е нарачкава гимбал за телефон
   
 4. redmountain

  redmountain

  Член од:
  13 јануари 2013
  Мислења:
  1.352
  Допаѓања:
  929
  Чим ти е над сто евра нарачката треба и царина да платиш.
   
 5. Zaptija Stojkov

  Zaptija Stojkov Комунист

  Член од:
  23 февруари 2010
  Мислења:
  1.479
  Допаѓања:
  879
  На 1 декември имам нарачано и уште тоа не ми е стигнато! Дали после 60 дена од нарачаното (доколку не е стигнато) парите на сметка ти ги враќаат???
   
 6. macko i

  macko i Локален шериф

  Член од:
  8 јуни 2011
  Мислења:
  2.244
  Допаѓања:
  1.121
  Прво контактирај го кинезот ако не ти се брза причекај некој ден знаеш празници и триста глупости, ако си решен за да добиеш повраток на сретства треба да потполниш жалба до системот на али и се враќаат парите за 15 работни дена.
   
 7. Il Fenomeno

  Il Fenomeno non mollare mai

  Член од:
  14 март 2007
  Мислења:
  3.217
  Допаѓања:
  692
  Дали некој знае за 300 долари телефон колку давачки има дали е само 18% ддв
   
 8. macko i

  macko i Локален шериф

  Член од:
  8 јуни 2011
  Мислења:
  2.244
  Допаѓања:
  1.121
  Мобилните се ослободени од царинска стапка, се наплаќа само 18% ДДВ нa вкупната сума, вклучувајќи ја и цената за транспорт.
   
 9. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  18.677
  Допаѓања:
  27.732
  Ако планираш да нарачаш скап телефон не заборавај да користиш Topcashback си враќаш 5% од вкупната сума.
   
  На Il Fenomeno му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.914
  Допаѓања:
  1.519
  Како работи ова?
   
 11. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  18.677
  Допаѓања:
  27.732
  Кешбек сајт кој нуди различни кешбек проценти при онлајн плаќање на места како AliExpress, Ebay, Booking, Amazon...
  Се регистрираш и бираш од која продавница ќе купуваш и те пренасочува таму. Те исплаќаат преку PayPal, Amazon, AliExpress, Ebay...
   
  На 0C0FFEEBABE му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MaNNe

  MaNNe

  Член од:
  4 мај 2014
  Мислења:
  259
  Допаѓања:
  28
  https://goo.gl/3YfWSh
  Aliexpress 7% кеш бек
  Ebay 1.6% Кеш бек
  И многу други
   

Сподели преку: