А1 Македонија (VIP)

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.052
Поени од реакции
10.754
Кај мене намалија од 555 на 536 демек многу :P
абе другар на тебе ти е малку ова ама за нив е многу кога ке ги собереш од сите корисници минусирањата..
да претпоставиме дека имаат 100 000 корисници х 20 ден тоа ти се 2 000 000 денари
мене искрено ме изненадија зашо досега сите оператори гледаат како да те заебат и поише да ти земат на педерски начин а сега овие дадоа дел од ќарот :)[DOUBLEPOST=1406986307][/DOUBLEPOST]
дечки, не сретнав нешто слично во досегашните дискусии, а ме интересира дали бесплатните минути што ми се вклучени во претплатата ми важат ако ѕвонам на македонски број, ама лицето што го барам е во странство. Значи, јас имам 1000 минути во Вип месечно кон сите национални мрежи, а ѕвонам на број од Т-Мобиле кај лице што е во странство. Разговарав неколку пати и проверив онлајн сметка, но ми покажува 0 денари. Страв ми е да ѕвонам пак, да не ме израдуваат на крај на месец со дебела сметка. Ако знае некој нешто за ова би ве замолила да ми пишете
тикви ти важат...
штом е у странство ни пораките што ги имаш бесплатни не ги користиш а тоа што ти дава 0 денари е затоа што не ги пресметува у роаминг веднаш услугите..
јави се прашај па ке видиш
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.362
Поени од реакции
3.726
e umren operator vo centar na debar- vika vip vi posakuva prijaten prestoj vo albanija **** c.c.c.c.c.c uzas ste
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
дечки, не сретнав нешто слично во досегашните дискусии, а ме интересира дали бесплатните минути што ми се вклучени во претплатата ми важат ако ѕвонам на македонски број, ама лицето што го барам е во странство. Значи, јас имам 1000 минути во Вип месечно кон сите национални мрежи, а ѕвонам на број од Т-Мобиле кај лице што е во странство. Разговарав неколку пати и проверив онлајн сметка, но ми покажува 0 денари. Страв ми е да ѕвонам пак, да не ме израдуваат на крај на месец со дебела сметка. Ако знае некој нешто за ова би ве замолила да ми пишете
Бесплатните минути и пораки ќе ти важат, се тарифира како да збориш во Македонија бидејќи вртиш на македонски број, меѓутоа тој што е во странство ќе плати роаминг бидејќи не е на неговата мрежа.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.104
Поени од реакции
8.170
Пазете со новите интернет пакети, ако активирате Star Surf Basic 149d. 1gb и после да го декативирате ке ви земе од старт 149, и не важи до крајот на месецот него све до негова деактивација.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Освен што ја сменив картичката за да имам 4G LTE дали треба нешто друго да подесам на телефонот или...
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Има ли некој некогаш добиено 3G сигнал на интернетот од ВИП ???
Јас не познавам таква особа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Пазете со новите интернет пакети, ако активирате Star Surf Basic 149d. 1gb и после да го декативирате ке ви земе од старт 149, и не важи до крајот на месецот него све до негова деактивација.
На мајка ми од вип и кажале дека пакетите не се деактивираат затоа што не се продолжуваат во наредниот месец.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Да ве прашам, зошто лешпериве, кои патем речено, ниту еднаш не ме украдоа дури бев кај нив, освен што плаќав повеќе ради никаквите тарифи нивни, сега, откако се префрлив на Оне, ми пуштиле фактура со 250 денари за пренесување на број? И тоа, 2 години по мејл ми стигаше фактура од нив, сеа на домашна адреса ми ја пуштиле? Нели тоа треба со новиот оператор да си го регулирам јас?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
Да ве прашам, зошто лешпериве, кои патем речено, ниту еднаш не ме украдоа дури бев кај нив, освен што плаќав повеќе ради никаквите тарифи нивни, сега, откако се префрлив на Оне, ми пуштиле фактура со 250 денари за пренесување на број? И тоа, 2 години по мејл ми стигаше фактура од нив, сеа на домашна адреса ми ја пуштиле? Нели тоа треба со новиот оператор да си го регулирам јас?
Ти си плаќаш на ВИП 250 денари, а ОНЕ треба да ти ги одбие на првата фактура
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ти си плаќаш на ВИП 250 денари, а ОНЕ треба да ти ги одбие на првата фактура
Па од Оне можда ради тоа не ми стигна фактура за претходниот месец? Фала во секој случај, со Оне ќе видам шо е работата.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Кај нас терминот неограничен интернет изгледа воопшто не се однесува на сообраќај. А за што се однесува не ми е јасно. Можеби мислат дека не си ограничен на што го користиш тој 1гб. :confused:
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Кај нас терминот неограничен интернет изгледа воопшто не се однесува на сообраќај. А за што се однесува не ми е јасно. Можеби мислат дека не си ограничен на што го користиш тој 1гб. :confused:
Современ маркетинг е да го вметнеш зборот ,,неограничено,, па и кај работи кои се ограничени. Јадицата ја фрлаат некој ќе се фатат некои не :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom