А1 Македонија (VIP)

Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
А друго можеш да пристапиш на интернет? (Пр google)? Btw датароаминг исклучиго , ако ти фати странска мрежа ќе имаш уште интернет и ќе те одере
Не е за мене, не можам вака конкретно да ти кажам, но само фејсбук е активиран, интернетот не, онаа понуда за бесплатен интернет што е рекламирана.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
121
Поени од реакции
58
Не е за мене, не можам вака конкретно да ти кажам, но само фејсбук е активиран, интернетот не, онаа понуда за бесплатен интернет што е рекламирана.
Можно е да се подесувањата . а и со таа понуда добиваш и 0.1 мкд/ за МБ друг интернет освен ФБ. Знаеш да ги провериш подесувањата?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Можно е да се подесувањата . а и со таа понуда добиваш и 0.1 мкд/ за МБ друг интернет освен ФБ. Знаеш да ги провериш подесувањата?
Дај кажи ако знаеш вака од тепка што да проверам и како да наместам?
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
121
Поени од реакции
58
Дај кажи ако знаеш вака од тепка што да проверам и како да наместам?
Нагодувања со испраќање SMS порака
Едноставно и брзо поставете ги нагодувањата на Вашиот телефон со испраќање празна SMS порака на 1445. За неколку секунди ќе добиете повратна SMS порака со нагодувањата за Вашиот модел на мобилен за интернет и MMS. Со прифаќање на SMS пораката, нагодувањата за интернет и MMS автоматски ќе бидат инсталирани на Вашиот мобилен.
По успешно инсталираните нагодувања, преку Вашиот уред ќе можете да се поврзете на интернет или, пак, да испраќате MMS пораки на Вашите најблиски.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Нагодувања со испраќање SMS порака
Едноставно и брзо поставете ги нагодувањата на Вашиот телефон со испраќање празна SMS порака на 1445. За неколку секунди ќе добиете повратна SMS порака со нагодувањата за Вашиот модел на мобилен за интернет и MMS. Со прифаќање на SMS пораката, нагодувањата за интернет и MMS автоматски ќе бидат инсталирани на Вашиот мобилен.
По успешно инсталираните нагодувања, преку Вашиот уред ќе можете да се поврзете на интернет или, пак, да испраќате MMS пораки на Вашите најблиски.
Фала друже (y)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Добро, што е со операториве? Срање понуди, срање телефони, ништо не се размрдува на пазаров. Ако продолжи вака откачувам оператори со постпејд и зимам припејд. Едноставно не се исплати 2 години да бидеш врзан за никој оператор.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
587
Поени од реакции
249
Здраво, да ве прашам нешто
како оди со мобилниот интернет на вип?
мислам да платиш и да го имаш неколку време/неколку ГБ
Значи ми треба интернет за телефон за поевке време за недела/две
како е бројот за да се активира интернет и дали е со врем на пример 1 недела или ти дава неколку ГБ и ти до кога сакаш да ги искористиш
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Со бесплатните разговори и неограничените смс се ок, ама интернетот им е тотална утка... До пред еден месец веќе втора година сум оштетен бидејќи ми кратат од интернет пакетот кој ми следува со тарифата.. При жалба во салон цело време истиот одговор пишете приговор да го разгледаме вашиот случај и слично.. Пред месец дена при потрошен пакет поради потреба активирав дополнителен пакет и проблемот кој го имав "магично" го снемува и се е во ред и со основниот пакет и дополнителниот.. За сумата која ја плаќам веќе ги надминаа нивните конкуренти ама тој пуст договор...
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Здраво, да ве прашам нешто
како оди со мобилниот интернет на вип?
мислам да платиш и да го имаш неколку време/неколку ГБ
Значи ми треба интернет за телефон за поевке време за недела/две
како е бројот за да се активира интернет и дали е со врем на пример 1 недела или ти дава неколку ГБ и ти до кога сакаш да ги искористиш
http://www.vip.mk/internet-prepaid1
http://www.vip.mk/internet-postpaid1
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
587
Поени од реакции
249
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
јас не сум на припејд мислам не плакам секој месец, туку со една рака го земав телефонот
дали ке важи и припејд понудата пошто ми се допадна старт 1гб?
Малку си ми конфузен со реченицава, ако неплаќаш месечна претплата туку само ставаш пари на бројчето кога ке ти требаат тогаш си припрејд.
Во тој случај го гледаш првиот линк, т.е имаш за 100 денари еден гига интернет со рок на трошење од една недела .
Доколку секој месец ти доаѓа сметка дома со месечна претплата, тогаш си постпејд и 1 гига интернет ке те чини 150 денари и трае еден месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom