А1 Македонија (VIP)

Т

Триптико

Гостин
Викај ти по неа за џабе :pos: Наскоро нова реклама на Вип: компанија која ви го растура бракот! :P
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Значи од денес натаму комплетно знам дека овие од ВИП се ментални. Ги накачиле цените на сите модели затоа што имало поголема побарувачка еј мислам кмон. Со цел пазар од мобилни телефони, ибеј, алиекспрес овие наместо да намалат цена на телефон и тоа стари од пред година/две овие ги накачиле цените. Конечно ми се реши дилемата, бај бај вип.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
^ Јас само чекам да ми заврши договорот нема шанси да го продолжувам и т-мобајл и оне веќе имаат многу подобри пакети и мобилни
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
ми истекува вип роденденска 555 во септември,
да не знае некој за да ја проолжам со бирање на мобилен телефон, кои цени од мобилните се гледаат? :)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
ми истекува вип роденденска 555 во септември,
да не знае некој за да ја проолжам со бирање на мобилен телефон, кои цени од мобилните се гледаат? :)
М тарифа

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
572
ми истекува вип роденденска 555 во септември,
да не знае некој за да ја проолжам со бирање на мобилен телефон, кои цени од мобилните се гледаат? :)
Купи си од мобилара на ново за најповолна тарифа, телефоните на сите оператори кај нас почнуваат да се исплаќаат со тарифи над 600-700 денари месечно. Најдобра варијанта ако веќе потпишуваш договор купи телефон каков што сакаш од мобилара и земи го тој што ти го даваат бесплатно (или мала доплата) од оператор
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Купи си од мобилара на ново за најповолна тарифа, телефоните на сите оператори кај нас почнуваат да се исплаќаат со тарифи над 600-700 денари месечно. Најдобра варијанта ако веќе потпишуваш договор купи телефон каков што сакаш од мобилара и земи го тој што ти го даваат бесплатно (или мала доплата) од оператор
Најдобро земи од мобилара и воопшто не зимај претплата, ќе се врзуваш 2 години за што? За катастрофа телефони или преценети телефони? Земи си од мобилара и иди си припејд и само стотче ставај а вифи и интернет секаде веќе има.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Во септември ми истекува договорот (вип роденденска) и не го продужувам од причина што ја нема истата или некоја слична.

А такви со 100 че на сметка со големо задоволство ги чекам и ловам на пилотки.
 
A

Avenger99

Гостин
Во септември ми истекува договорот (вип роденденска) и не го продужувам од причина што ја нема истата или некоја слична.

А такви со 100 че на сметка со големо задоволство ги чекам и ловам на пилотки.
До септември ќе дадат нова роденденска, почекај ;)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Во септември ми истекува договорот (вип роденденска) и не го продужувам од причина што ја нема истата или некоја слична.

А такви со 100 че на сметка со големо задоволство ги чекам и ловам на пилотки.
Можеш да си ја задржиш истата тарифа (роденденската 555) или пак да се префрлиш на било која од тие што ги нудат.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
До септември ќе дадат нова роденденска, почекај ;)
Можеш да си ја задржиш истата тарифа (роденденската 555) или пак да се префрлиш на било која од тие што ги нудат.
Пред нова година земав select promo од one многу поповолна од роденденската на vip a ако дадат поповолна тарифа може ќе го продолжам договорот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Na koi broevi treba da se prati sms za da se deaktiviraat paketite surf start up 200mb i surf basic up 1gb
 

Kajgana Shop

На врв Bottom