Астрална проекција

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Dokolku ne si bil svesen vo sonot toa ne bilo astralna proekcija, no dokolku si bil togas rabotite se menuvaat, no sepak da si svesen (luciden) vo son ne snaci deka si se astralno proektiral, ama si cekor poblisku do toa i mozes dokulku posakas a toa mozes da go napravis dokolku pomislis na tvoeto zasprano telo i treba da imas namera da izlezes od nego, a pri toa se svesen i potoa se sekavas na sekoj detal otkako ke se razbudis.

E veke toa e astralna proekcija :)
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
57
Поени од реакции
2
i sega deka ne gi procitav site postovi na kogo od clenovite mu uspealo da se proektira, ima malku razlicni tolkuvanja za opasnosta i sega koja e verojatnosta deka nema da uspees za go vratis duhot vo teloto
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Има во едно списание "Шесто сетило",еден човек кој е анонимен,раскажува за своите астрални искуства.Не само што ја постигнал астралната проекција,туку и доживеал неверојатни работи.
Според него,на астрален план,скоро и да не постојат физичките граници кои ги имаме во нашата реалност.
Ако може да му се верува нему,искусен астрален патник,може да прави прошетки дури и надвор од Земјата,да оди со брзина на светлината и да има контатки со вонземјански видови.
Исто така,тој ги спомнува и ентитетите кои се наогаат во астралот,и ги дели на два вида:
1.Сиви,кои во суштина се агресивни и се наогаат подолго време на нашата земја,со цел да вршат насилни испитувања.
2.Бели(мислам дека така беа)кои се пријателски расположени и со желба да му помогнат на човечкиот род.
Исто така во едно свое патување,вели дека може да се сконцетрира до тој степен,за да може еден дел од својот разум да го остави во своето физичко тело,за да внимава на настаните што се случуваат тука.
Јас лично верувам во ова,за вас не знам,проценете сами...
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Да и јас имам читано за астрални искуства претежно од книги на нет, според нив може да се стигне било каде со само една помисла на саканото место. Друга интересна работа е тоа што можеш да посетиш некој во сон, но тој нема да биде свесен за тоа и на твоите прашања ќе одговара дезориентирано, а утредента ќе се сети дека те сонувал. Инаку во врска со суштествата што се срекаваат во астралната димензија, сосема се безопасни и не можат физички да те повредат, но не треба да се дозволи да ти пречат. Инаку кој има читано за астрал или експериментирано нека ме стави на мсн да си направиме муабет
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Ke vi go opisam moeto (mozebi) AP iskustvo.
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Rabotev spored upatstvata za AP od knigite na Ahmed Bosnic i Michael Dorphman. Imav silna odluka da uspeam bidejki pred toa samo se obiduvav, bez vistinska volja za uspeh. Legnav na krevetot na grb i go povtoruvav svoeto ime, glasno i so mnogu vnimanie i koncentracija... okolu pola saat... Se umoriv i mi se pridrema a voopsto ne bev umoren, to est ne mi bese vreme za spienje. Najprvin pomisliv - nisto od celata rabota, aj malku da dremnam. Zaspav i sonuvav nesto bezveze i odednas stanav svesen deka sonuvam i sonot nabrzo mi izblede pred ocite. Mi preostana samo da gi otvoram ocite i sosema da se razbudam no namesto toa, ocnite kapaci pocnaa bavno da mi se otvoraat, a jas naporedno so toa, izleguvav od teloto. Voedno osekjav i silna bolka vo gradite vo predelot na srceto, mislev deka gradite kje mi prsnat, no psihickoto cuvstvo bese tolku ubavo da prodolziv da izleguvam od teloto se dodeka sosema ne izlegov. Bolkata iscezna, bev svesen celosno, samo vidikot mi bese poinakov a i cuvstvoto... kako da go nemase, zato i bese prekrasno, bidejki nemase nikakvo cuvstvo, tesko e toa da se izrazi so zborovi. Se sto bese vo mojata soba bese tamu kade sto treba, kauc nasproti krevetot i prozor levo od krevetot koi sto gi vidov no kako kroz lupa! Ili kako niz kamera koga se dava kontra zum ako mozam taka da se izrazam. Pomisliv da izlezam niz prozorot i odletam nekade no pred toa sakav da go vidam svoeto telo kako lezi na krevetot. Toa ne odese lesno, bidejki otkoga izlegov od teloto (ili sonuvav deka sum izlezen od teloto) se dvizev mnogu bavno, kako usporena snimka. Go vidov svoeto telo kako lezi na krevetot no kako niz nekoja magla... se priblizuvav se povekje i povekje i koga go vidov svoeto lice, se preplasiv. Izgledase kako da e moe no kako da sum mrtov. So siroko otvorena usta i oci kako nekoj koj umrel od strav. Se setiv na knigata kade sto pisuvase za opasnostite od AP - ziv zakopan!., i od silen strav i uzas se razbudiv vo teloto. Razmisluvav sto se sluci i zakluciv deka mozebi i ne bese AP tuku son, iako mnogu svesen (luciden) bidejki mislev deka liceto sepak ne mi bese onaka preplaseno tuku deka normalno spiese, a nemase ni traga od bolkata vo gradite koja bese uzasna. Od togas povekje pati se obiduvav da go povtoram toa no slabo, to est so slaba volja taka da bas ne mi uspevase kako togas. A sigurno cuvstvuvav i podsvesen strav, iako e nedostatokot na volja e glavna pricina sto toa ne go povtoriv. Imav dosta sni koi bea lucidni no kaj niv nemase bolka vo gradite ili srceto, a ni svesnosta ne bese tolku golema. A sum cital i deka dosta od lugeto sto astralno se proektiraat umiraat od srce.
Moj sovet vi e - nikako ne go pravete ova bez vistinska zelba ili od dosada kako jas.
[/FONT]
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Па според симптомите што ги опишуваш има големи шанси дека си доживеал астрална проекција. Теоретски болката во градите и вибрациите што си ги почуствувал би требало да бидат причинети од зголемената активност на срцевата чакра или пак можеби си предизвикал тахикардија од возбудата.

Ти мислам дека си го користел методот на авто сугестија, кој е доста ефективен, али најбитно е пред тоа да се опушти целото тело преку прогресивна релаксација или медитирање.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
ako ti si proektiran kaj mene doma na pr.mozam li da te vidam?:angel1::angel1::angel1::angel1:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Не не мозеш да го видиш освен во сон, но има случаеви на out of body experience( луѓе на кои им е дијагностицирана клинична смрт а се вратиле во живот, за време на операции или спонтано) каде личноста што го доживува ова е излезена од своето тело во реално време и после кога ке се пробуди е свесна што се случувало во просторијата додека бил во бессознание
 
Член од
19 септември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Ако ви е досадно,и ви се чита добра книга,прочитајте ја Вероника Реши да умре-Паоло Коељо.Кажувам бидејки таму исто така има доста добар дел во кој објаснува многу за астрална проекција.А и книгата е топ :)
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ja mislev deka astralna proekcija se postignuva so intenzivno meditiranje, a ne koga spies :toe:
 
Член од
17 ноември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
znaci vaka da se razberime..astralna proekcija pred se e mnogu opasna rabota..samo eden coek vo makedonija go mozi to..mislam deka site znaete za kosmi4ka energija i sho se odese na tie.."predavanja"..bas toj instruktorot go mozi to..i samo toj..site pocetnici na toj kurs..ucat 11 nivoa..koi se mnogu teski za da se pominat..a se na se se 30-40 nivoa..ko ke gi sovladas site niv..togas ke mozis da dozivejs to..a isto taka..ko ke dozivejs..koga duhot ke go napusti teloto..duhot i teloto se povrzani so papo4na vrvca..i ako pomini nekoj..da ja "skini" taja papocna vrvca..papsa coeko..rest in peace..tolku..:)a nema sansi nekoj da dozivej oti..mnogu teska rabota e..vo tezok trans treba da zapadnis..ne trans od droga..tuku..so meditacija..se svakame taka?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom