Астрална проекција

Член од
13 септември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
ima mnogu nacini da izvedes AP ! najlesno e preku sonot kako mene sto mi se ima deseno da stanes svesen deka sonuvas
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
pa ako moze da se kaze taka ! traese samo nekolku sekundi me fati panika poso togas neznaev sto mi se slucuva i se razbudiv jbg !
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.634
Поени од реакции
10.919
Јас од цел хофман доживеав астрална проекција :) јако! Не ми требаат тие глупостите со козмик коншнес енерџи и слично језда татко ми иде на тие курсеви, сметам дека хофман или било шо во тој стил може да те доведе во таква состојба, ае поз
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Jas mislam deka astralnata proekcija e mozna i deka sekoj moze da ja iskusi i deka ne treba nikakov talent za toa tuku treba samo koncentracija i moze da se iskusi.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Toa ti taka mislis.50 puti povtoriv i eve me pak :astralna proekcija si nema veze so dusata be!!!!Toa ti e proektiranje na astralnoto telo(edno od trite tela koi socinuvaat celina-fizicko,mentalno i astralno)nadvor od fizickoto.
Da imas telo i organi i najvazno imas mozok od koj koristis samo del bajagi mal(10%)epa sea poso toa e umesnost i pozicija koja se postignuva so pomos na mislite i mozokot ustvari dokolku iskoristis pogolem procent vo proceso bi mozel da go postignes posakuvanoto t.e. da se astralno proektiras.

P.S.Eve use ednas:GO PROEKTIRATE ASTRALNOTO TELO A NE DUSATA TAA NEMA BLAGE VEZE SO PROCESOT OK???

Epa ajde kazi ni ti kako moze i nie da se proektirame taka astralno pa da mozeme da letame so astralnoto telo, da pominuvame preku zidovo itn.
Ako imas odgovor kazi mi kako pa da go iskusime i nie toa.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
I jas ja imam doziveeno mnogu pati i toa sekogas koga spijam. Na pocetokot mi nalikuvase kako son no nekoj son koj e tolku uverliv. Podocna svativ deka e nesto sosema drugo. I da znaete custvoto e mnogu ubavo bidejki toa e svet kade nema nisto sto moze da te spreci. Bi sakal da mozam samovolno da ja dozivuvam no ne mozam.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Литература за дожививување астрална проекција

Ajde ako moze nekoj neka mi dade upatstvo kako da iskusam astralna proekcija samovolno. Cekam upatstva na Makedonski ili na Angliski.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Бате... тоа тешко да го доживееш сам макар колку литература и да исчиташ, не верувам во тоа но знам дека ако сам ја практикуваш а како што не треба ќе си создадеш проблеми (психички).
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Bate jas ne veruvam deka mozam od toa psihicki da se poremetam bidejki toa mi se ima deseno no nesvesno bese poradi penicilinski sok vo koj zapadnav vo koma sostojba. Custvoto e mnogu "mokno" ama rabotata e sto ne mozam da go dozivuvam koga sakam.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Bate jas ne veruvam deka mozam od toa psihicki da se poremetam bidejki toa mi se ima deseno no nesvesno bese poradi penicilinski sok vo koj zapadnav vo koma sostojba. Custvoto e mnogu "mokno" ama rabotata e sto ne mozam da go dozivuvam koga sakam.
Тоа што си го дожиевеал со пеницилинскиот шок во никој случај не може да се рамни со Астрална проекција, дури и да си доживеал вонтелесно искуство тоа е доста неистражувана област, не дека и за астралните проекции има некои официјални истражувања но сепак обуката за астрални проекции се одвива на курсеви со лица кои се способни да го водат курсот и правилно да насочуваат... сум читал на повеќе места дека за случај кога некој кој бил кратко време на курсови за такви работи и ги напуштил при обид за астрално проектирање САМ доживеал тешко пореметување на нервниот систем... едноставно заглавил во астралното поле. И зошто би сакал да доживуваш астрални проекции постојано, обиди се да најдеш некоја друга занимација, ова е сепак сериозна област.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.634
Поени од реакции
10.919
Така е, боље земи прај нешо корисно, вака големи се шансите да го јадеш :)
ако веќе до толку си попален, пуцни цел хофман или слично па дури и пожустро и ќе видиш и ќе доживееш нешто повеќе и од астрал проџекшн...
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Ama rabotata e so toa mi e hobi i bi sakal da mozam da se go doziveam samovolno. Citav na edno mesto upatstvo na net i do nekade uspeav ama treba vezbi i koncentracija.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ama rabotata e so toa mi e hobi i bi sakal da mozam da se go doziveam samovolno. Citav na edno mesto upatstvo na net i do nekade uspeav ama treba vezbi i koncentracija.
Како може да ти е хоби нешто што незнаеш ни како изгледа, и сам кажа тоа што мислиш дека си го доживеал било предизвикано од пеницилинот т.е шокот од него, токму поради желба за ваков трип многумина се навлекуваат на психотропни супстанции, немој и ти :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom