Астрална проекција

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.735
Поени од реакции
11.202
Епа друже ја ти посакувам успех и се по список ако веќе си толку одлучен, да се вратиш исто така жив здрав и да споделиш експириенс што како итн..:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Ama rabotata e so toa mi e hobi i bi sakal da mozam da se go doziveam samovolno. Citav na edno mesto upatstvo na net i do nekade uspeav ama treba vezbi i koncentracija.
http://www.out-of-body.com/

Постои веќе тема за астрална проекција. Може во истата тема да се праша и за литература за доживување астрална проекција (ако воопшто има таква). Ги префрлив мислењата во веќепостоечката тема, нема потребна од нова. Дивајн, ти се има случено тебе ова во последно време? :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
http://www.out-of-body.com/

Постои веќе тема за астрална проекција. Може во истата тема да се праша и за литература за доживување астрална проекција (ако воопшто има таква). Ги префрлив мислењата во веќепостоечката тема, нема потребна од нова. Дивајн, ти се има случено тебе ова во последно време? :)
Имаше во оние списанијата Шесто Сетило во 5-6 броја ама само површно, нешто колку да те навлечат да одиш на курсеви и таму многу нормално да плеснеш 2-3 иљадарки па после трипај се колку сакаш.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Abe kako samo da te navlecat. I jas go imam citano toa ama ne razbrav mnogu. Kako i da e fala sto mi gi kazavte stranive. Ke probam da doziveam samovolno.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Денес со оваа техника веќе се претерува и е дојдена до ниво на срање, што значи веќе се праат срање лажни верзии само као да се замислите длабоко.
Као прво, тоа срање не можи да го постигни секој така лесно, може да пробува цел живот а сепак свесно да не успее.
Е сеа да не звучам матно- Астрална проекција прави секој човек кога сонува на пример. Астрално се префрламе во друга димензија и свет на мистерии и непознати срања. Проблемот е што ретко кој успева да ја префрли свеста во астралното тело така да додека сонуваме сме малце несвесни за тоа што се случувало во реалниот живот.Исто така затоа и ни се чини дека овој живот е единствен ради после смртта , коа човекот се реинкарнира не успеал да ја префрли свеста во астралот.
Така да нема јасни сеќавања за минатиот живот.
Во индија будистичките свештеници таа техника ја имаат добро разработено , и на сите им изгледа дека тие луѓе живеат мизерно и назадно, управо не им треба модерната технологија од телефони и слични средства за комуникација кога успеваат едноставно да комуницираат телепатски.

Малце оф топик

Можеби на некој му изгледа на лага, ама сепак не е.
Денес во светот има многу гатачи, така би ги нарекол, луѓе што можат да ти погодат скоро све за тебе.
Срањето е што тие типови (нормално вистинските) немаат некоја си посебна моќ, туку се стигнати на повисоко духовно ниво, кое ние сите ќе го стигниме, било сега било во неколку животи понатака.
Се што се случува е не е случањо туку е со причина. Што значи се е во нас запишано што ни се случувало, што се случува и што ќе се случува.Тие луѓе само едноставно успеваат да прочитаат од нас што се случува, односно читаат мисли.
Сите одговори лежат во нашата глава, само треба длабоко да ги побарате во себе.


И уште еден совет за сите што пробуваат да направат астрална проекција.
Во суштина изгледа опасна техника, која ја практикувале свештениците во кабала. За да успеете оваа техника да ја изведете правилно треба добро да се припремите нормално и многу вежбање.
Треба да се исчистите од сите стресови, нервози и проблеми. Заборавете на се. Вие сте центарот на светот и замислете како космичката енергија ротира околу вас.
Тогаш сте спремни за длабока медитација и сте напатот да успеете да направите астрална проекција. Кога ќе почуствувате било што, доколку се возбудите..тогаш тоа само ве враќа назад и ви го отежнува патот на астралната проекција.
Едноставно заборавете дека имате тело,......
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Супер пост само не би се сложил дека Астралните проекции се практикувани од поклониците на Кабалата колку што се обожавани и пректикувани во будистичките храмови на Тибет.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Бате нема некоја голема разлика во кабала, будизам, и останативе источни религии и воопшто не се религии туку се начин на живот ме сфаќаш. Разликата е као да ти објаснам....Рапер, Рокери, металци..панкери...?
Има разлика нели..ама сите се луѓе...
Така исто и ова кабалисти, будисти и што уште не...тие се истите....само поинаков начин живеат.
И затоа се најстари срања....а христијанството и муслиманството ти е само 2 политичко-масонски пропаганди..за контролирање на шупаците, заш без нив тешко дек ке се успееше да се воспостави мир.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Хехе, да продолжиме за ова во религија ?
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Абе ако гледаш така, нема почеток нема ни крај....
Се се менува само...
Така и темава не е почната со астрална проекција туку со муабетот за неа...а никоаш нема да се заврши само ке добие друг облик..
исто као и енергијата воедно и материјата не се губи само го менува обликот..
а тоа би се случило и со нас..после смртта не се губиме, добиваме нов облик , ново тело....и нова димензија можеби!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Се сложувам воглавно со Devil-King .
Но , астралната проекција МОЖЕ да ја направи секој . Потребно е само време и простор.
Лично неколку пати имам доживеано астрална проекција БЕЗ помош на некое друго сретство . Не е ништо чудно .
Инаку тоа што го користат верниците во Кабал и Будистите не е астрална проекција. Тоа е Телепатија а има разлика меѓу тие два поима .
Телепатијата всушност го користи мозокот како средство за да испраќа и прима податоци од друг мозок . Но на друго ниво, односно невидливо .

Астрална проекција го префрлува телото од една димензија во друга димензија но за разлика од сонот ,во реален меѓуплазматски простор во кој што некој кој успеале да ја усовршат можат и да прават просторни промени. Според некој во тој меѓуплазматски простор се наоѓаат спиритуалните остатоци од човекот- Духот.


Астралната проекција и нејзиното усовршување го користат вистинските практикувачи на „магија“ односно Wickans. Тие веруваат во религија наречена Wicka која брои голем број на обреди и еден од нив е астралната проекција со цел да стапат со „Божицата“ .
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Pa sekoj koga odi da spie negovata dusa go napusta negovoto telo. Ako zaedno so dusata odi i umot togas ke se sozdade "astralno telo". E togas za astralot nema precki koi ne moze da gi sovlada. Zatoa za da se proektirame astralno morame najprvin da zaspieme i so dusata da go povleceme i umot vo nekoja druga dimenzija.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Pa sekoj koga odi da spie negovata dusa go napusta negovoto telo. Ako zaedno so dusata odi i umot togas ke se sozdade "astralno telo". E togas za astralot nema precki koi ne moze da gi sovlada. Zatoa za da se proektirame astralno morame najprvin da zaspieme i so dusata da go povleceme i umot vo nekoja druga dimenzija.
Епа тогаш ЕУРЕКА.... не барај литература.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Epa jas znam teoretski ama vo toa ne sum uspeal vo praksa. Za toa baram literatura. Razbiras neli?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom