Астрална проекција

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Баш би сакал да ја доживеам. Многу малку знам за оваа метода, а она што го знам и тоа како ми е голицкаво..

Верувам дека некој од нас знае повеќе. Што се случува всушност и дали има некој во Македонија кој е засегнат со овој феномен.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас па незнам воопшто што претставува тоа.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
И јас незнаев, но ми беше страв да прашам - да не се посрамотам де :shock:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Нема срам, не е ништо страшно да прашаш за нешто што незнаеш.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Мене ова астрална проекција ме потсеќа на Astral Projection овие израелциве.... на ништо друго не ме потсеќа :lol: :lol:
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Астрална проекција , колку што имам слушнато и читано, е напуштање на телото од духот во состојба на транс. Душата на човекот едноставно е надвор од своето тело и го гледа од страна, сосем непристрасно. И своето тело и луѓето, предметите околу себе. Пред самото напуштање на телото, можно е истото да се подигне неколку сантиметри од лежајот, т. е. да лебдее во воздухот. Потоа душата пак се враќа назад во телото и како да се буди од трансот.
Звучи многу С.Ф. н нели? И мене не ми се верува,ама така сум читала некаде.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
venera001 напиша:
Астрална проекција , колку што имам слушнато и читано, е напуштање на телото од духот во состојба на транс. Душата на човекот едноставно е надвор од своето тело и го гледа од страна, сосем непристрасно. И своето тело и луѓето, предметите околу себе. Пред самото напуштање на телото, можно е истото да се подигне неколку сантиметри од лежајот, т. е. да лебдее во воздухот. Потоа душата пак се враќа назад во телото и како да се буди од трансот.
Звучи многу С.Ф. н нели? И мене не ми се верува,ама така сум читала некаде.
А има негде да се најде упатство на користење да го испробам ова а... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: It will be fun. :lol: 8)
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
samo kolku sto imam slusnato ova e i opasna rabota,postoi moznost dusata da ne se vrati povtorno vo teloto po sto nastanuva naravno i smrt...kolku e tocno toa nemozam da kazam.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
i postoi opasnost kupenite knigi ili cd-nja da se kompletni idiotshtini, ama no money back garancija ;)


inache kje si izlezi dushata od telovo nekoash sakale nie ili ne, sho koj mile kje ja teram da go praj to...

go praev ko bev tinejdjer i trenirav kung-fu, probvav da meditiram i slichno

mozham da preporacham da se ostani so nozete na zemja ...

po mozhnost stapalata v ezero ili v reka, ladno pivce, vkusno jadenje i mlada nevesta, koja pak shto ne mora da gi grzhi nozete na zemja ;))
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
А ако си во гард, никако двете нозе паралелни. Деснак, секогаш левата нога напред, со левата тупаница напред на готовс! Десната нога позади, потпора, за ако те перне некој да ти остане на место и тело и душа, ако не е така кој после плачки ќе слуша! :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
gerard напиша:
Баш би сакал да ја доживеам. Многу малку знам за оваа метода, а она што го знам и тоа како ми е голицкаво..

Верувам дека некој од нас знае повеќе. Што се случува всушност и дали има некој во Македонија кој е засегнат со овој феномен.
Во една друга тема напишав дека го имам доживеано тоа ... беше во сон, но чувството ми беше повеќе од реално. Ми се случило повеќе пати и се плашам секоја вечер пред спиење да не ми се случи повторно. Баш поради тоа што ми се повторува, кажав на неколку луѓе, онака општо од рекла-казала да не знаат нешто и да се утешам. Тогаш дознав дека има луѓе со таква способност, што ако ја имаат треба да ја усовршат, и со преголема концентрација да си го прават тоа почесто. Незнам што е потребата од тоа ама ај ... иначе Наташа, и јас така разбрав дека е многу опасно ... ако за миг се изгуби концентрацијата може да настане смрт. Параноично ... ама ете герард, јас сум потенцијален астро-проект :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Хмм..

Јас имам читано за луѓе што имаат доживеано астрална проекција додека биле во клиничка смрт. Се сеќаваат на се. На распоредот на салата, на докторите.. буквално набљудувал од горе.

Исто има случаеви за луѓе додека спиеле. Има случаеви што не се разбудиле.. т.е. починале има случаеви како дивајн ако стварно си доживеала астрална проекција си имала среќа да не се растревожиш во сон ..и да се разбудиш. Викам - ако стварно си доживеала астрална проекција.

Има нели курсеви.. сеа не е тоа толку наивно ајде кој сака да си го проектира духот.. 100 денари 5 минути :D

Мене ми има кажувано човек еден не можам никако да го најдам сега порано заедно работевме (пред 2 години) он прво не сакаше да ми збори за тоа затоа што знае што човек сум и дека ќе го зафркавам ама го набедив и ми се отвори.. човекот е 50 годишен со фамилија саглам е.. и она што ми го кажа ептен ме зачуди. Има доживеано самоволно астрална проекција.

Баш деновиве ќе се активирам повеќе за ова па да видам дали стварно треба да се остане со нозете на земја.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Е па незнам дали е тоа тоа, ама муабетиве ми личат на тоа ... иначе тоа најмногу ме плаши, што ако се растревожам или ме разбуди некој? А не е чудно и сама да се испаничам, се паничам на секое ... мислам хелоу ... замислете како е да лебдите над све и го осеќате тоа, а неможете да се симнете туку напротив, се полесни сте ... ааа упм вечерва нема спиење за мене :?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom