Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Edini sport kajso moze da se proglasi GOAT , bez oko da ti trepne. Site sega mrcat Mahomes ( vklucuvajki me i mene ) ,ama detevo ima pat da izodi pred da dojde na pred porti od Brejdi, ne pa za vo ista kuka da se spomenuvaat.
Автоматски споено мислење:


Bev odve ejjjj, u picka si materin , gore ama bev ,i se zbuniv sto zgrme stadionot :)))))))
Се сложувам.

Ќе биде интересно ако Чифс освојат титула (што е огромно АКО) тогаш ќе е тргнат на прав пат Махоумс, ама луѓево не сфаќаат колку е тешко да имаш долга кариера пред се, а после тоа и успешна да биде.
Автоматски споено мислење:

Леле, мислев заебанција е оваа ко оние што ги следи @Krk1 , а тоа озбилен цитат бил...

Каде бе со ваков менталитет у ваква екипа?

Ова може да го каже аутсајдер што едвај влегол па демек "ете следна недела ќе изгубат" па дури и тоа е ретардирано, ама тоа е единствен начин да сфатам нешто..

Вака..ауууууууууу

 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.644
Поени од реакции
5.222
Промени во Стилерс:
On Thursday morning the team announced that offensive coordinator Randy Fichtner, offensive line coach Shaun Sarrett and defensive backs coach Tom Bradley will not have their contracts renewed.

Ај да видиме догодина колку ќе бидат предвидливи у напад. Мада немам некоја верба, ама ајде, надежта последна умира.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.741
Поени од реакции
56.562
И Артур Смит, офанзивниот координатор на Тајтнс е нов тренер на Фалконс, мислам дека е добар избор.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.279
Поени од реакции
16.909
И Артур Смит, офанзивниот координатор на Тајтнс е нов тренер на Фалконс, мислам дека е добар избор.

Овој знаете дека е син на Фред Смит, основач и актуелен ЦЕО на ФедЕкс.
Две недеље се изнатрча да најде работа а го чекаа миљарде у наследство
Имаше на твитер пишано некој, ако не најде работа сеа, наредна оф сезона татко му ќе му купи тим :icon_lol:
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
239
Поени од реакции
202
Роберт Сале во Џетс
Првиот Муслиман хед коуч во НФЛ
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Спремни за вечер? :D

Ќе навивам за Рејвенс со Билс, треба предобра текма да е, очекувам екплозивен фудбал

Пакерс...ваљда рутинирано ќе тепаат со Ремс? Шо знам..
Сакам да има изненадување..ама не верувам

Роберт Сале во Џетс
Првиот Муслиман хед коуч во НФЛ
Што све нема да направат за екстра пикови еј :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.741
Поени од реакции
56.562
Многу паметна игра полувремево од LaFleur, го користи тоа што Доналд не е на 100% и ги пробиваат со трчање, Роџерс не се умори многу полувремево. Но McVay е опасно копиле, мислам дека ќе ја прилагоди играта ова полувреме. Мисалм дека ќе биде тесно до крај. :sneaky:
Автоматски споено мислење:

Бре само што пишав ги избуши Џоунс. :cuc:
Автоматски споено мислење:

Сепак на крај испадна рутински, иако не се совршени Грин Беј, не беше ова перфектен меч ама доволен за победа. Против Сејнтс/Тампа мислам дека на Ламбоу ќе победат. Но ако ги ставам со Канзас глава со глава, мислам дека тешко, ќе треба Роџерс да има bad man партија, ќе мора да го има тоа за да освојат СБ.
Автоматски споено мислење:

Ремс испаднаа дека сепак многу многу зависат од Доналд во одбраната, убедливо нај MVP дефанзивец во лигата.
Автоматски споено мислење:

Кај сте другиве бе, ко @dragonsky сум со монолозиве...
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
@ElNinho :pos:

Да видиш ти како е да си јас :(

Ако бе, немаше што да се коментира, очекувана победа :D

Сега ќе биде јакото.

Добро пробаа Ремс, ама мислам и Пакерс им дозволија, некако такитички влегоа Пакерс во утакмицава, паметно, ипак наемаше Ремс капацитет за да се носи со ова

Тоа е тоа, заслужена победа и тоа е тоа

Одиме сега да гледаме офанзивен фудбал

Очекувам иначе Чифс-Браунс да е исто како Пакерс-Ремс со таа разлика што ќе има поофанзивен меч, ама од аспект на тоа Чифс да води цел меч па Браунс да се доблужува...
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.055
Поени од реакции
2.037
Ептен ми е жал шо не гледам, ама јебига виното е побитно :D
Бтњ Ајмо Роџерс :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Ми оди да угаснам ова

Требаше и Билс и Рејвенс да одат на четврти обид сега

Без осет
Автоматски споено мислење:

Not to mention што Рејнвес порбаа да подадат наместо да трчаат на третиот обид
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.741
Поени од реакции
56.562
Мислам дека не утиче ветеров само на кикериве, туку и општо на утакмицава. Затоа Ален промаши 3 зицери со по метро и пол и затоа Харбоу не му дава на Ламар да фрла многу (оти ќе натокали гарант интерсепнш). Ти ебам утакмицата. :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.747
Поени од реакции
13.948
Allan frli tri dolgi topki site losi l, mozda e do veterot but still, pokratkite se okej
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Леле колку време имаа да пробаат ТД...и ништо, сега на ФГ ќе одат :facepalm:

Лелелелеле
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
374
Поени од реакции
762
Ne me cudi igrava , loso vreme , Ravens isplaseni od lani na Alan se tresat ko gavol na krst :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom