Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

1. Neno-WH

Neno-WH Anyone interested?

Член од:
    21 септември 2008
    Мислења:
    281
    Допаѓања:
    16
    Сите што се попалени по НФЛ нека пишуваат тука. Бај д веј проверив да не има и други вакви теми ама не најдов, а доколку има нека ја избрисат оваа. Инаку ја гледам НФЛ од 2002 и навивам за Патриотс и да се пофалам вака ги гледав во живо.:wink:

2. Спенсер

Спенсер Гостин

Еве уште еден попален по нфл, како мене:vozbud:

Иначе,ја гледам НФЛ од 2005та, дур играше ВИК навивав за АТЛАНТА ФАЛКОНС, а сега онака гледам,немам фаворити,

3. Cappie

Cappie Vincere non è importante: è la sola cosa che conti

Член од:
    29 мај 2008
    Мислења:
    1.912
    Допаѓања:
    300
    ај и јас да се приклучам тука. и јас заљубен во америчкиот фудбал, ама немам прилика да го следам постојано, бидејќи никаде не пренесуваат, па ми останува само интернет и некои хајлатси и слично.

иначе, попален сум по повеќето амерички спортови но најмногу по нфл, млб и нормално нба. ако има некој тука кој го сака бејзболот нека се приклучи на темата која ја отворив пред некој ден тука, бидејќи во млб сега станува доста жешко:vozbud:

и, не кажав, во НФЛ навивам за ЧИКАГО БЕАРС, кои пред 2 години беа без пораз за да изгубат дури во супербоул:tapp: оваа година некако слабо им тргна...ама ќе видиме.

4. Mlad_man

Mlad_man Sine Qua Non

Член од:
    20 април 2007
    Мислења:
    3.477
    Допаѓања:
    208
    Абе имаше тема ама немаше интерес па ја избришаа изгледа. Инаку и оваа ќе иде кон бришење ќе нема кој да пишува. П.С. Индијанаполис и Менинг ЅВЕРОВИ

5. Cappie

Член од:
    29 мај 2008
    Мислења:
    1.912
    Допаѓања:
    300
    ааа не ја пуштаме оваа :vozbud:
    абе, нено шо бидна со том брејди? во аут е за цела сезона? така чув нешто, ама точно ли е?

6. Mlad_man

Mlad_man Sine Qua Non

Член од:
    20 април 2007
    Мислења:
    3.477
    Допаѓања:
    208
    Абе за вести не сум у тек иначе за темава ако сме 5 души како пед година дена исто ќе иде капут.

7. Cappie

Член од:
    29 мај 2008
    Мислења:
    1.912
    Допаѓања:
    300
    епа тоа е бе...кога нема каде да се гледа тешко дека некој ќе се научи за спортов и ќе сака да го гледа...:toe:

8. Huddle

Huddle

Член од:
    10 јуни 2008
    Мислења:
    355
    Допаѓања:
    555
    Точно е ги скина лигаментите во колното и сега треба да оди на операција шо значи ја пропушта цела сезона.
    Кој ја има Sky Sport 1 на кабелска можи да гледа само понеделник на вечер, а за другите натпревари останва преку интернет да гледа или да си спушти од торенти.
    Иначе ако ги научиш правилта е многу заразен спорт

9. pcjodamaster

pcjodamaster :trololo:

Член од:
    20 мај 2006
    Мислења:
    4.180
    Допаѓања:
    127
    NY Giants фан од лани! :)))

Играм Madden од лани, пратам НФЛ од лани и пасот на Илај Менинг ме направи фан на NY. :)))

Закон спорт, а и нее толку комплициран колку што се мисли. Прилично е едноставен. :)

10. Спенсер

Спенсер Гостин

оној пас, у финалето??кога беше под притисок и кога ја рокна 60-70 јарди??така нешо беше мислам

11. pcjodamaster

pcjodamaster :trololo:

Член од:
    20 мај 2006
    Мислења:
    4.180
    Допаѓања:
    127

Еве, потсетете се.

Страшна работа.

И секако, мотивацијата од брат му, Пејтон - If you see a guy, just let it fly. :))

12. Спенсер

Спенсер Гостин

епа затоа ке штанцаме постови, шо и да е, нема везе шо сме 5 души, ке најдам ја уше еден, (член е на форумов,исто гледа НФЛ,)

13. Neno-WH

Neno-WH Anyone interested?

Член од:
    21 септември 2008
    Мислења:
    281
    Допаѓања:
    16
    Значи не има поприлично многу. Тоа е добро! Што мислите за Фавре. Јас мислам дека џабе се крена толку голема галама околу него. Сепак е старец. И уште нешто Кој ќе иде во супербоул годинава???

14. Спенсер

Спенсер Гостин

ееее,на за тој пас кажував,

едит: за другите (освен за Нено): ОД КАЈ СТЕ ВИЕ??има некој од СКопје??

15. Ilumious

Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

Член од:
    29 јануари 2007
    Мислења:
    76.254
    Допаѓања:
    156.965
    Ја преименував темава и ќе ве замолам да дискутирате за Американскиот фудбал, не ве ограничувам, не се навредувајте меѓу себе, НЕ ПОСТИРАЈТЕ ДУПЛИ МИСЛЕЊА, и не трескајте офтопик МСН муабети, да не ве треснам и јас со некоја алатка.
    Не е лошо да ги пишете основните правила во играва, на колкав терен се игра, колку време се игра, како се поентира, итн. Сепак, се трудиме да се поучиме меѓу себе, нели? Можеби некој го интересира овој спорт, ама немал можност да ги научи правилата.

Ваша
    Џену Грл:pipi:

На Near му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: