Американски фудбал - NFL лига

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
16
Сите што се попалени по НФЛ нека пишуваат тука. Бај д веј проверив да не има и други вакви теми ама не најдов, а доколку има нека ја избрисат оваа. Инаку ја гледам НФЛ од 2002 и навивам за Патриотс и да се пофалам вака ги гледав во живо.:wink:
 
С

Спенсер

Гостин
Еве уште еден попален по нфл, како мене:vozbud:

Иначе,ја гледам НФЛ од 2005та, дур играше ВИК навивав за АТЛАНТА ФАЛКОНС, а сега онака гледам,немам фаворити,
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
305
ај и јас да се приклучам тука. и јас заљубен во америчкиот фудбал, ама немам прилика да го следам постојано, бидејќи никаде не пренесуваат, па ми останува само интернет и некои хајлатси и слично.

иначе, попален сум по повеќето амерички спортови но најмногу по нфл, млб и нормално нба. ако има некој тука кој го сака бејзболот нека се приклучи на темата која ја отворив пред некој ден тука, бидејќи во млб сега станува доста жешко:vozbud:

и, не кажав, во НФЛ навивам за ЧИКАГО БЕАРС, кои пред 2 години беа без пораз за да изгубат дури во супербоул:tapp: оваа година некако слабо им тргна...ама ќе видиме.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.476
Поени од реакции
208
Абе имаше тема ама немаше интерес па ја избришаа изгледа. Инаку и оваа ќе иде кон бришење ќе нема кој да пишува. П.С. Индијанаполис и Менинг ЅВЕРОВИ
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
305
ааа не ја пуштаме оваа :vozbud:
абе, нено шо бидна со том брејди? во аут е за цела сезона? така чув нешто, ама точно ли е?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.476
Поени од реакции
208
Абе за вести не сум у тек иначе за темава ако сме 5 души како пед година дена исто ќе иде капут.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
305
епа тоа е бе...кога нема каде да се гледа тешко дека некој ќе се научи за спортов и ќе сака да го гледа...:toe:
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
451
Поени од реакции
789
ааа не ја пуштаме оваа :vozbud:
абе, нено шо бидна со том брејди? во аут е за цела сезона? така чув нешто, ама точно ли е?
Точно е ги скина лигаментите во колното и сега треба да оди на операција шо значи ја пропушта цела сезона.
Кој ја има Sky Sport 1 на кабелска можи да гледа само понеделник на вечер, а за другите натпревари останва преку интернет да гледа или да си спушти од торенти.
Иначе ако ги научиш правилта е многу заразен спорт
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
NY Giants фан од лани! :)))

Играм Madden од лани, пратам НФЛ од лани и пасот на Илај Менинг ме направи фан на NY. :)))

Закон спорт, а и нее толку комплициран колку што се мисли. Прилично е едноставен. :)
 
С

Спенсер

Гостин
NY Giants фан од лани! :)))

Играм Madden од лани, пратам НФЛ од лани и пасот на Илај Менинг ме направи фан на NY. :)))

Закон спорт, а и нее толку комплициран колку што се мисли. Прилично е едноставен. :)
оној пас, у финалето??кога беше под притисок и кога ја рокна 60-70 јарди??така нешо беше мислам
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127

Еве, потсетете се.

Страшна работа.

И секако, мотивацијата од брат му, Пејтон - If you see a guy, just let it fly. :))
 
С

Спенсер

Гостин
Абе имаше тема ама немаше интерес па ја избришаа изгледа. Инаку и оваа ќе иде кон бришење ќе нема кој да пишува. П.С. Индијанаполис и Менинг ЅВЕРОВИ
епа затоа ке штанцаме постови, шо и да е, нема везе шо сме 5 души, ке најдам ја уше еден, (член е на форумов,исто гледа НФЛ,)
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
16
оној пас, у финалето??кога беше под притисок и кога ја рокна 60-70 јарди??така нешо беше мислам
Значи не има поприлично многу. Тоа е добро! Што мислите за Фавре. Јас мислам дека џабе се крена толку голема галама околу него. Сепак е старец. И уште нешто Кој ќе иде во супербоул годинава???
 
С

Спенсер

Гостин

Еве, потсетете се.

Страшна работа.

И секако, мотивацијата од брат му, Пејтон - If you see a guy, just let it fly. :))

ееее,на за тој пас кажував,


едит: за другите (освен за Нено): ОД КАЈ СТЕ ВИЕ??има некој од СКопје??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.034
Поени од реакции
194.613
Ја преименував темава и ќе ве замолам да дискутирате за Американскиот фудбал, не ве ограничувам, не се навредувајте меѓу себе, НЕ ПОСТИРАЈТЕ ДУПЛИ МИСЛЕЊА, и не трескајте офтопик МСН муабети, да не ве треснам и јас со некоја алатка.
Не е лошо да ги пишете основните правила во играва, на колкав терен се игра, колку време се игра, како се поентира, итн. Сепак, се трудиме да се поучиме меѓу себе, нели? Можеби некој го интересира овој спорт, ама немал можност да ги научи правилата.

Ваша
Џену Грл:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom