Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.076
Во еден вака тесен меч ова може да го реши победникот

То е, паметни биле сепак што не фрлаа ептен до сега :D
Премногу е +14 некако во ваков меч каде сигурно Бафало ќе иам барем уште една шанса за поени.

Делува ова како решен меч во моментов освен ако не им се случи

А) Брз ТД на Рејвенс преку трчање/return

Б) ИНТ/Фамбл на Бафало

Тоа се единствените две опции за да се вратат во моментов, а под А рачунам на тоа да дадат ТД во следните 5-6 мин.
Автоматски споено мислење:

Се осеќам ко секоја година Балтимор да губи во исти мечеви

Тоа е, ако ви се спие слободно заспијте, ова делува решено.

Ајде да видиме утре што ќе се дешава
Автоматски споено мислење:

lol pantaat be
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.076
Ептен рани предвидувања чисто колку да се дешава нешто у темава

Ако вечер тепаат Чифс - освојуваат они
Ако вечер тепаат Браунс - Пакерс освојуваат
Автоматски споено мислење:

Чао Ламаре

Ламар Џексон...more like...............ШАМАР Џексон
heheehe
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
837
Поени од реакции
1.084
Овој Ламар, многу одвратен ми е, ко порано што ми беше Кем, баш ми е драго што испадна, без харизма ликови
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.381
Поени од реакции
11.142
Vaka se gubi utakmica!

Zoshto se frlashe kako idiot, a imash uste 1:30 i ke imash 1st & goal.
Автоматски споено мислење:

Eve i presechena od Mathieu, game over.

Butker gi drzi Browns vo zhivot so 4 propushteni poeni
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.254
Поени од реакции
16.769
Готова утакмица, се потрошија Браунси прошлата текма. Среќа наредната близу е не е у 2 ипол па за брзо ќе глеамо се надевам подобра текма
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.381
Поени од реакции
11.142
Ставаат поени Браунс, требаше да имаат и +6/7 на крај од прво полувреме, ама никако не можат да се одбранат против Чифси, ќе видиме во остатокот од полувремето.

Махоумс има мала повреда на палец на нога и малку му смета при скремблање, избацување на топката, не знам дали за денеска ќе влијае, а за понатаму ваљда ќе го санираат.
Автоматски споено мислење:

Овс беше incomplete, ама Чифси брзо снепаа, а Браунс преспори со одлуката за челинџ.
Автоматски споено мислење:

Енди Рид, ако Махоумс има потрес на мозок ради ова, утепај се.
Автоматски споено мислење:

Аууу Махоумс не се враќа, има симптоми на потрес на мозок, тоа значи и дека е под знак прашалник за со Бафало (ако воопшто поминат).
Автоматски споено мислење:

Готова утакмица, се потрошија Браунси прошлата текма. Среќа наредната близу е не е у 2 ипол па за брзо ќе глеамо се надевам подобра текма
И ја мислев вака ама...ќе видиме. :D
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.049
Поени од реакции
2.017
Аааа ајде до крај да биде неизвесно, криво ми е за Махоумс шо нема да може да заврше. Сга имат добри шанси Браунс
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.049
Поени од реакции
2.017
Аххахахахахах шо прае вај бе нормалан ли е :tapp:
Ако тепат Чифс заради одбраната ќе тепат
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.978
Поени од реакции
7.632
Не смееа да го дозволат последниот 1st down, готово е.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.381
Поени од реакции
11.142
Не смееа да го дозволат последниот 1st down, готово е.
Па ќе имаат негде 1:10 за околу 80 јарди претпоставувам.

Бош беше плеј-колингот во претходниот напад на Браунс некако....

Аууу колку близу беше ова.
Автоматски споено мислење:

Аууу Енди Рид има мадиња. :D

Ако не игра Махоумс - Бафало во Супербол. :vozbud:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom