Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.709
Поени од реакции
56.189
Па не играше Алекс Смит буквално играше копиљ што стартува за втор пат во кариера

Значи..4-2 :D
Да бе, заборавив, ама добро Алекс се сметаше како стартер таму...
Автоматски споено мислење:

Бај д веј, да не заборавиме, Кливленд денеска е без тројца првотимци ради Ковид, плус тренерот и офанзивниот координатор. Спешл тимс координаторот е плејколер. Не дека у ова модерно доба е тоа голем проблем за комуникација ама сепак. :D
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.543
Поени од реакции
82.225
Да бе, заборавив, ама добро Алекс се сметаше како стартер таму...
Автоматски споено мислење:

Бај д веј, да не заборавиме, Кливленд денеска е без тројца првотимци ради Ковид, плус тренерот и офанзивниот координатор. Спешл тимс координаторот е плејколер. Не дека у ова модерно доба е тоа голем проблем за комуникација ама сепак. :D
Задачата му беше:

"Не правете ништо, Стилерс сами ќе ви ги дадат топките" :D

Ако Томлин на полувреме не им рекол "klavajte tachdauni" еве на :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.639
Поени од реакции
13.673
Задачата му беше:

"Не правете ништо, Стилерс сами ќе ви ги дадат топките" :D

Ако Томлин на полувреме не им рекол "klavajte tachdauni" еве на :D
Нема друга тактика, мора да фрла бен топки и да се движат брзо, сигурно до крај примаат уште еден ТД.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.167
Поени од реакции
16.480
Ако ја изгубат на крај текмава Браунси треба да се искључат од лигава :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.543
Поени од реакции
82.225
Тоа е, тука завршува мечот
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.639
Поени од реакции
13.673
Пак нека панта Томлин на 4 и 1.
Автоматски споено мислење:

Толку од Бен, нека носат ново дете, модерен КБ, тешко Дешон да го донесат, Бен следна сезона има 40м, ако го катнат мислам 20м.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
33.258
Поени од реакции
83.871
Питсбург Стилерс, јаките според @Stefan-kobe

ПИХИИХИХИХИХИХИИСТБУРГ СТИХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕРЕС
Автоматски споено мислење:


Сега можеби гледаме последна утакмица на Бен :D
Само Њу Ингланд Пејтриотс рољо мој рољави.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
208
Поени од реакции
68
Juju ne igrase Ali go motivirase ovie of Klivlend
So izjavata deka tie se toa sto se (fabrika za taga, razocaruvanje)
prestana da igra od koga dobi dobro samaranje od Bengals
plus igraa doma on igrae na gostinskoto logo

Titans izgubija na pantot
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.258
Поени од реакции
83.871
Не бе, зошто, добри домаќини сме, останете да се посмееме:D
Што е најтрагично гледам НФЛ само ме мрзи да коментирам пошо не се замарам воопшто. Особено во плеј оф гледам и ми е топ спорт од овие класичните амерички спортови. Безбол пример никад нема да гледам, умрен незакопан спорт.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
367
Поени од реакции
743
Tit
Titans izgubija na pantot
[/QUOTE]
Ne im e prv pat, ako se sekavas i lani izgybija na puntot , kaj so probaa da napravat snik na 24 vodstvo so chiefs :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.922
Поени од реакции
12.136
Што е најтрагично гледам НФЛ само ме мрзи да коментирам пошо не се замарам воопшто. Особено во плеј оф гледам и ми е топ спорт од овие класичните амерички спортови. Безбол пример никад нема да гледам, умрен незакопан спорт.
Бар овде имате црцни за пцуење колку што ви душа сака :icon_lol: :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom