Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Се посраа Браунс во нападот што го имаа, мада и Чифс појачаа одбрана...али Махоумс ако не игра, мислам дека Билс ја тепаат „релативно“ лесно.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
@dragonsky спореди го ова со тој кукавичлок на Врабел прошлата недела.

Овде при водство иде на краток 4 даун и тоа на додавање, а дебилот панташе...

Убедливо најомилен тренер дебелиов, цар!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
@dragonsky спореди го ова со тој кукавичлок на Врабел прошлата недела.

Овде при водство иде на краток 4 даун и тоа на додавање, а дебилот панташе...

Убедливо најомилен тренер дебелиов, цар!
Уште да имаше добар тајм менаџмент... :D Некогаш стварно утнува во тој сегмент.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
367
Поени од реакции
751
Andy Reid ladies and gentlemen,Andy Reid.
Enough said.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
@dragonsky спореди го ова со тој кукавичлок на Врабел прошлата недела.

Овде при водство иде на краток 4 даун и тоа на додавање, а дебилот панташе...

Убедливо најомилен тренер дебелиов, цар!
За? ова на крај збориш последнава акција?
Да бе, паметно беше ова.
Исто како што беше и тоа минатиот пат.

Ќе беше лош потег денеска да не оди на четврти обид
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
За? ова на крај збориш последнава акција?
Да бе, паметно беше ова.
Исто како што беше и тоа минатиот пат.

Ќе беше лош потег денеска да не оди на четврти обид
Мислам само ти во целиот НФЛ универзум го викаш ова. :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Исто како што беше и тоа минатиот пат.
Не беше, изгубија. :D

Само јас мислам дека полесно од очекувањата ќе добијат Тампа после?

За Сејнтс го имам истото мислење од против Чикаго, дека се преценети и не „кликаат“, едино ако се деси да изиграат денеска сите ѕвезди како што треба па да победат...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Леле зошто брат му на Махомс изгледа како да гласа за СДСМ?

Автоматски споено мислење:

Мислам само ти во целиот НФЛ универзум го викаш ова. :D
Да бе, чудна работа, ќе каже човек ќе се појави уште некој..ама ипак, стојам на тоа, не беше лош потегот. не е ни нешто генијално ама шо знам

Не беше, изгубија. :D

Само јас мислам дека полесно од очекувањата ќе добијат Тампа после?

За Сејнтс го имам истото мислење од против Чикаго, дека се преценети и не „кликаат“, едино ако се деси да изиграат денеска сите ѕвезди како што треба па да победат...
Па не изгубија ради тоа :D Изгубија пошто не беа подобриот противник :D

Ќе биде тесна утакмица ваљда, ни Тампа не е нешто предобра екипа, ама и јас уште од пред десетина недели стојам на тоа дека во плејоф меч тепа Тампа

така да..

ОДИМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
@dragonsky Потегот не беше лош, беше ултра лош. :D
Автоматски споено мислење:

Лош почеток за нападот на Тампа.


Уште па ги реметат на спешл тимс.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Бриии колку лоша текма досеа...
Автоматски споено мислење:

Ќе биде јако ако Винстоун им пресуди на Тампа :D
Автоматски споено мислење:

Ова правило ми е малку глупо мене, кога е во ендзоун мислам дека нема потреба од „трет“ потег, треба ваквите фаќања да бидат ТД ко ова на Гудвин.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Мои афроамерикански пријатели ја премногу сум возбуден све нек си ебе еј

Мораше до сега дрес од Брејди да земам :(
Ќе се земе, само нека тепаат

Леле нервоза еј

АЈМОООООООООООООООООООО
Автоматски споено мислење:

Да @EлНињо, се сложувам, и мене ми е глупо тоа малце имаше и пред некоја недлеа у некоја текма слично нешто

Демек мора да имаш контрола врз топката и после ТД-то, ама еве тука.имаше контрола кога ја фати..направи потези...мех, трет потег

преглпо правило, се сложувам, ама има ептен глупио правила у спортов :D
Автоматски споено мислење:

E па брате томче си заслужи некој дрес од кинески сајт да ти најдам
Автоматски споено мислење:

ТООООООООООООООООООО ЦЕЦО МАЈКОЕБАЧИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ АЈМОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

МАКЕДОНИЈООООООООООООООООООООО

ТИИИИИИИИСИИИИИИИИИИИИБИСЕРБАЛКАНСКИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

ЛЕЛЕ КАКО ЌЕ ГО ЈАДЕМЕ СЛЕДНА НЕДЕЛА АМА НЕМА ВЕЗЕ АЈМООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
БедМен вс. ТиБи12. :vozbud:

Дали ова беше последната утакмица за Брис? По начинот на кој си замина од теренот - се чини да.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Штета е да се гледаат легенди на стари години како играат лошо :(

Со среќа пензија Дру, еден од најдобрите КБ во играва.

Се надевам Брејди нема да ја заврши кариерата слично ко Брис (пример: Лани кога изгуби) пошто малце е..не нзам, шубе

Хел оф а карир тхо
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Штета е да се гледаат легенди на стари години како играат лошо :(

Со среќа пензија Дру, еден од најдобрите КБ во играва.

Се надевам Брејди нема да ја заврши кариерата слично ко Брис (пример: Лани кога изгуби) пошто малце е..не нзам, шубе

Хел оф а карир тхо
Плус празен стадион...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom