Американски фудбал - NFL лига

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.957
Поени од реакции
7.679
Стилерс и Браунс местена

Добро би легнал Даг во Џексонвил.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Пидерсон отпуштен а Мајк Томлин е уште тренер, ок.

Бај д веј, тие што ќе останете будни, колеџ финалето е после од 02.00 на некоја од Арените треба да го има.

Aлабама ваљда ќе тепа лагано, но се случувале и изненадувања :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Пидерсон отпуштен а Мајк Томлин е уште тренер, ок.
Па не е толку изненадувачки.

Педер е тренер од 2016

Еве споредба на Иглс и Стилерс од тогаш


2016:

Иглс 7-9
Стилерс 11-5/ пораз во АФЦ Чемпионшип

2017:

Иглс 13-3/ SUPER BOWL CHAMPIONS
Стилерс 13-3 / пораз во конференциски плејоф

2018:
Иглс: 9-7 / пораз во конференциски плејоф
Стилерс: 9-6-1

2019:
Иглс: 9-7 / вајлд кард пораз
Стилерс: 8-8

2020:
Иглс 4-11
Стилерс: 12-4 / вајлд кард пораз

Горе доле слични се, ама у оваа сезона.....
Тоа е тоа што го прекрши, да имаа иста сезона Иглс како Стилерс т.е. да изгубеа во вајлдкард..ќе останеше сто посто

Во овие сезони откако Педерсон е тренер:

Иглс: 42-37
Стилерс: 53-26-1

Еве, вака на хартија покажува зошто Томлин е зошто Педерсон е отпуштен пред Томлин.

Башка..

Сезоната за Филаделфија заврши пред 3 недели кога официјално ја изгубија шансата за плејоф.

Сезоната општо заврши пред една недела.

Значи, ако биде Томлин отпуштен ваљда би бил отпуштен за недела-две :D

А дали ќе биде отпуштен..

Што знам, исто е како Арсен Венгер во Арсенал.
Веќе тимот е поврзан со него.

Зависи што планираат.
Искрено не би бил изненаден и да го стават уште една сезона па после да си оди заедно со Биг Бен.

Некако во пакет ми одат, мислам ако Томлин си оди ваљда и Бен или ќе си оди или нема да биде тренер

Реално, треба да го отпуштат после поразов со Браунс.

Најпаметно е мислам да прават ресет на тимот, можеби и да танкаат за сезона-две и да почнат од ново без Бен и Томлин.

А дали ќе прават..кој знае, викам, исто е ко Арсен у Арсенал
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
367
Поени од реакции
751
Па не е толку изненадувачки.

Педер е тренер од 2016

Еве споредба на Иглс и Стилерс од тогаш


2016:

Иглс 7-9
Стилерс 11-5/ пораз во АФЦ Чемпионшип

2017:

Иглс 13-3/ SUPER BOWL CHAMPIONS
Стилерс 13-3 / пораз во конференциски плејоф

2018:
Иглс: 9-7 / пораз во конференциски плејоф
Стилерс: 9-6-1

2019:
Иглс: 9-7 / вајлд кард пораз
Стилерс: 8-8

2020:
Иглс 4-11
Стилерс: 12-4 / вајлд кард пораз

Горе доле слични се, ама у оваа сезона.....
Тоа е тоа што го прекрши, да имаа иста сезона Иглс како Стилерс т.е. да изгубеа во вајлдкард..ќе останеше сто посто

Во овие сезони откако Педерсон е тренер:

Иглс: 42-37
Стилерс: 53-26-1

Еве, вака на хартија покажува зошто Томлин е зошто Педерсон е отпуштен пред Томлин.

Башка..

Сезоната за Филаделфија заврши пред 3 недели кога официјално ја изгубија шансата за плејоф.

Сезоната општо заврши пред една недела.

Значи, ако биде Томлин отпуштен ваљда би бил отпуштен за недела-две :D

А дали ќе биде отпуштен..

Што знам, исто е како Арсен Венгер во Арсенал.
Веќе тимот е поврзан со него.

Зависи што планираат.
Искрено не би бил изненаден и да го стават уште една сезона па после да си оди заедно со Биг Бен.

Некако во пакет ми одат, мислам ако Томлин си оди ваљда и Бен или ќе си оди или нема да биде тренер

Реално, треба да го отпуштат после поразов со Браунс.

Најпаметно е мислам да прават ресет на тимот, можеби и да танкаат за сезона-две и да почнат од ново без Бен и Томлин.

А дали ќе прават..кој знае, викам, исто е ко Арсен у Арсенал
Big Ben i Tomlin se vrzani, plus Pittsburgh se franshiza so tradicija , jes deka se pokakani veke nekolku sezoni , no ne sakaat da iskaskaat imeto i istorijata so brzopleti potezi, unlike Philly , koi so trenerot upravata si gi ispra racete , a nivna greska e so max contract lupnaa na QB koj od daleku se gledase deka mu fali toj X factor under pressure. Zatoa Fols gi izvadi i done do SB koga Wentz se povredi. Da be Philly upravata prava franshiza , trenerot koj ti donese prvo SB (mislam deka im e prvo) vo eden od 3 te major sports vo poslednite 50 godini , ke go zadrzea trenerot , ke investoraa vo dobar draft, i ke mu dadea malku wiggle room , cisto kako fala za uspehot. Ova e najgolemata razlika megy eagles i Steelers najiskreno.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Former Falcons’ HC Dan Quinn and the Cowboys reached agreement for him to become Dallas’ new defensive coordinator, per source.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Bills are signing former Giants’ RB Devonta Freeman to their practice squad, per his rep @agent. Bills need another back to make up for loss of RB Zack Moss.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393

Автоматски споено мислење:

Леле како ќе ги тепаме само ептен сум хајпнат и уверен

Ептен

..и после тоа лагано посерување со Пакерс
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Чарџерс бе...

Па и Фалконс нели..


Автоматски споено мислење:

Tom Brady has 9 playoff wins since turning 39 years old. Drew Brees has 9 playoff wins.

Кога и да видам статистика се изненадувам колку е бољи од останатите :eek: :eek: :eek: :eek:

Како Вилт во НБА ќе биде "wilt stats don't count" пошто Вилт има надреални статистики што едноставно не е фер било кој да го споредиш со Вилт
 
Последно уредено:

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
367
Поени од реакции
751
Чарџерс бе...

Па и Фалконс нели..


Автоматски споено мислење:

Tom Brady has 9 playoff wins since turning 39 years old. Drew Brees has 9 playoff wins.

Кога и да видам статистика се изненадувам колку е бољи од останатите :eek: :eek: :eek: :eek:

Како Вилт во НБА ќе биде "wilt stats don't count" пошто Вилт има надреални статистики што едноставно не е фер било кој да го споредиш со Вилт
Edini sport kajso moze da se proglasi GOAT , bez oko da ti trepne. Site sega mrcat Mahomes ( vklucuvajki me i mene ) ,ama detevo ima pat da izodi pred da dojde na pred porti od Brejdi, ne pa za vo ista kuka da se spomenuvaat.
Автоматски споено мислење:

На денешен ден пред 3 години

Bev odve ejjjj, u picka si materin , gore ama bev ,i se zbuniv sto zgrme stadionot :)))))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom