Албанските пејачки популарните во светот

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дуа Липа е врвот, Рита Ора е повеќе комерцијала, маркетинг пакет, како Џастин Тимберлејк на времето.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Морам да признаам дека горенаведените пејачки се реално добри. Посебно Дуа Липа мислам дека со овој спот и песна е рамо до рамо со светските пејачки(y)............



Само сепак си го имаат тоа Чкљарското во фаца:coffee:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Поштовање за Ера Истрефи. Глеав интервју кај што вика дека има желба да праи модерна музика пошто потекнува од Косово, а таму музиката била... too traditional :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Премногу заразна песничка, со второто слушење ја научуваш на памет. А и сите песни се такви на Рита, радио песни, лесно запамтивли.
Џабе се, сите освен оваа што ора го имаат она шиптарсконо во фацата :)
Не знам што подразбираш во тоа шиптарсконо во фацана ама овие ти се поубави од 90% од женскиот пол од македонките.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Bas koga gledam ova Rexha vikam ovaa e nekoja od tuka, otvoram Wiki ono Gostivar da ti bilo :)
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.336
Поени од реакции
3.305


onoj moment koga sfakjas deka nikogas nema da imas nadarena gheg nevesta sto upatuva razocaruvacki pogledi koj tvojot penis




koja e ebanata cel na zivotov? :(
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Премногу заразна песничка, со второто слушење ја научуваш на памет. А и сите песни се такви на Рита, радио песни, лесно запамтивли.

Не знам што подразбираш во тоа шиптарсконо во фацана ама овие ти се поубави од 90% од женскиот пол од македонките.
Не реков јас дека не се убави, само што и покрај што се убави и светски, дури и да немаш каква било информација дека е шиптарка, пак ќе ја приметиш дека е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Kajgana Shop

На врв Bottom