Ќе се намали емитувањето на турски серии?

Член од
27 април 2013
Мислења
94
Поени од реакции
97
Не сум за намалување туку за Комплетно укинување на Овој Шунд или по нашки кажано СРАЊЕ.За неписмени.Во европа сите филмови и серии се вакви бидејки има голем процент Неписмени.Ако има петиција за укинување на Оваа Стравотија Ве молам да ми кажете да се потпишам бидејки не можам повеќе да ги поднесам.Освен Турски ,Ганди и незнам други какви и нормални филмови Имаат гласовен Титл.Ако 3/4 од Европа се неписмени не мора и ние да бидеме.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
site televizii koi emituvaat turski serii se za komercijala, oni ne zimaat pari od narodot, od reklami od drzavata sami si se snaogaat, a zasto se prikazuvaat turski serii bidejki gledajki gi niv rejtingot e mnogu pogolem nego li da se pusti nekoja amerikanska serija,za sporedba turska serija rejting vo termin na prikazuvanje 97%, amerikanska serija vo termin za prikazuvanje 5% pa sega videte sto poisplatlivo im e.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Не може да се намали, согласно програмата на ВМРО-Исламистичка, турските серии а и се турско во Македонија е добредојдено, а бога ми и приоритетно.
Гомна гадни, им сметаше српска и бугарска музика пошто била селска, а овде на нивните лични телевизии им дадоа да го тупеат и така тупиот народ.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
не треба да се укинат турските индиските шпанските пакистанските и сличните сапунски срања ТУКУ треба да се укинат тие мизерни телевизии кои ги прикажуваат тие сериски перачи на мозок
па уште дури и ги синхронизираат со овие наши патетични глумци од приказните
и после ќе речат намалена е невработеноста :pos: актерите се вработија

не можам да ги слушам кога одам во дневната (да јадам да пијам и слично)

па онаа хистеричната жугич ако ја погодам ми иди да си ги сечам вените
таква да имам дома од тераса ќе ја фрлам

п.с а во хрватска само по една турска даваат (и тоа не е синхронизирана мислам)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
п.с а во хрватска само по една турска даваат (и тоа не е синхронизирана мислам)
Во Хрватска одат 6 моментално, во Србија 7, во Бугарија 10, во Босна 8, а кај нас одат 5. Пак сме најмалку од другите земји, но веројатно ние најмногу ги мразиме овие серии затоа што се синхронизирани.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Во Хрватска одат 6 моментално, во Србија 7, во Бугарија 10, во Босна 8, а кај нас одат 5. Пак сме најмалку од другите земји, но веројатно ние најмногу ги мразиме овие серии затоа што се синхронизирани.

ти грешка да не си,само на канал 5 има пет турски серии
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Не ти одговара зошто ти покажав факти? :vozbud:

хехе кои црни факти,таму даваат по 10 турски серии оти имаат по 200 Тв канали,и прекини да се расправаш со мене оти че јаиш ќотек :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom