Ќе се намали емитувањето на турски серии?

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Шо не го крстиш детето Заза? или уше поубо Искендер Заза -.-
Искендер Бујук Зазаоглу ........ :icon_lol:
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 19:14 ---
Искендер е Александар, чисто информативно ;) А Заза колку што знам, на дотичниот (кој иначе највише впечаток ми остави од епизодите кои ги гледав), колку што сфатив, надимак му е, поправи ме ако грешам :)
Апсолутно не сите акциони филмови и серии се психопатски. Овој е.
Ама ако ти објаснувам зашто, ќе треба цела серија да ја простудирам. Вака зборувам за репрезентативниот примерок само.
Искендер, Искендерун или Скендер е исто што и Александар, го знам тоа !
Инаку името му е Шереф Зазаоглу, а Заза му е прекар земен од неговото презиме !
Б.Т.В. Заза е име и на едно Курдско племе што живее во централна Анадолија, името е од Курдско потекло !
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
не. теа леа и лука се чистомакедонски имиња
Лука можеш да го најдеш и во православно календарче, ако веќе зборуваме ;)
Леа ни мене не ми се допаѓа. Освен ако не се комбинира со нешто.
А детето пре би си го нарекла Тео, отколку Драганчо, Слободан, Златко, Живко, Душан....... Стојанче....
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Tурците во МКД а и пошироко длабоко повредени од изјавата на Иво,па добро бе зар толку се горди на сериите,еве има ли тука турци што се навредиле од предлогот на минестероо ,или пак се е за самопромоција?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај нас малце да залади времево одма се вреѓаат, така е кога ќе им се допушти се на сите
 
А

Анноун

Гостин
Се сеќавате пред 4-5 години кога БАРЕМ во 20.00 почнуваше игран филм на овие комерцијалните телевизии? И после кога почнаа и во тој термин серии да даваат.
Е потоа остана терминот после 12 да даваат игран филм .
Е и тој термин го пополнија со РЕПРИЗИ од турскиве срања.
А кога и поарно ќе размислам , барем овие серии им се ЕКСКЛУЗИВНИ , играните филмови ги извртеа по 20-30 пати , а за нови филмови да купува не е улав. Златна серија од 250 епизоди ќе купи за тие пари од 2-3 филма квалитетни , плус гратис интервју со 3 актриси на кои Појавата на Столетието наречена Драган Вучиќ ќе ги шмека пиејки турско кафе. :facepalm:
 
3

321456

Гостин
Tурците во МКД а и пошироко длабоко повредени од изјавата на Иво,па добро бе зар толку се горди на сериите,еве има ли тука турци што се навредиле од предлогот на минестероо ,или пак се е за самопромоција?
Ако го прочита ќе видеше дека не спорат за квалитетот на сериите, туку за малоумната изјава на министерот.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Абе гледаше некој денес ова психопатскава Ифет? Да ми раскаже шо се исподесило меѓувремено.
Ејјјј да не гледав немаше да си простам жими се.
И сеуште се чудам како можат во 6 саат да ја пуштаат, на исто рамниште е со овој Пољат у пролевање крв.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.072
Поени од реакции
11.440
Абе гледаше некој денес ова психопатскава Ифет? Да ми раскаже шо се исподесило меѓувремено.
Како што знаеме на Ифет толку и беше убаво во родната земја, што отиде на печалба во Америка.
Со мајсторство режисерот ни ја прикажа драматичната промена на либералната Ифет во поддржувач на аскерот и џандарите и се бореше за нивните права да влегуваат по туѓи домови без налог од кадијата.
Сите почнаа да се сомневаат дека Ифет фатално е вљубена во некој маалски џандар, ама тоа ќе го видиме во следната епизода.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Како што знаеме на Ифет толку и беше убаво во родната земја, што отиде на печалба во Америка.
Со мајсторство режисерот ни ја прикажа драматичната промена на либералната Ифет во поддржувач на аскерот и џандарите и се бореше за нивните права да влегуваат по туѓи домови без налог од кадијата.
Сите почнаа да се сомневаат дека Ифет фатално е вљубена во некој маалски џандар, ама тоа ќе го видиме во следната епизода.
:) Добро сценарио, таманка за турска серија.
Оваа Ифеткија тука, сака да биде џандарски радник ;)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
КОНЕЧНО
иако јас да сум скроз ќе ги укинам (и турски и индиски и шпански)

јас не оти гледам
ама се плашам баба ми да не ме наречи некогаш Саваш,Сонер или слично наместо Мики :pos:
а и мозокот да не им се исуши на домаќинките Македонски, кои се разбира не се тие криви туку БЦ мислам ретардираните ТВ куќи кои даваат ѓубре

Алфа и МТВ се кока кола за овие патетични ТВ куќи
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Спискаа Турците и одма несоодветно се изразил. Кога ќе ја слушне веста баба ми од радост нови очила ќе си купи за подобро да ги гледа.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ништо.
Ќе голтнам грутка во грлово,
и ќе почнам да гледам некоја серија, чисто за џабе да не плаќам кабловска, не можам само Investigation Discovery да гледам :(
Дај бе вие турскосериољубци, кажете која е најнова, со најмалку прикажани епизоди, да се уходам :(
--- надополнето: 18 ноември 2012 во 19:36 ---
Друг пат поубаво да го сфаќаш министерот, за да немаш тегоби и црни мисли.
Дај Боже на тоа министерот ќерка му бегалка да му оди за Турчин, ама некој муџахедин, и сите деца камикази да им станат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom