Ќе се намали емитувањето на турски серии?

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ти можеш таа работа, јас не гледам такви психопатски серии.
Зашто психопатски ............. значи според тебе сите филмови/серии кои се акциони/воени/трилери и.т.н. се психопатски ............ тоа се филмски жанрови и секој си има право да си гледа она што сака да си гледа !
Инаку мене лично ми се свиѓа името Искендер ........ а и Заза е убаво име .............. (y)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Зашто психопатски ............. значи според тебе сите филмови/серии кои се акциони/воени/трилери и.т.н. се психопатски ............ тоа се филмски жанрови и секој си има право да си гледа она што сака да си гледа !
Инаку мене лично ми се свиѓа името Искендер ........ а и Заза е убаво име .............. (y)
Искендер е Александар, чисто информативно ;) А Заза колку што знам, на дотичниот (кој иначе највише впечаток ми остави од епизодите кои ги гледав), колку што сфатив, надимак му е, поправи ме ако грешам :)
Апсолутно не сите акциони филмови и серии се психопатски. Овој е.
Ама ако ти објаснувам зашто, ќе треба цела серија да ја простудирам. Вака зборувам за репрезентативниот примерок само.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
И замисли иди ситуација каде ,,дупката" која би се направила со отстранување на дел од сериите треба да се пополни со синхронизиран The Mentalist, Fringe и така натака......:P
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Јас сонувам за една сабота кога ке се разбудам ,пуштам талевизор и следи ваква програма:
07.00Утринска програма
09.00 Анимиран филм (Up,Spirit Stallion Of The Cimarron,Legend of the Guardians The Owls of Ga'Hoole ....)
10.30 Mакедонски народни приказни
11.00 Вести
11.30 Игран филм
13.45 Англиска премиер лига
15.30 Вести
16.00 Игран филм
18.00 Фудбал
20.00 Квиз (милионер,енигма на телма шо идеше..)
21.00 Вести
21.30 Ток шоу некое у стил на џеј лено,џими кимел,па и дејли шоу со џон стујард...
00.30 Игран филм
02.00 Игран филм
04.00 игран филм
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Јас сонувам за една сабота кога ке се разбудам ,пуштам талевизор и следи ваква програма:
07.00Утринска програма
09.00 Анимиран филм (Up,Spirit Stallion Of The Cimarron,Legend of the Guardians The Owls of Ga'Hoole ....)
10.30 Mакедонски народни приказни
11.00 Вести
11.30 Игран филм
13.45 Англиска премиер лига
15.30 Вести
16.00 Игран филм
18.00 Фудбал
20.00 Квиз (милионер,енигма на телма шо идеше..)
21.00 Вести
21.30 Ток шоу некое у стил на џеј лено,џими кимел,па и дејли шоу со џон стујард...
00.30 Игран филм
02.00 Игран филм
04.00 игран филм
подобро не станувај.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Сеуште немам деца, ама ми е убаво името Тео. Наспроти Драганчо.
мене па 100 пати ми е поубаво името ДРАГАН или ДАРКО отколку ЛЕА или ТЕА или ЛУКА што воопшто не се ни македонски имиња - а второ искрено да ти кажам се најдов еднаш у ситуација каде што имаа едни луѓе мало девојче па ја викаа леа - за некое чудо имаше до нив и кученце по некоја случајност и кучето се викало леа... if you know what I mean...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
мене па 100 пати ми е поубаво името ДРАГАН или ДАРКО отколку ЛЕА или ТЕА или ЛУКА што воопшто не се ни македонски имиња - а второ искрено да ти кажам се најдов еднаш у ситуација каде што имаа едни луѓе мало девојче па ја викаа леа - за некое чудо имаше до нив и кученце по некоја случајност и кучето се викало леа... if you know what I mean...
Помакедонско име од Драган нема.
Оф, мори мајко.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Со звуците од Индиските серии можеш да разбудиш човек што бил во кома 3 години од собраќајка,одма косата ќе му се крене.
Слушнете ги звуците од 8ма секунда па натака...
Катиле катиле :pos:

Инаку мене лично ми се свиѓа името Искендер ........ а и Заза е убаво име .............. (y)
Шо не го крстиш детето Заза? или уше поубо Искендер Заза -.-
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
5.234
Не му се дига на народот , све на стимулации го држат.

Стимулираат неизгаснување на фудбалски клуб , 90% од спортските екипи се стимулирани од општините.

Наталитетот стимулиран од државата.
Земјоделството , станови за млади брачни парови , соларна енергија , стимулирање на нови вработувања , стимулирање на странски инвеститори ...

Може ли нешто да се случи во оваа држава а да не била идеја од владата , да не дала државата еден куп пари за тоа да се случи.
Све ми се чини дека станавме лоша емитација на Југославија , приватната акција умре.

Ќе почнат да стимулираат и издавање музички албуми , пошто се помалце нови песни излегуваат , а пеачите од соседството се главни ѕвезди.

Мора бе некако режисерите , актерите , да најдат подршка од приватниот сектор , спонзори бе. Или немаат време гледајќи го Султан Сулејман и Ифет.
 
М

Мартин`

Гостин
Немој да зборувате безврска и да викате дека нема квалитетна програма ако е од Македонска продукција па 100 пати подобро е да даваат бушава азбука, народни приказни отколку ретардираните трансформери, телетабиси и слични глупости.. од првава барем помаливе деца можеа нешто да научат. Второ имавме релативно добар Македонски идол ете веќе го нема, еден од најинтересните квизови Милионер што имаше доста гледаност и е продуктивно гледањето колку-толку исто го укинаа зошто ? Затоа што повеќе им се исплаќаат поефтини се оние дебилните турско-индиски серии со кого го затупуваат народот. Тотална подршка од мене до министерот за ова.. редно време беше (y)
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Немој да зборувате безврска и да викате дека нема квалитетна програма ако е од Македонска продукција па 100 пати подобро е да даваат бушава азбука, народни приказни отколку ретардираните трансформери, телетабиси и слични глупости.. од првава барем помаливе деца можеа нешто да научат. Второ имавме релативно добар Македонски идол ете веќе го нема, еден од најинтересните квизови Милионер што имаше доста гледаност и е продуктивно гледањето колку-толку исто го укинаа зошто ? Затоа што повеќе им се исплаќаат поефтини се оние дебилните турско-индиски серии со кого го затупуваат народот. Тотална подршка од мене до министерот за ова.. редно време беше (y)
Абе народ бара глупо, не бара квалитетно... Ако ги оставиш теткиве, 25 саати дневно ќе гледаат турско.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Немој да зборувате безврска и да викате дека нема квалитетна програма ако е од Македонска продукција па 100 пати подобро е да даваат бушава азбука, народни приказни отколку ретардираните трансформери, телетабиси и слични глупости.. од првава барем помаливе деца можеа нешто да научат. Второ имавме релативно добар Македонски идол ете веќе го нема, еден од најинтересните квизови Милионер што имаше доста гледаност и е продуктивно гледањето колку-толку исто го укинаа зошто ? Затоа што повеќе им се исплаќаат поефтини се оние дебилните турско-индиски серии со кого го затупуваат народот. Тотална подршка од мене до министерот за ова.. редно време беше (y)
Колку да те потсетам, во 90-тите, програмата во однос на филмови, квизови беше далеку подобра отколку денес, а за пари, денеска телевизиите имаат повеќе пари отколку тогаш бидејќи се помалку и парите од маркетингот се делат на помалку играчи, а тогаш беа далеку повеќе.
Разликата е што тогаш немаше регулатива и немаше СРД, што значи за да има квалитетна програма денес, потребно е да нема регулатива и СРД или со кратки зборови, потребна е пиратеријата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom