Љубовно резиме за 2011

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Se na se...2011 bese neso kao 2010. Ok, bez segi. 2011 ke ja pamtam po toa sto konecno razbrav deka ljubovta e manifestacija koja trae ili treba da trae kaj covek poveke od nekolku denovi ili meseci. Covek ili nosi ljubov vo sebe ili ne. Toa razbrav. Konecno.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Почна стандард, како и претходните години. Долга врска во која веќе никој не се трудеше. На пола година заврши, ама тоа не е така лошо.
Следно. Еден бурен месец со измешани емоции поради друг маж. Заврши онака како што почна.
Следно. Неколку недели мир и незамарање за мажи, проследено со самоиспитување.
Следно. Многу нови луѓе. Слични муабети, некои искокнуваат од морето манипулативни. Враќање на една многу стара љубов од која немам никаква корист, и од која не знам што сакам. Се е сенка покрај него, а тој самиот е сениште.
Констатација. И сама не знам што правам. Хаос од емоции, бури, небитни и многу важни реченици. Тоа што ми е пред нос на дискуз не го земам, она што е скоро зарѓано го сакам. Веројатно во 2012 ќе треба да почнам да се сакам за да знам кој каков и зошто да го сакам.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Најрезимирано шо може? :)


Научив работи, потпораснав демек... Upgrade, се на се :)
Regret nothing, се се случува со причина!
Кармата е моќна и така натаму.... :)
 

buttercup.l

Duchess
Член од
11 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
45
годинава почна со љубовни триаголници и си траеше и си траеше... ( не се мешав јас, други ми се мешаа во моето ), се додека не сфатив дека треба да се тргнам од одредени личности и сега нова љубов на повидок, но сеуште сум со резерва и back up plan нормално да се заштитам самата себе :)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Не да се курчим... ама влажна година, повлажна од минатата.

Мислам дека е вистинската цура. :)
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Рехабилатициска година (или рехабилитациона, не знам што е поточно) :pipi:
Се дели на два дела, forever alone траги-комичен дел до јуни, полн whatever works моменти, и од јуни наваму...

Во 2012 се надевам дека ќе станам една од оние луѓе кои не читаат веќе хороскоп ни практикуваат слични празноверија зошто мислат дека завршиле со љубовни дилеми и тролаат со „љубовта ќе дојде кога најмалку ја очекуваш“ и слични клишеа. Како и да е, што и да се случи, ветувам, нема да станам досадна. :cautious:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

Еве го моето љубовно резиме за 2011.
:pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас повеќе не се осмелувам да кажам дека е катастрофа или дека полошо не може да е, пошто знам дека Марфи ќе се појави од некаде и ќе испадне challenge accepted. И на крај ќе биде U MAD? :icon_lol: Затоа мудро ќе си молчам. :pipi:

Инаку оваа 2011 стандардно. Пар некои убави моменти кои сега бледеат и ми предизвикуваат мачнина, затоа што разочарувањето беше преголемо.
Чисто да се надополнам.


Оваа песна, целата буквално од збор до збор може да ми ја сумира 2011 година и тоа како се чувствувам кога ќе помислам на годинава што измина.

I have a fickle heart and bitterness,
And a wandering eye, and a heaviness in my head,
Пак ќе речам, нема да кажам не може полошо, затоа што секоја година сфаќам дека сепак може. Така да ќе си ќутам.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Погрешните се секогаш тука,ги има како и секогаш.АМА таа што треба да е тука не е.Со девојки ми пројде убаво,ама срцето ми патеше цела година за таа девојка.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Измината година во поглед на љубовта беше изненадувачки за мене успешна. Го претставив бојфрендот на моите родители кои ја прифатија нашата врска со многу добра волја што исто така не очекував и од св. Валентин почна мојата љубовна бајка (се шалам), среќна сум, заљубена и се издржува некако.. верувам дека ја најдов мојата сродна душа ако се мажам ќе пишам овде :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom