Љубовно резиме за 2011

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
9 заокруживме, стартуваме со 10 за брзо, па не е и некој мал јубилеј плус 3 дечки низ куќа, си се разбираме дури и со поглед, кој што кога сака, искуство до таван, желби на сите нивоа остварени, уште големиот бум да се случи нареднава година и мислам ќе биде ептен интересно ќе свртиме нова страна, новата декада ќе ја почнеме уште послини и со огромен предизвик пред нас, како и да е добро е и ќе продолжиме да градиме за да остане добро и цврсто.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
2011 ќе ја памтам како година во која престанав и повторно почнав да верувам во љубовта. Годината ми започна со бакнеж од една посебно драга личност во мојот живот, а (по се изгледа) ќе заврши исто така со бакнеж, но овојпат од друга личност. Се друго во меѓувреме е тотално небитно. 2011 ми е дефинитивно година исполнета со љубов и среќа, година во која созреав на љубовен план, година во која престанав да се плашам од врзување и почнав да уживам во љубовта, и најважно од се - успеав да ја пронајдам својата сродна душа, оној со кого би сакала да останам засекогаш...:love:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Таман ќе речен никаква ми тргна месецов.. така да солидна е : )
 
M

Mussolini

Гостин
затоа што разочарувањето беше преголемо.
сигурно си имала големи очекувања... :cautious:

шо се однесува за мене, имах доста добра година а посебно за роденденот од саканата добијах поклон шо никојпат до саа не бех го добијал и ке си го помнам цел живот. имаше и некои турбуленции пред некое време ама са за са добро е. 2012 здрави и живи, ке видаме как кее ама би требало се да е у најдобар ред...
 

Lady P

Само животот нема реприза
Член од
3 октомври 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ox... Средно жалосно :(
Оваа година малер ме спотера во љубовта:(
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
До сеа годинава... ептен несреќно , од второ одделение не било вака тужно .. али има уште 12 дена да се спасам :coffee:
 
A

Auditore

Гостин
Па цела година сум In a relationship, а кога сме во врска знаеме како е :icon_lol:
Значи, дефинитивна оценка е одлична.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Со статус сингл влегов, а типувам дека така и ќе ја заокружам оваа 2011, битно имав бурна година, до оној степен што посакав да се смирам и да си фатам дечко во 2012.
 
D

devojcence

Гостин
mnogu lekcii i razocaruvanja i seuste ne mi e najdena ljubovta na zivotot. se nadevam i posakuvam vo 2012 da mi se sluci toa :)
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
6
Никако се трудев не успеа да биде он човек затоа никако:(:(:(:place:И више на никому не верувам едноставно само на севе и на мама:tapp::tapp:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.892
Зацртаното го исполнивме. Таму каде што бевме, бевме..
Win, win ситуација, иако ќе потпаднев под притисокот.
Имаше испади, ги решив маестрално, покрај малата нервоза.
Летам слободен ко птица дур не ме погоди со стрела некоја птичка
xD
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
Умерено облачно со повремени сончеви денови и со
умерена влажност на воздухот на повисоките места.
Се очекува подобрување во последните денови од годината, и се разбира многу посончева 2012.

Ја сум DracevoTheCity а вие читате Кајгана метео. :icon_mrgr:
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
It was good, but then i took an arrow in my knee.

Не, шала на страна.
Прилично лоша година за мене :(
Се надевам дека во 2012 ќе биде подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom