Љубовни совети од Стеф

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Leave Stef alone :(

Ова е мојот револт што не бев вчера дел од колективното признавање дека Стеф е Бог. :љубоморен:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Опа, Стеф доби и сопствена тема, а? :)
Правилна одлука на модераторот... Да не се мешаат неговите совети со останатите, во другата (нормална) тема за љубовни проблеми :)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ја гледаш девојката како сексуален објект,гледај ја како пријател најнормално.Почни да ја допираш да ја гледаш жената на поинаков начин,како начин на забава и игра.Почни од најнормален муабет и кога ќе видиш дека ќе ја насмееш речи сега треба да се вратам кај другарите и таман кога ќе идеш кај другите сврти се назад и речи и:Еј што ти се плановите вечерва(деновите) можеш да дојдеш со мене на едно интересно место.Последно нешто што ќе ти речам е зашто толку се деваулираш себеси.Кажи ми што една фуфла со гради и со убаво тело е подобра од тебе?
Знае ли аикидо,има ли мозок како тебе?
Според мене, мислам дека не е правилно да се кажуваат на форум од јавен карактер потези како овој, особено не во моменти кога 90% од членовите имаат мислење дека си човек кој се прави дека се знае (сезнајко) и дека на него никој ништо не му може.Убаво е доза на самодоверба да имаш, а и понекогаш да дадеш совет на некого тука сите делат совети, не само ти само полека малку со испади од типот на тоа „дека со твојот шарм можеш да ги отруеш сите Велешанки“ оставаш погрешен впечаток.
Зошто гледај, можеби тука овие што те (ете да не се изразам вулгарно а сепак да ме разбереш што сакам да ти кажам) ебат во здрав мозок нема ништо да ти направат, ама има и други луѓе кои ги читаат темиве.А жена и те како може да те крене во облаци (за тоа е барем во право Неса) и да те тресне на земја.
Затоа седи си мирен, да не бараш после терапија на отварање мозок со шмишајбна или со бонсек со цел средување на свеста твоја и мислите твои.
Ова најдобронамерно ти го кажувам, ти дали ќе го прифатиш ова мислење или не тоа си е твое.......
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ова најдобронамерно ти го кажувам, ти дали ќе го прифатиш ова мислење или не тоа си е твое.......
Е бе дете, ти на Стеф ќе му даваш совети за жените. Што се има тој поминато со нив. Еднаш дури и секс ќе имаше, за малку не се случи...

:vozbud:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Стеф, а да дојдеш со мене да му кажеш на типов што ми се свиѓа да се фатиме? Да му кажеш дека јас со целото свое оловно битие, плус кадмиум гратис од Топилницата, сакам да го фанам?
 
V

Vollstandig

Гостин
Осеќам дека доста сјачав карактерно и созреав као личност откако почнав да ги применувам твоиве совети. Еве баш сеа и` побарав телефонски број на една цура на ФБ. И почнав од најниското ниво -- здраво, после продолжив со реченицата за криминал и лепота -- Works like magic!
Абе вака потсеќаш ко американските тинејџери коа ќе договорат состанок со некоја девојка, па типот од под маса го вади ливчето со совети напишани од другар му, и механички и вика:

-Здравооо....как...како...*не се чита убаво* ...како си?

И девојката вика, супер сум ти како си:

(Чекај бе во ливчето нема напишано како можен одговор,што да кажам сеа.., па иде до веце ѕвони на телефон...)

Никогаш апсолутно никогаш, не фаќа “механичко“ пуштање на девојка, а тоа се подразбира, копирање туѓи фрази, туѓи муабети, барање совети, лажење,изиграње нешто што не си.
Едноставно говорот на телото ќе те издај оти не си ти тој, туку глумиш нешто без разлика колку е очигледно тоа што го кажуваш.

Кај секој успешен љубовник, пали шармот, и опуштеноста, а сето то е резултат на недавање емотивно значење на работите.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.301
Од кај никна овој па сега бре? :confused:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.784

Владе, мене одамна ми е јасно дека не си Ајнштајн, ама ваков fail не очекував....
кога прелистав малце на назад и кога видов што напишав:tapp:, не fail, fail на квадрат поможено со 100. ништо мавајте сеир , нема љутење си заслужив.
џабе не рекле опулиси ги очите оти ке ти ги опулат.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
кога прелистав малце на назад и кога видов што напишав:tapp:, не fail, fail на квадрат поможено со 100. ништо мавајте сеир , нема љутење си заслужив.
џабе не рекле опулиси ги очите оти ке ти ги опулат.
Зашто? Ај бе не се деваулирај сам себе. Све што напиша си е супер, шо.
--- надополнето: Nov 22, 2011 5:10 PM ---
Абе вака потсеќаш ко американските тинејџери коа ќе договорат состанок со некоја девојка, па типот од под маса го вади ливчето со совети напишани од другар му, и механички и вика:

-Здравооо....как...како...*не се чита убаво* ...како си?

И девојката вика, супер сум ти како си:

(Чекај бе во ливчето нема напишано како можен одговор,што да кажам сеа.., па иде до веце ѕвони на телефон...)

Никогаш апсолутно никогаш, не фаќа “механичко“ пуштање на девојка, а тоа се подразбира, копирање туѓи фрази, туѓи муабети, барање совети, лажење,изиграње нешто што не си.
Едноставно говорот на телото ќе те издај оти не си ти тој, туку глумиш нешто без разлика колку е очигледно тоа што го кажуваш.

Кај секој успешен љубовник, пали шармот, и опуштеноста, а сето то е резултат на недавање емотивно значење на работите.
Незнам зошто ама мислам дека ти везе немаш со освајање девојки или софистицирана комуникација. Се` ова што пишуваш е теоретски и практично спротивно со упатствата на Стеф. Така да, ептен не ти верувам.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Дали тоа јас халицинирам,или навистина Тапетарот Петар=Stef Angel(т.е иста персона има биполарно растројство) ???
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Дали тоа јас халицинирам,или навистина Тапетарот Петар=Stef Angel(т.е иста персона има биполарно растројство) ???
Халицинираш. Ама нема везе, ќе ти пројде ко на кутре.
 
V

Vollstandig

Гостин
Незнам зошто ама мислам дека ти везе немаш со освајање девојки или софистицирана комуникација. Се` ова што пишуваш е теоретски и практично спротивно со упатствата на Стеф. Така да, ептен не ти верувам.
Не ги следам упатствата на стеф.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
А што ако следејќи ги упатствата на Штеф и фрлајќи заводничка мамка, killer gaze and all, наместо жена се улови маж!?
Risk assessment?!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Дали тоа јас халицинирам,или навистина Тапетарот Петар=Stef Angel(т.е иста персона има биполарно растројство) ???
Само да те корегирам.
"Стеф" и "растројство" не смееш да ги ставиш во иста реченица. Тоа ти е исто како да не ги ставиш "Грујо" и "реформи" во иста реченица.
Не се брукајте, не се девилуирајте и не халицинирајте вака. Ќе ви се смеат.
Стеф веќе ви се смее.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom