Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Ma4ence напиша:
Luge edna moja drugarka ima golem problem.Ne znae deka ke vi pisam.Mislsi deka deckoi ja "napumpal":drk: I sea ne znae kako da doznae dali e tocno ili ne,odnosno ne saka da odi na genikolog,mene me prasuva sto da prai.Znae li nekoj posle kolku vreme od"cinot"Se pravi toa testot za bremenost da i kazam,da ja utesam nesto,stoznam:toe:
Знаеш што најмногу ме нервира кај другарка ти а и кај многу други девојки што биле во ситуација како другаркa ти?
Нејќам да идам на гинеколог!!!!!
Ја има мувата на капата,плаче дома,се нервира а не сака да иде кај стручно лице кое што ќе и стави крај на нејзините двоумење!
Има едни таблети,нека иде во аптека,од кога ќе се напиеш ако не си трудна треба да добиеш за најмногу 5 дена,ќе ви објасни таму аптекарката!После го имаш тестот што и не е толку сигурен,затоа најпаметно е да посети гинеколог!А и да..следниот пат нека користи кондом!:wink:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Bada Bing! напиша:
Нека најде некој кој медицинските совети не ги прима од интернет форум.


Само идеја. Ништо повеќе.
Единствена добра идеја во врска со проблемов на девојката.
 

MALECKA^^

i always feel like somebody's watcing me
Член од
14 февруари 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
ептен сум збунета и навистина н знам веќе што да правам...имам дечко пет месеци... детето е навистина супер навистина но некако ми пречи тоа што навистина премногу ме сака... некој можда ке се зачуди на ова али едноставно не сакам да биде така.. пошто јас сум сосема различна од него.. веќе го варав два пати... сакам да биде покрај мене но ми се допагаат и други деца... е сега работата е што знам дека ако раскинам ке сакам после да се смириме... ми значи навистина али од една страна јас не сум личност која сериозно ги свака ...
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
^ Значи вака.
Ќе се опијаниш. Треба да бидеш неверна кучка (гледам супер ти иде така да немаш мака за овој дел) па ќе земеш камера (висока резолуција убаво да ви се гледаат лицата и гениталиите) и тие двајцата или некои нови дечки ќе се соберете и ќе направите едно клипче,, фелацио, коитус, шоидае, важно нешто да ти влага негде. После дај му го клипчето на дечкото. Нема да те сака веќе, а и ќе ти биде срам да сакаш да се смирите.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Bada Bing! напиша:
^ Значи вака.
Ќе се опијаниш. Треба да бидеш неверна кучка (гледам супер ти иде така да немаш мака за овој дел) па ќе земеш камера (висока резолуција убаво да ви се гледаат лицата и гениталиите) и тие двајцата или некои нови дечки ќе се соберете и ќе направите едно клипче,, фелацио, коитус, шоидае, важно нешто да ти влага негде. После дај му го клипчето на дечкото. Нема да те сака веќе, а и ќе ти биде срам да сакаш да се смирите.
А може да се случи спротивен ефект да има. Може дечкото да се попали на клипот и откако ќе ги види нејзините атрибути (ако досега не ги видел, пошто е Малечка :wink:) и откако ќе види како изгледа кога истите ги става во употреба (ако веќе не ги испробал он сам :wink:), уште толку да се заљуби у неа. Или ако клипот се рашири меѓу народот и девојчето стане славно, може ќе остане со неа само поради желбата да има популарна девојка. Некои се палат на такви ствари, знаеш.

Ај сеа озбилно. Или престани да го вараш, или раскини му. Нема каење. Не е фер да седиш на две столчиња, особено не спрема некој на кој толку многу му значиш и кој сигурно би бил повреден. Или мувај други без него, или тргни ги другите на страна, а остани со него. Не барај преку леб погача. :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ептен сум збунета и навистина н знам веќе што да правам...имам дечко пет месеци... детето е навистина супер навистина но некако ми пречи тоа што навистина премногу ме сака...
Прва контрадикторност.Зошто воопшто си во врска со некој (и тоа 5 месеци,што не е малку време) ако „нејќеш да те сака толку многу“?
некој можда ке се зачуди на ова али едноставно не сакам да биде така.. пошто јас сум сосема различна од него.. веќе го варав два пати... сакам да биде покрај мене но ми се допагаат и други деца...
Е сега и ти многу сакаш.Си имаш две опции-или биди со него и НЕ го варај,или раскини му и мувај се со кој ти душа сака.Мислам дека втората опција ти е попривлечна.:)
е сега работата е што знам дека ако раскинам ке сакам после да се смириме...
Зошто да сакаш да се смирите,кога и така ќе продолжиш да го изневеруваш?Барем биди поштена,остај го детето на раат,да си најде некоја која ќе го сака.
ми значи навистина али од една страна јас не сум личност која сериозно ги свака ...
Значи не ти значи.Не сте еден за друг,енд оф стори.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
89
Поени од реакции
6
Bada Bing! напиша:
Нека најде некој кој медицинските совети не ги прима од интернет форум.


Само идеја. Ништо повеќе.
Dobro neznaev kako da ja utesam pa pobarav sovet od vas.Tolku li ti preci sto prasav,kakvi raboti ima po streanicite>Ti priznavam neam nekoe iskustvo vo tie raboti pa so da pravam sea!Devojceto stvarno ne znae so da prai!a ne mi kazuva detali!:nesum:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Види не ти се лутам нити те карам па и ти, али е лошо што прашуваш такви работи по форум. Сериозна е ситуацијава. :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Ma4ence напиша:
Dobro neznaev kako da ja utesam pa pobarav sovet od vas.Tolku li ti preci sto prasav,kakvi raboti ima po streanicite>Ti priznavam neam nekoe iskustvo vo tie raboti pa so da pravam sea!Devojceto stvarno ne znae so da prai!a ne mi kazuva detali!:nesum:
Епа коа сака да и влезе, после ебење нема каење.toae: А чим не им се дава пари за кондом, сеа нека даваат пари за преглед кај гинеколог или апчиња у аптека. :pusk:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
89
Поени од реакции
6
A so da pravam kazimi,ne slusa tipkata?:uvo: So inka treba da i stavam u glava,so se vika.
 
N

NeMiRnA

Гостин
MALECKA^^ напиша:
ептен сум збунета и навистина н знам веќе што да правам...имам дечко пет месеци... детето е навистина супер навистина но некако ми пречи тоа што навистина премногу ме сака... некој можда ке се зачуди на ова али едноставно не сакам да биде така.. пошто јас сум сосема различна од него.. веќе го варав два пати... сакам да биде покрај мене но ми се допагаат и други деца... е сега работата е што знам дека ако раскинам ке сакам после да се смириме... ми значи навистина али од една страна јас не сум личност која сериозно ги свака ...
Hmmm...mnogu me interesira kolku godini imas?!Vaka sega veruvam deka si izmegu 15-17 god,sto e mnogu normalno vaka da se osekas,sekoj pominuva niz nekoi vakvi fazi,nekoj menja deckovci,nekoj vara deckovci,nekoj pie itn da ne nabrojuvam taka i ti,ama u sekoj slucaj nemozam da sfatam kako nesakas da te sakaat,ljubovta e dvizecka sila.I daj molim te ne bidi bitch,ako navistina ti ne go sakas ostavi go radi pocit,mislam deka ne zasluzuva ako te saka tolku mnogu kako sto vikas i ti si sebicna,mislam deka od druga strana pa i ne ti smeta toa sto tolku te saka cim ne si go ostavila do sega,sakas nekoj da te saka postojano,a pa od druga strana sakas i drugi,nejasna si epten.A ako i ti go sakas mislam deka najpametno ke ti bide da zavrsis so varanjata,pa i nemora da doznae za niv,za da ne go povredis,nekogas e podobro da prekutis i da si vetis na sebe deka nikogas nema da ti se povtori.A i ne se pritresuvaj 5 meseci i ne e koj znae kolku dolga vrska ili pak seriozna pa da ti se uriva svet i da bides u dilemi,trilemi...itn
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ma4ence напиша:
A so da pravam kazimi,ne slusa tipkata?:uvo: So inka treba da i stavam u glava,so se vika.
не бе се е ок него земи на сила стај ја у црна вреќа и однеси ја на гиниколог па после нека се снаоѓа таму друго поефикасно ресение до сега не е предлозено :zlo:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
MALECKA^^ напиша:
ептен сум збунета и навистина н знам веќе што да правам...имам дечко пет месеци... детето е навистина супер навистина но некако ми пречи тоа што навистина премногу ме сака... некој можда ке се зачуди на ова али едноставно не сакам да биде така.. пошто јас сум сосема различна од него.. веќе го варав два пати... сакам да биде покрај мене но ми се допагаат и други деца... е сега работата е што знам дека ако раскинам ке сакам после да се смириме... ми значи навистина али од една страна јас не сум личност која сериозно ги свака ...
Нема да го тупам многу...нема потреба да бидеш збунета,проблемот ти е едноставен-раскини му!Кога во врска ќе се вмеша некпој од страна,во ситуацијава твоите мувачи тоа веќе не е врска!Не губете те си го времето без потреба!А после ако сака да се смирите?Па биди кучка до крај бе,кога ќе му раскинеш кажи му дека си го изварала,нема да сака!
И не викај дека ти значи,некој и да не го сакам ако ми значи не би го повредила!А ти веќе си го направила тоа!:smir:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
MALECKA^^ напиша:
ептен сум збунета и навистина н знам веќе што да правам...имам дечко пет месеци... детето е навистина супер навистина но некако ми пречи тоа што навистина премногу ме сака... некој можда ке се зачуди на ова али едноставно не сакам да биде така.. пошто јас сум сосема различна од него.. веќе го варав два пати... сакам да биде покрај мене но ми се допагаат и други деца... е сега работата е што знам дека ако раскинам ке сакам после да се смириме... ми значи навистина али од една страна јас не сум личност која сериозно ги свака ...
Малечка, прво остај ја цуцлата, почекај да ти паднат млечните заби, па тогаш имај дечковци. Во вистинска љубовна врска треба да сфатиш дека си одговорен пред партнерот, и дека не може да си поигруваш со неговите чувства. А за такво нешто прво треба да созрееш, а не да се понашаш со дечко ти ко мало дете со играчка(дур е интерсна користија после фрли ја).
Штом не ти е доволен фактот дека те сака, раскини му наместо да го повредуваш. Не ти значи?Онда зашо побогу не го заштедиш и твоето и неговото време, и му раскинеш?Дај му на детето шанса да биде со некоја која ќе знае да го цени и на која ќе и биде потребна неговата љубов,пошо тебе очигледно не ти е.А ти тогаш ќе можеш слободно да се муваш со други без обврски, и да почекаш да ти се развијат за некого вистински чувства пред да влеташ у нова врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom