Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
simonce* напиша:
sosema si vo pravo te podrzuvam...zasto retki eve ti jas ZIV primer:vozbud:i ne se sramam od toa sto imam 16god a do sega sum nemala odnosi..
Оф топик - Ти не треба да се срамиш, него твоите врснички кои го направиле тоа со најмалце 3-4 партнери :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
Ѕвер напиша:
Оф топик - Ти не треба да се срамиш, него твоите врснички кои го направиле тоа со најмалце 3-4 партнери :wink:
Такви „совети” на твојата малолетна ќерка да делиш... Размислете малку што пишувате.
 
Член од
24 август 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
pomos

vaka ne deka go smetam kako ljuboven problem tuku poveke kako psihicki oti porano imav edna zenska taka da taa gadno me zaeba i sega mislam deka nemozam da zasakam odnosno da se vljubam , mnogu zenski mi se imaat naluteno poradi ova a plus i ne mozam da odam so ista zenska poveke od eden mesec ako znajs kako da mi pomognis mnogu ke ti bidam blagodaren
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
blagorodnik напиша:
vaka ne deka go smetam kako ljuboven problem tuku poveke kako psihicki oti porano imav edna zenska taka da taa gadno me zaeba i sega mislam deka nemozam da zasakam odnosno da se vljubam , mnogu zenski mi se imaat naluteno poradi ova a plus i ne mozam da odam so ista zenska poveke od eden mesec ako znajs kako da mi pomognis mnogu ke ti bidam blagodaren
Незнам на кој му се обраќаш за помош али оки..ЈА ќе кажам мое мислење.Незнам колкав си и такви ствари ни како гадно те заебала ни колку сте иделе ни ништо.Кажи ни малку поопширно за твоето проблемче па да ти помогнеме ако можеме
 
Член од
29 јули 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
ej luge izvinete ako ve prekinuvam u neso ali malku sum ne ok.....videte sea stvarno neam poima so e rabotava imame neso so eden decko onaka koga e so mene jas sum mu najvazna u svet..a ako ne sme zaedno ne se zamara so men....kako da vi kazam nasata vrska e u tajnost zas ne ni e dozvoleno zaedno da bideme poradi nekoi pricini..ali stvarno pocnuem da se zaljubuvam u nego, poima neam so da pravam.
toj saka da bide so mene ali neso mi seri kao da ne mene mi treba decko ne mi treba toj, toj ne e za mene.A ako ostamene sami sekak sme zaedno..covece pocnuvam denonokno da mislam na nego..sekoj den go gleam, a sakam da go gusnam da go baknam a ne mozam. toj ima nekoe negovo pravilo deka na devojki ne im se javuva... pa mi vika nie sto sme da si mi drugarka ne si mi.. da si mi devoja ne si mi kako da te narecam...u nenormalna zbrka sum..zas i kako me gleda ne znam so misli dali saka da bide so mene..kako, so da napraam..zas ako mu se javam sea pak ke bideme zaedno..........
ps. ako ima pecatni greski se izvinuvam zaso neam mn vreme momentalno
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
DiLerKa напиша:
ej luge izvinete ako ve prekinuvam u neso ali malku sum ne ok.....videte sea stvarno neam poima so e rabotava imame neso so eden decko onaka koga e so mene jas sum mu najvazna u svet..a ako ne sme zaedno ne se zamara so men....kako da vi kazam nasata vrska e u tajnost zas ne ni e dozvoleno zaedno da bideme poradi nekoi pricini..ali stvarno pocnuem da se zaljubuvam u nego, poima neam so da pravam.
toj saka da bide so mene ali neso mi seri kao da ne mene mi treba decko ne mi treba toj, toj ne e za mene.A ako ostamene sami sekak sme zaedno..covece pocnuvam denonokno da mislam na nego..sekoj den go gleam, a sakam da go gusnam da go baknam a ne mozam. toj ima nekoe negovo pravilo deka na devojki ne im se javuva... pa mi vika nie sto sme da si mi drugarka ne si mi.. da si mi devoja ne si mi kako da te narecam...u nenormalna zbrka sum..zas i kako me gleda ne znam so misli dali saka da bide so mene..kako, so da napraam..zas ako mu se javam sea pak ke bideme zaedno..........
ps. ako ima pecatni greski se izvinuvam zaso neam mn vreme momentalno
Болдираното е типична изјава од некој што не сака врска, сака само да си го троши времето или да го пополнува со некоја кога нема што да прави. Барем јас таков впечаток добивам од целиов пост.
Прашање е дали ти сакаш да имаш таква врска-без обврска. А ти како што забележав сакаш врска, ама од него тоа не го добиваш.
 
Член од
29 јули 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
ja od nego dobivam se samo lubov ne ....barem ne takva kakva so sakam jas.....toj se plasi da si ja rasipi reputacijata spored mene zaso imame zboreno onaka i ima kazeno deka e bil so preku 50 000 zenski so i za veruvanje e koga ke go vidis fraerot...mi se sviga deka e nezen deka vnimava so prai. znae kako da se ponasa so mene zas jas sum malku pomala od nego me razbiras :) i plus faktot deka zborat mn lugeto u gradov i morame u tajnost da bideme zaedno..ne moze da oddolee na mene a ni pa ja na nego...ti velam naseto ne e dozvoleno :) me gleda so nekoj poseben pogled prai raboti ne zbori so mene kako so zbori so site ili pa ne saka da me povredi
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јасно ми е што ти прави и што толку те привлекло кон него. Ама па фраерот не сака да се дознае за вас пффф.
Јасно е што сака и веќе ти одлучуваш дали да останеш со него и да му бидеш некоја резервичка кога некоја друга ќе го откачи или ќе си бараш некој што ќе сака да биде со тебе. Одлуката е твоја, не можеме ние да кажеме што да правиш:)
 
Член од
29 јули 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
i da ti kazam u pravo si samo jas nemozam da bidam silna svesna sum za se sto se slucuva...ali ke se potrudam kolku i da mi e maka ..inaku fala :)
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
spored mene deckovo saka vrska bez obvrska...a sto se odesuva do tebe sakas vrska so nego so obvrska se razbira...se slozuvam so fortune...tvoj izbor...samo nemoj da bides rezerva u zivoto na nikoj a najmalce na deko..
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Не си се запрашала зошто типот од 50000 женски не одбрал *барем* една која би била соодветна за посериозна врска? Не мислиш дека можеби и на другите девојки не им прави вакви муабети за "несудената љубов" ... Токму тоа те привлекува. Неизвесноста, ризикот, дал-ме-сака, ако-ме-сака-зошто-не-ми-каже, фактот што типот е посакуван и од други девојки го прави важен во твојот живот сега. Да беше лузер кој ти обрнуваше внимание и ти покажуваше љубов немаше да пишуваш реферати за него на форум. :) Уживај си додека можеш и после замини си по патот. Од фраерот дечко асален тешко да ќе биде. :)
 
Член од
29 јули 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
jas sum svesna za sve .... ali mn mi e ubavo so nego....vecerva mu izbegav so seta sila go napraiv toa ....
malku duri i mi e zal za toa ali srekna sum so si ostanav na zborot:)
utre e nov den i nova borba
 
Член од
21 јуни 2006
Мислења
66
Поени од реакции
0
DiLerKa напиша:
ej luge izvinete ako ve prekinuvam u neso ali malku sum ne ok.....videte sea stvarno neam poima so e rabotava imame neso so eden decko onaka koga e so mene jas sum mu najvazna u svet..a ako ne sme zaedno ne se zamara so men....kako da vi kazam nasata vrska e u tajnost zas ne ni e dozvoleno zaedno da bideme poradi nekoi pricini..ali stvarno pocnuem da se zaljubuvam u nego, poima neam so da pravam.
toj saka da bide so mene ali neso mi seri kao da ne mene mi treba decko ne mi treba toj, toj ne e za mene.A ako ostamene sami sekak sme zaedno..covece pocnuvam denonokno da mislam na nego..sekoj den go gleam, a sakam da go gusnam da go baknam a ne mozam. toj ima nekoe negovo pravilo deka na devojki ne im se javuva... pa mi vika nie sto sme da si mi drugarka ne si mi.. da si mi devoja ne si mi kako da te narecam...u nenormalna zbrka sum..zas i kako me gleda ne znam so misli dali saka da bide so mene..kako, so da napraam..zas ako mu se javam sea pak ke bideme zaedno..........
ps. ako ima pecatni greski se izvinuvam zaso neam mn vreme momentalno
ima drugi ribi fraerot. batali go odma ili ushte povekje kje si ja chukash glavata. :tapp:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
DiLerKa напиша:
jas sum svesna za sve .... ali mn mi e ubavo so nego....vecerva mu izbegav so seta sila go napraiv toa ....
malku duri i mi e zal za toa ali srekna sum so si ostanav na zborot:)
utre e nov den i nova borba
подобро е да го видиш сонцето барем за кратко, отколку да чмаеш под месечина и да се прашуваш како би било...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Никола напиша:
подобро е да го видиш сонцето барем за кратко, отколку да чмаеш под месечина и да се прашуваш како би било...
Да и ја мислам така.Прави така за да бидеш ти среќна, како тебе ти одговара така и ти понашај се он кога ќе види дека малце си го имаш сменето понашањето многу другачје ќе се понаша
 

Kajgana Shop

На врв Bottom