Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Единствено од што ми е страв,е дали јас сум она што стварно и треба...дали повеќе не трага по она што го оставила од дамна,или сеуште има емоции во неа кон таа личност...бидејќи подолго време од нашата врска,укажуваше на тоа дека сепак трага по таа личност...желбата да иде таму,желбата да му гледа слики на фб,еднаш ја фатив и во лага како му се јавила,демек,по грешка стиснала на неговиот број...тоа е нешто најмногу што ме измачува...пошто она кај мене е далеку на прво место,не сум сигурен дали и кај неа го држам и јас истото место...сум пробал многу пати да ја натерам,со убаво,да ми каже,но секогаш негира,ми кажува дека се тоа е завршено...од една страна,зошто би идела со мене година и 2 месеци ако трага по друг,а пак од друга страна,зошто првите неколку месеци,покажуваше знаци на тоа дека сепак осеќа нешто кон него...тоа е најголемиот прашалник кој ми виси во глава,уште од самиот старт,но го тргав на страна бидејќи не сакав воопшто да помислам дека е така,сакав да се убедувам дека сме на исто рамниште,и јас,и она..
Уште си играш светец? Она за што треба да размислуваш е ДАЛИ ТАА Е ТОА ШТО ТЕБЕ ТИ ТРЕБА. Ти треба да се грижиш за себе, таа за себе. На кого што му е во главата, тоа никогаш нема да го знаеш.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Единствено од што ми е страв,е дали јас сум она што стварно и треба...дали повеќе не трага по она што го оставила од дамна,или сеуште има емоции во неа кон таа личност...бидејќи подолго време од нашата врска,укажуваше на тоа дека сепак трага по таа личност...желбата да иде таму,желбата да му гледа слики на фб,еднаш ја фатив и во лага како му се јавила,демек,по грешка стиснала на неговиот број...тоа е нешто најмногу што ме измачува...пошто она кај мене е далеку на прво место,не сум сигурен дали и кај неа го држам и јас истото место...сум пробал многу пати да ја натерам,со убаво,да ми каже,но секогаш негира,ми кажува дека се тоа е завршено...од една страна,зошто би идела со мене година и 2 месеци ако трага по друг,а пак од друга страна,зошто првите неколку месеци,покажуваше знаци на тоа дека сепак осеќа нешто кон него...тоа е најголемиот прашалник кој ми виси во глава,уште од самиот старт,но го тргав на страна бидејќи не сакав воопшто да помислам дека е така,сакав да се убедувам дека сме на исто рамниште,и јас,и она..
Значи ти кажав јас едноставен бев. Секој ризик и постапка за која ќе се одлучиш си го сносуваш самиот лично ти и тука нема да кукаш. Ама не ме сакала, ама ме сакала малку, ама ме сакала тро повеќе, ама ич не ме сакала, сето тоа е дел од играта за која МОРА сам да одлучиш дали ќе ја играш или не. Полесно е воопшто да не ја почнуваш кога исходот можеш да го предвидиш, но во случај да се решиш да започниш со играње, терај и сноси си одговорност за одлуката. А би идела со тебе година дена затоа што таа си го има одговорот и не ти го дава, вешто ти го крие. Било да и си привремена занимација, било да чека погодна шанска да те клоцни, или пак можеби ја стрефило филм дека треба да те зачува бла бла бла, мушичките да ги бркаме и да се уозбилиме.
Залудно си поставуваш прашања, на кои одговор ионака нема да добиеш, туку само внатрешен ремет кој нема да ти дава мир. То е то. И не бидете толку пичка му со крстот на чело, фала да не ви речат на крај.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Значи ти кажав јас едноставен бев. Секој ризик и постапка за која ќе се одлучиш си го сносуваш самиот лично ти и тука нема да кукаш. Ама не ме сакала, ама ме сакала малку, ама ме сакала тро повеќе, ама ич не ме сакала, сето тоа е дел од играта за која МОРА сам да одлучиш дали ќе ја играш или не. Полесно е воопшто да не ја почнуваш кога исходот можеш да го предвидиш, но во случај да се решиш да започниш со играње, терај и сноси си одговорност за одлуката. А би идела со тебе година дена затоа што таа си го има одговорот и не ти го дава, вешто ти го крие. Било да и си привремена занимација, било да чека погодна шанска да те клоцни, или пак можеби ја стрефило филм дека треба да те зачува бла бла бла, мушичките да ги бркаме и да се уозбилиме.
Залудно си поставуваш прашања, на кои одговор ионака нема да добиеш, туку само внатрешен ремет кој нема да ти дава мир. То е то. И не бидете толку пичка му со крстот на чело, фала да не ви речат на крај.
И те како ми создава не мир сето ова,неможам ни да опишам..можеби причината е поради тоа што до сега прв пат сум го осеќал сето ова кон некое девојче,претходно бев многу ладен со сите претходни,ниту сум се приврзувал,ама со неа...ама се тешам дека за се има прв пат,и дека едноставно сите го прошле,или ке го пројдат,кога-тогаш.

Ако можеш да ми кажеш што ти значеше болдираното,бидејќи ме интересира...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
И те како ми создава не мир сето ова,неможам ни да опишам..можеби причината е поради тоа што до сега прв пат сум го осеќал сето ова кон некое девојче,претходно бев многу ладен со сите претходни,ниту сум се приврзувал,ама со неа...ама се тешам дека за се има прв пат,и дека едноставно сите го прошле,или ке го пројдат,кога-тогаш.

Ако можеш да ми кажеш што ти значеше болдираното,бидејќи ме интересира...
Да си земаш се при срце и да мислиш дека ако си добар, сите мора да бидат добри и да се однесуваат убаво со тебе.

Ај едно друго прашање сега размисли, околу болдот и одговори си искрено, не мора и тука на форум-Дали тие претходните со кои беше ладен не беа толку сложени како овој последен случај, туку стануваше збор за поедноставни девојки кои не биле полоши и повеќе те почитувале, или барем не ти нанесувале емотивни шокови како последново, малендото....
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Мене ми треба една мала помош :) т.н совет
Се мувам со еден дечко еве веќе еден месец и сакам врска со него, не можам повеќе несериозно.. Иначе сме отворени и ми има признаено дека сака и он сериозно..ама не сака да ме гуши и некогаш го фаќа така ладен да биде...односно да не посветува многу внимание..и помислувам дека ќе му помине тоа сериозното
Јас мислам дека треба да разговарам со него, да му кажам што како мислам и што сакам.. само ми е страв да не го одтурнам со тоа.. Дали се согласувате со мене? :facepalm: или сепак да не брзам...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Мене ми треба една мала помош :) т.н совет
Се мувам со еден дечко еве веќе еден месец и сакам врска со него, не можам повеќе несериозно.. Иначе сме отворени и ми има признаено дека сака и он сериозно..ама не сака да ме гуши и некогаш го фаќа така ладен да биде...односно да не посветува многу внимание..и помислувам дека ќе му помине тоа сериозното
Јас мислам дека треба да разговарам со него, да му кажам што како мислам и што сакам.. само ми е страв да не го одтурнам со тоа.. Дали се согласувате со мене? :facepalm: или сепак да не брзам...
Се согласуваме.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Да си земаш се при срце и да мислиш дека ако си добар, сите мора да бидат добри и да се однесуваат убаво со тебе.

Ај едно друго прашање сега размисли, околу болдот и одговори си искрено, не мора и тука на форум-Дали тие претходните со кои беше ладен не беа толку сложени како овој последен случај, туку стануваше збор за поедноставни девојки кои не биле полоши и повеќе те почитувале, или барем не ти нанесувале емотивни шокови како последново, малендото....
Тоа беше се на мување,имав само една врска пред неа,која не се ни сеќавам колку траеше...тоа беа мувања,и врската,која што беше онака класична тинејџерска,и воопшто не осеќав ништо кон никоја,туку се беше онака,визуелно,за неколку дена..веројатно и поради тоа не сум осеќал ништо и сум бил ладен кон нив..но со неа е друго,тоа сум повеќе од сигурен.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Тоа беше се на мување,имав само една врска пред неа,која не се ни сеќавам колку траеше...тоа беа мувања,и врската,која што беше онака класична тинејџерска,и воопшто не осеќав ништо кон никоја,туку се беше онака,визуелно,за неколку дена..веројатно и поради тоа не сум осеќал ништо и сум бил ладен кон нив..но со неа е друго,тоа сум повеќе од сигурен.
Многу си напнат за годините, дај таму олабави се малку и забавувај се со девојката ако ти се допаѓа...На девојката и е времето за забавување и експериментирање слично како и тебе, не за љубови верни до гроба. Да не очекуваш да ти предложи брак и вечна љубов на 16 години девојката?
И најверојатно се забавува и со тој таму во другиот град што и е дечкото.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Многу си напнат за годините, дај таму олабави се малку и забавувај се со девојката ако ти се допаѓа...На девојката и е времето за забавување и експериментирање слично како и тебе, не за љубови верни до гроба. Да не очекуваш да ти предложи брак и вечна љубов на 16 години девојката?
И најверојатно се забавува и со тој таму во другиот град што и е дечкото.
Хаха,не воопшто не мислам дека ќе ми предложи вечна љубов,ниту брак.А ниту пак јас можам да и понудам вечна љубов,или пак брак.Но мислам дека би требало додека си у врска со некого,да не си правиш експерименти и забавувања,туку да си го скротиш гзот и да седиш на едно столче,а доколку сакаш забава,експериментирање,и да седнуваш секој викенд на различно столче,секогаш имаш опција да раскинеш.Барем јас така размислувам,но да,не викам не,можеби и треба да сменам размислување и да бидам по лабав.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Мене ми треба една мала помош :) т.н совет
Се мувам со еден дечко еве веќе еден месец и сакам врска со него, не можам повеќе несериозно.. Иначе сме отворени и ми има признаено дека сака и он сериозно..ама не сака да ме гуши и некогаш го фаќа така ладен да биде...односно да не посветува многу внимание..и помислувам дека ќе му помине тоа сериозното
Јас мислам дека треба да разговарам со него, да му кажам што како мислам и што сакам.. само ми е страв да не го одтурнам со тоа.. Дали се согласувате со мене? :facepalm: или сепак да не брзам...
Дечкото сака да продолжите да се мувате, ама нема муда да ти каже. Ти сакаш врска, а тој вели: Не сакам да те гушам! :facepalm:
Гив ми а брејк! Или продолжи да се муваш со него и не очекувај ништо пвоеќе или откачи го.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Дечкото сака да продолжите да се мувате, ама нема муда да ти каже. Ти сакаш врска, а тој вели: Не сакам да те гушам! :facepalm:
Гив ми а брејк! Или продолжи да се муваш со него и не очекувај ништо пвоеќе или откачи го.
Хахах не сфати тоест ја убаво не ја објаснив ситуацијата.:). Имаше неколку пати кога ќе ме викне да излеземе и јас не сум била во можност тогаш да излезам со него и се напннува и ми вика као се чувствувам како тинејџер те викам да излеземе неќеш, ко да трчам по тебе и се чувствувам дека те гушам.
А нема врска од сето тоа, и јас никогаш не сум му спомнала за врска, туку он ми спомна и кога го кажа тоа не прокоментирав ништо, му реков као има време, не треба да се брзаме. И мислам дека дое тоа време и јас да сакам, ама сеуште му давам слобода и не му зборам на темата врска :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Хахах не сфати тоест ја убаво не ја објаснив ситуацијата.:). Имаше неколку пати кога ќе ме викне да излеземе и јас не сум била во можност тогаш да излезам со него и се напннува и ми вика као се чувствувам како тинејџер те викам да излеземе неќеш, ко да трчам по тебе и се чувствувам дека те гушам.
А нема врска од сето тоа, и јас никогаш не сум му спомнала за врска, туку он ми спомна и кога го кажа тоа не прокоментирав ништо, му реков као има време, не треба да се брзаме. И мислам дека дое тоа време и јас да сакам, ама сеуште му давам слобода и не му зборам на темата врска :)
Аха, сега испаѓа дека ти не си на чисто што сакаш...
Во врска со болдот, типично однесување и вокабулар на дечко што имал план да легне девојка, ама не му успеало!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
A.. кое е лажењето? Се опнала со муваторот или не? За што ти се извинува и плаче цело време, за некревање?
Кои се нејзините постапки, грешки.. кои се нели акцентирани у проблемов?

Не и се враќај само оти ништо не ти се десило некој месец, ретардиран притисок е млад си - еби. Take your time & шири познанства.

Мене ми треба една мала помош :) т.н совет
Се мувам со еден дечко еве веќе еден месец и сакам врска со него, не можам повеќе несериозно.. Иначе сме отворени и ми има признаено дека сака и он сериозно..ама не сака да ме гуши и некогаш го фаќа така ладен да биде...односно да не посветува многу внимание..и помислувам дека ќе му помине тоа сериозното
Јас мислам дека треба да разговарам со него, да му кажам што како мислам и што сакам.. само ми е страв да не го одтурнам со тоа.. Дали се согласувате со мене? :facepalm: или сепак да не брзам...
Oсвен мување, имате ли муабет? Се слушате ли за друго? Нешто заедничко правете ли освен тоа? Врска мислам дека сама се дешава, кога си зрејува ситуацијата дури без муабет, ама нема да е на одмет да подбуцнеш околу каде вози се тоа, ипак зависи од момакот, некому му треба подбутнување, некому му пречи таков разговор. Опипај убаво прво ситуацијата.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
1
Добро утро луѓе, ве читам многу време па решив да се регистрирам и јас да побарам за совет. Вака сега..
Јас имав девојка која ја сакам премногу, неможам да ја преболам, јас вчера си дојдов од Италија, таму бев поради приватни работи. Е сега и кога бев таму таа ми рече дека кога ќе се вратам треба да правиме муабет. До пред да одам таму се беше совршено, како во сон, фантазија, неможам да опишам со зборови. Инаку бевме во врска веке 5 месеци, а сега во петок правевме 6 месеци и имав спремано големо изненадување, кое никој на свет не би можел да и го направи. Е сега, вчера кога стигнав неможам да издржам и одма и се јавив кога ја поминав границата. И еве ја причината поради нашата разделба, а инаку таа мене многу ме сака, и баш чера ми рече дека прави многу голема грешка, дека монгу време размислувала и дошла до ова решение.
Инаку еве што е работата.. таа мене чера кога и се јавив почна да ми врти муабети дека таа не заслужувала човек како мене, кој ја сака искрено, кој знае да и пружи вистинска љубов и внимание, дека сум бил премногу добар за неа и дека за се ова што се случува сега таа била крива. Инаку, ми рече дека пред мене, одела со некој друг, и сега тој тип пред недела дена повторно и пишал, па неа и се навратиле старите спомени. Инаку тој тип, го знам и добро изиграл многу голем број на девојчиња, истото и го направил и на неа кога биле заедно и затоа раскинале, но еве сега повторно му се враќа. И реков многу работи, и таа ми бели свесна сум на све, тебе многу те сакам, со мене и било како во сон, а сепак сега него му се навраќа. И реков да размисли убаво, да беше некој друг на мое место сегаа ќе ја отераше у курац, али неможам без неа искрено. И реков многу добро да размисли. Знам дека и да оди со него нема да може да издржи и ќе ми се врати, но..дајте совет што да направам искрено ко будала сум еве немам спиено незнам колку дена и вечерва не спиев, едноставно се ме боли...а за ова што и го имав спремано за 6 месеци од нашата врска ке и го дадам во петок или пак ќе и го оставам пред врата...
Совети? :)
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
5
Kako da go odelam od licnos so koja nesakam da se druzi ( negoviot drugar) a da ne go nateram da bira megu mene i taa licnos pomagajte mii !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom