Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 февруари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
1
Vaka sega znaci taa eve i denes i vcera posle se sto mi kaza seuste mi pisuva, snosti povtorno a i sega pred malku zapocna konverzacija.. sepak ne i ja razbiram celta..

Sent from my HTC using Tapatalk 2
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Vaka sega znaci taa eve i denes i vcera posle se sto mi kaza seuste mi pisuva, snosti povtorno a i sega pred malku zapocna konverzacija.. sepak ne i ja razbiram celta..
Ти си и златна резерва за да ако не и иде со оној тип ке дојде пак кај тебе.Не дозволувај да и бидеш на лагер.
И јас и во тебе ја наогам вината. Зошто не прекинеш секаков контакт со нејзе? Зошто всушност ја чуваш на социјалните мрежи? (доколку таму ти пишува) ми се чини дека ти сакаш таа така да прави или грешам?
Или и кажи што како стојат работите и прекини контакт зошто не заслужуваш такво мачење или пак продолжи да ја трпиш таа тортура. Очигледно е и дека не знае што сака.

Изборот е твој.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ти си и златна резерва за да ако не и иде со оној тип ке дојде пак кај тебе.Не дозволувај да и бидеш на лагер.
И јас и во тебе ја наогам вината. Зошто не прекинеш секаков контакт со нејзе? Зошто всушност ја чуваш на социјалните мрежи? (доколку таму ти пишува) ми се чини дека ти сакаш таа така да прави или грешам?
Или и кажи што како стојат работите и прекини контакт зошто не заслужуваш такво мачење или пак продолжи да ја трпиш таа тортура. Очигледно е и дека не знае што сака.

Изборот е твој.
Па вака сега, значи кога разговаравме во Понеделникот таа ми рече дека е многу збунета, па и требало време да се среди и да размисли. Јас оставив на нејзе, и реков дека ќе бидам слободен за неа во секој момент доколку сака да разговара повторно на таа тема и да видам што одлучила на крај. Еве денес праевме 6 месеци, али ја од сабајле некако со некој активности се обидувам да не мислам на тоа.. Вечерва ќе и се јавам да видам што одлучила на крај и ако не ќе и кажам да ме заборави. Изненадувањето што и го имав спремено ќе и го пратам по другарка нека и стои, мене нема што да ми прави дома :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.961
Па вака сега, значи кога разговаравме во Понеделникот таа ми рече дека е многу збунета, па и требало време да се среди и да размисли. Јас оставив на нејзе, и реков дека ќе бидам слободен за неа во секој момент доколку сака да разговара повторно на таа тема и да видам што одлучила на крај. Еве денес праевме 6 месеци, али ја од сабајле некако со некој активности се обидувам да не мислам на тоа.. Вечерва ќе и се јавам да видам што одлучила на крај и ако не ќе и кажам да ме заборави. Изненадувањето што и го имав спремено ќе и го пратам по другарка нека и стои, мене нема што да ми прави дома :)
Abe, mn jako te zaebala, a ti use se mislis so da pravis so podarokot?
Tresni i go od glava.
Pa i use komuniciras so nea? Si i dal vreme da razmisli? Kade ti e pametot be?
Te ostava tebe za bivsi, ne za nekoj nov, tuku za bivsi, vise pominata prica, koja valjda i e jasno kako ke zavrsi.
Ne si tepaj vreme, batali ja be covek, ne te saka, i toa e poarno za tebe.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
1
Abe, mn jako te zaebala, a ti use se mislis so da pravis so podarokot?
Tresni i go od glava.
Pa i use komuniciras so nea? Si i dal vreme da razmisli? Kade ti e pametot be?
Te ostava tebe za bivsi, ne za nekoj nov, tuku za bivsi, vise pominata prica, koja valjda i e jasno kako ke zavrsi.
Ne si tepaj vreme, batali ja be covek, ne te saka, i toa e poarno za tebe.
Jasno mi e se..ali sto da pravam toa e. Moram da go izberam sega poteskiot nacin i dokolku uste ednas me iskontaktira moram da i kazam deka mora da me zaboravi..bitno mi e mene nejze da ja gledam srekna bez razlika so kogo ke si ja bara srekjata, jas po mojov pat ke si trgnam, i onaka razmisluvam za zaminuvanje odovde. Inaku poklonot neznam sto bi mu pravel, malku poveke se potrosiv za nego kako i porano sto se trosev, ali toa e..

Sent from my HTC using Tapatalk 2
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Jasno mi e se..ali sto da pravam toa e. Moram da go izberam sega poteskiot nacin i dokolku uste ednas me iskontaktira moram da i kazam deka mora da me zaboravi..bitno mi e mene nejze da ja gledam srekna bez razlika so kogo ke si ja bara srekjata, jas po mojov pat ke si trgnam, i onaka razmisluvam za zaminuvanje odovde. Inaku poklonot neznam sto bi mu pravel, malku poveke se potrosiv za nego kako i porano sto se trosev, ali toa e..

Sent from my HTC using Tapatalk 2
Здебелено: Абе дупи ја чим планираш да заминуваш и така нема шо да изгубиш
Подвлечено: Подари и го на следната женска доколку не е поврзан со претходната (слики итн...)
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ne e povrzano bidejki se raboti za nakit i buket od 100 ruzi ali buketot go otkazav a nakitov valjda ke go poderam na majka mi :D

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
13.133
Alejandro или како и да ти е членското име....
Не.
Џабе ние тука ти дрвиме кога ти и самиот ќе се стопиш на секоја нејзина порака. Отиден си во тие 5 месеци со разумот. Тогаш што би било попаметно? Да ја прибереш уште еднаш за последен пат, да и` кажеш ако уопште те цени, да не те бара никад више и никакви пораки да не ти праќа и да не ти одговара. И после тоа иде моментот на detachment. Момент на затишје... барем од едната страна. Она ако те цени ќе молчи и нема да ти пишува, макар ти се трудел да воспоставиш секаков контакт. По одредено време ќе увидиш дека работата не иде. Па збогом љубави тогаш. Одиш на процесот на барање нова.

Како и најважно колку знаеш дека лаже?
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
1
Se slagam so tebe no ne vo celost. Jest da sum karakterno takov, no ne pagam tolku lesno na vakvi poraki..dokolku povtorno bi i dal vtora sansa toa bi bilo koga taa bi me ubedila vo toa, znam deka sekoj ja zasluzuva istata, no..

Sent from my HTC using Tapatalk 2
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
13.133
Se slagam so tebe no ne vo celost. Jest da sum karakterno takov, no ne pagam tolku lesno na vakvi poraki..dokolku povtorno bi i dal vtora sansa toa bi bilo koga taa bi me ubedila vo toa, znam deka sekoj ja zasluzuva istata, no..

Sent from my HTC using Tapatalk 2
Сеа да бидеме реални, ако ти стигне во моментот порака (особено од потпикувачки карактер), не би се стопил, не би ти било драго?
Страната-која-повеќе-сака е секогаш таа која прва паѓа на убавите зборови и не само што дава втора туку и неограничено повеќе шанси. Се` додека сериозно не биде тресната од земја. Тоа ти е ко клатно. Sooner or later пак ќе треснеш на земја. Само работата е со кој интензитет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom