Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
А дали е добро на матура јас да ја викнам неа на партија танц и у тек на танцот да и кажам некој слатки зборови :D или пак да испиеме некоја чашка заедно истата вечер или пак цигар и да и го кажам истото шо го мислам со неа? и дали да бидам директен или да и правам некој филмови па потоа да и кажам што мислам(да ја вртам дека е најубава и сл. знаеш шо мислам) .Или сепак се од ова ми е лоша идеја? Помагајте сепак вие сте поискусни :)
Никако *на* матура. Прај што ќе праиш, ама пред матура викни ја. Веднаш штом ќе имаш шанса.

И потоа самото ќе ти се каже што понатаму.

Со лесно.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Фала ви на сите на добрите совети.Значи ќе пробам ден/два пред матура па ...посакајте ми среќа ќе ве известам шо како ќе биде да се надеваме дека се ќе биде според очекуваното. Поздрав...
 
Член од
28 март 2012
Мислења
12
Поени од реакции
3
Epa dradi moi forumdzii vaka.Sredno sum i do sega sum imal iskustvo so razlicni devojvki ali od pred nekoe vreme se zaebav i te kako dobro.MI se svigase edna tipka od klas i se spandzavme nie dvajca ali ne bidna nisto seriozno.Ali sega mi se sviga nejzina najdobra drugarka od klas (znam deka najglupa rabota e da ti sviga od klas ali jebi ga toa e) i sega neznam so da praam so ovaa so spandzavme slabo komuniciram ali so drugarka i onaka si imame muabet ali neznam nemozam bas da ja procenam mada mislam deka imam sansi ali neznam ni sam kolkavi inace so nejze (so ovaa so sega mi se sviga) me pobara za matura partner da i bidam sekako deka prifativ.POzz golem do vas i ako ima nekoj nekoe sovetce neka kaze nekoj poiskusen ili nekoj so imal vakov slicen aeban slucaj pozz od Veles. :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Epa dradi moi forumdzii vaka.Sredno sum i do sega sum imal iskustvo so razlicni devojvki ali od pred nekoe vreme se zaebav i te kako dobro.MI se svigase edna tipka od klas i se spandzavme nie dvajca ali ne bidna nisto seriozno.Ali sega mi se sviga nejzina najdobra drugarka od klas (znam deka najglupa rabota e da ti sviga od klas ali jebi ga toa e) i sega neznam so da praam so ovaa so spandzavme slabo komuniciram ali so drugarka i onaka si imame muabet ali neznam nemozam bas da ja procenam mada mislam deka imam sansi ali neznam ni sam kolkavi inace so nejze (so ovaa so sega mi se sviga) me pobara za matura partner da i bidam sekako deka prifativ.POzz golem do vas i ako ima nekoj nekoe sovetce neka kaze nekoj poiskusen ili nekoj so imal vakov slicen aeban slucaj pozz od Veles. :D

И јас сум од Велес, али за спанџање прв пат у живот слушам.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
хаха и јас сум размислувал на тој начин ама мислам дека тој не е вистинскиот дека така ке направам само полошо да биде и дека ке ме отера во цензура 90% ако најдам некој подобар начин ке го употребам ако Не ке се обидам и со овој ама чисто се сомневам затоа што не е некоја Дива .
Мој совет ти е ни во еден случај да не ги послушаш советите што ти ги дадоа.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Мој совет ти е ни во еден случај да не ги послушаш советите што ти ги дадоа.
Вклучувајќи го и твојов? Тоа би довело до рекурзија и самонегирање. ;)

Имаш ли друг совет?
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Вака, пред неколку години имав девојка. таа тогаш беше прилично мала за да ми биде девојка пошо јас тогаш бев прва година на факс а таа средно. после некое време прекинавме т.е. јас и раскинав али уште ја сакав и сеа ја сакам. во меѓувреме ептен се одалечивме, контакт никаков, по пат само едно здраво, а се исподешаваа 300 глупости, ме виде како се мувам ќор пијан со една моја другарка за нова година, неколку месеци од кога раскинавме. Пробав да пристапам али никако. Совет???? да не заборавам дека сум скоро мат во сите позиции и начини на пристапување!
--- надополнето: 3 април 2012 во 00:42 ---
Вака, пред неколку години имав девојка. таа тогаш беше прилично мала за да ми биде девојка пошо јас тогаш бев прва година на факс а таа средно. после некое време прекинавме т.е. јас и раскинав али уште ја сакав и сеа ја сакам. во меѓувреме ептен се одалечивме, контакт никаков, по пат само едно здраво, а се исподешаваа 300 глупости, ме виде како се мувам ќор пијан со една моја другарка за нова година, неколку месеци од кога раскинавме. Пробав да пристапам али никако. Совет???? да не заборавам дека сум скоро мат во сите позиции и начини на пристапување!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Вака, пред неколку години имав девојка. таа тогаш беше прилично мала за да ми биде девојка пошо јас тогаш бев прва година на факс а таа средно. после некое време прекинавме т.е. јас и раскинав али уште ја сакав и сеа ја сакам. во меѓувреме ептен се одалечивме, контакт никаков, по пат само едно здраво, а се исподешаваа 300 глупости, ме виде како се мувам ќор пијан со една моја другарка за нова година, неколку месеци од кога раскинавме. Пробав да пристапам али никако. Совет???? да не заборавам дека сум скоро мат во сите позиции и начини на пристапување!
!
Сам си одговори со матот...Ако си ја сакал толку ќе си останел со неа,ама како и секое машко кога отиде на факс и кога виде какви девојки има ти се сврте малце умот! :)
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Сам си одговори со матот...Ако си ја сакал толку ќе си останел со неа,ама како и секое машко кога отиде на факс и кога виде какви девојки има ти се сврте малце умот! :)
Па и не е баш така али држит вода. Чаре ?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Па и не е баш така али држит вода. Чаре ?
Кажи ѝ како се чувствуваш и остави ѝ простор да размисли дали сака повторно да биде со тебе или не. Ако не сака, сврти се на друга страна, знаејќи дека самиот си одлучил да прекинеш со неа и дека не е должна да ти се врати ако не сака.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Eпа вака сега..

Еден другар е заљубен во негова добра другарка. Не знае како да и пристапи и да проба нешто со неа бидејќи мисли дека таа го гледа само како другар и дека нема да сака да имат ништо повеќе па се плаши да не си го расипат другарството. Причина плус да мисли дека нема шанси кај неа е и тоа што до пред 2 месеци одеше 2-3 месеци со нејзина школска и добра другарка. Некој совет што да прави. Дали да и се пуште и кој е вистинскиот пристап во оваа ситуација. Или да си останат само добри другари? :)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Како би ја протолкувале вие реченицата од ваша гледна точка ....
''Порано те сакаше повеќе,ама не толку сигурни и јако....А сега те сакам доволно,ама ногу сигурно,и цврсто ... '' ?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Како би ја протолкувале вие реченицата од ваша гледна точка ....
''Порано те сакаше повеќе,ама не толку сигурни и јако....А сега те сакам доволно,ама ногу сигурно,и цврсто ... '' ?
Епа сама провери си, сакаш повеќе или сакаш појако, многу едноставно нели ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom