Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Како би ја протолкувале вие реченицата од ваша гледна точка ....
''Порано те сакаше повеќе,ама не толку сигурни и јако....А сега те сакам доволно,ама ногу сигурно,и цврсто ... '' ?
Од моја гледна точка, се работи за машко што те изневерило и сега јаде трици, а ти си мислиш дека е голем филозоф и дека знае што мислиш уште пред да кажеш.

Ќе те мота уште некое време и после ќе му раскинеш.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Eпа вака сега..

Еден другар е заљубен во негова добра другарка. Не знае како да и пристапи и да проба нешто со неа бидејќи мисли дека таа го гледа само како другар и дека нема да сака да имат ништо повеќе па се плаши да не си го расипат другарството. Причина плус да мисли дека нема шанси кај неа е и тоа што до пред 2 месеци одеше 2-3 месеци со нејзина школска и добра другарка. Некој совет што да прави. Дали да и се пуште и кој е вистинскиот пристап во оваа ситуација. Или да си останат само добри другари? :)
Ako e zaljuben vo nejze toa drugarstvo bi bilo samo izmacuvanje za nego.... Poubavo neka i pristapi i neka i kaze kako se custvuva...nikogas ne se znae sto moze da se sluci...vo najlos slucaj i da bide odbien ke ima poveke vreme za da ja preboli i da premine na druga... :) Neka ne ceka...zivotot e prekratok za cekanje ;)
--- надополнето: 3 април 2012 во 13:13 ---
Како би ја протолкувале вие реченицата од ваша гледна точка ....
''Порано те сакаше повеќе,ама не толку сигурни и јако....А сега те сакам доволно,ама ногу сигурно,и цврсто ... '' ?
rabotava e sakam kazam neznam recam.... Nemoze da te sakal poveke ama ne tolku sigurno i jako....deckoto e premnogu zbunet i neznae kako da se iskaze ...probuva neso da naprai ali neznae kako ....moj sovet od maska gledna tocka batali go dur e vreme.... ponatamu samo problemi ke si imas..... ali sepak ova e samo moe mislenje ;)
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Eпа вака сега..

Еден другар е заљубен во негова добра другарка. Не знае како да и пристапи и да проба нешто со неа бидејќи мисли дека таа го гледа само како другар и дека нема да сака да имат ништо повеќе па се плаши да не си го расипат другарството. Причина плус да мисли дека нема шанси кај неа е и тоа што до пред 2 месеци одеше 2-3 месеци со нејзина школска и добра другарка. Некој совет што да прави. Дали да и се пуште и кој е вистинскиот пристап во оваа ситуација. Или да си останат само добри другари? :)
И јас се наоѓам во сличен случај,како што наведов погоре,али поискусните ми дадоа неколку совети од кој следните ќе ги послушам.Значи и да му е другарка нека не се плаши дали ќе го изгуби другарството доколку таа одбие,боље да ја праша па сеа заедно или секад или никад .Значи нека не се двоуми нека ја праша у најбрз можен рок,можеби токму утре некој друг ќе ја праша истото и таа ќе прифати па рачунај сеа колку позаедбано ќе се чувствува другарти...
--- надополнето: 3 април 2012 во 14:21 ---
Eпа вака сега..

Еден другар е заљубен во негова добра другарка. Не знае како да и пристапи и да проба нешто со неа бидејќи мисли дека таа го гледа само како другар и дека нема да сака да имат ништо повеќе па се плаши да не си го расипат другарството. Причина плус да мисли дека нема шанси кај неа е и тоа што до пред 2 месеци одеше 2-3 месеци со нејзина школска и добра другарка. Некој совет што да прави. Дали да и се пуште и кој е вистинскиот пристап во оваа ситуација. Или да си останат само добри другари? :)
И јас се наоѓам во сличен случај,како што наведов погоре,али поискусните ми дадоа неколку совети од кој следните ќе ги послушам.Значи и да му е другарка нека не се плаши дали ќе го изгуби другарството доколку таа одбие,боље да ја праша па сеа заедно или секад или никад .Значи нека не се двоуми нека ја праша у најбрз можен рок,можеби токму утре некој друг ќе ја праша истото и таа ќе прифати па рачунај сеа колку позаедбано ќе се чувствува другарти...
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Не немаме никакви караници или проблеми , 4 месеци сме во врска да ја сакам . И проблемот ми е зашто одеднаш ми се јавија такви мисли во потсвеста....и тапа ми е да не заебам нешто а уопште не сакам да заебам. Можеби е привремено...како да не мислам на тоа што ми збори потсвеста поради тоа што со неа имам се што барам од едно девојче.
Види сеа понекад само поради тоа што сме заљубени проценувањето на личноста која ја сакаме ни е некако замаглено....доколку си сигурен дека ја сакаш и дека она е се што ти треба тогаш продолжи без галје....и опуштисе малку...биди си онаков како што си...не се преотоварувај премногу со тоа што може да се случи....уживај додека е убаво и глеј да ги цениш тие моменти...покажи и дека ја сакаш...немој да бидеш премногу љубоморен ...давај и простор кога ќе и е потребно но биди внимателен и тогаш....доколку навистина имаш верба во нејзе и доколку навистина тоа она го заслужува нема начин како да заебеш нешто... а за такви мисли што ти доаѓаат ич не се секирај...ипак сме луѓе и има и такви моменти.... :) само ти викам опушти се и уживај....и немаш галје... :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Како би ја протолкувале вие реченицата од ваша гледна точка ....
''Порано те сакаше повеќе,ама не толку сигурни и јако....А сега те сакам доволно,ама ногу сигурно,и цврсто ... '' ?
Би ја протолкувал како "I want your cock.".
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Се заљубуваш во девојчето и страв ти е дека без неа веќе нема да можеш да функционираш како порано, а цело време до сега си бил свој, самостоен и независен. И одеднаш - таа ти ги окупира сите мисли, мислиш само на неа, проверуваш дали е во ред со тебе и не ти е јасно како е можно твоите мисли, желби и време сега да се насочени кон друг, а не само кон тебе самиот...


Уживај, во ред е. Само си заљубен, ништо повеќе. :)

Со среќа. (y)
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
66
Поени од реакции
30
Eпа вака сега..

Еден другар е заљубен во негова добра другарка. Не знае како да и пристапи и да проба нешто со неа бидејќи мисли дека таа го гледа само како другар и дека нема да сака да имат ништо повеќе па се плаши да не си го расипат другарството. Причина плус да мисли дека нема шанси кај неа е и тоа што до пред 2 месеци одеше 2-3 месеци со нејзина школска и добра другарка. Некој совет што да прави. Дали да и се пуште и кој е вистинскиот пристап во оваа ситуација. Или да си останат само добри другари? :)
Нека опипа прво, чуства да и каже никако ! зашо девојчето ќе го збуни до даска. Нека проба да ја смува и да види нејзина реакција , ако не испадне ко шо треба ќе останат само на тоа.
Јас прокоцкав другарство на овој начин али јебига кај нив можеби ќе се деси обратното
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Како би ја протолкувале вие реченицата од ваша гледна точка ....
''Порано те сакаше повеќе,ама не толку сигурни и јако....А сега те сакам доволно,ама ногу сигурно,и цврсто ... '' ?
Hah ova lici na nekoja si igra :D barem ja taka go svakjam.. pretpostavuvam istovo mi se desi mene, bas onaka kako sho si go napisala :D ja sakal ali prerano za seriozna vrska ( na primer )
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
66
Поени од реакции
30
Значи коа станува збор за другите , можам да им дадам добар совет , но за себе незнам ниту знам да применам некој од дадените -,-незнам шо ми е.. млад сум..и еден е животот.Имам проблем со љубовта , не е со една женска ,туку станува збор општо за љубовта .Секоја врска ја сваќам премногу сериозно..таков сум по природа и знам дека нечини ама ајде..Чекам женската да ми каже "абе па и ти нема ние вечно да бидеме заедно" за да ми го освести умот.Фала богу дека нема да бидам вечно со неа ( сеа кој знае се дешаваат чуда али еден во милион случаи) али зашо така.. ми го крши филмот одма.. ке ти прати слики некои си таму на фејсбук ,only thing i want is you (драпај си мадиња )али знае дека кај и да е ке раскинеме..:facepalm:многу е глупо у врска да влезеш со главата наназад , тоа за мене е губење време уште у старт одма..и ова не ми се дешава првпат и тоа е најлошото , што у исти гомна зацапав пак..
знам дека ова шо го напишав е бесмислено али сакав да го споделам да си олеснам
по некоја добра мисла за да ме упати на "прав пат" e добредојдена..
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Значи коа станува збор за другите , можам да им дадам добар совет , но за себе незнам ниту знам да применам некој од дадените -,-незнам шо ми е.. млад сум..и еден е животот.Имам проблем со љубовта , не е со една женска ,туку станува збор општо за љубовта .Секоја врска ја сваќам премногу сериозно..таков сум по природа и знам дека нечини ама ајде..Чекам женската да ми каже "абе па и ти нема ние вечно да бидеме заедно" за да ми го освести умот.Фала богу дека нема да бидам вечно со неа ( сеа кој знае се дешаваат чуда али еден во милион случаи) али зашо така.. ми го крши филмот одма.. ке ти прати слики некои си таму на фејсбук ,only thing i want is you (драпај си мадиња )али знае дека кај и да е ке раскинеме..:facepalm:многу е глупо у врска да влезеш со главата наназад , тоа за мене е губење време уште у старт одма..и ова не ми се дешава првпат и тоа е најлошото , што у исти гомна зацапав пак..
знам дека ова шо го напишав е бесмислено али сакав да го споделам да си олеснам
по некоја добра мисла за да ме упати на "прав пат" e добредојдена..
hahahahahahhahahahhahahahahhahahahahahahahahhahahhahahahahhahahahaha ne mi se veruva...znaci ne ti se smeam na makata ali bukvalno se sto kaza od zbor do zbor istot vazi i za mene...OD ZBOR DO ZBOR.... zatoa ne se sekiraj ne si edinstven.... :) ali vidi sea gledaj na se toa kako eden vid iskustvo....eden den ke se pogodi i vistinskata...vo toa sum siguren...samo nemoj da gubis nadez...i da raskines so nejze ke ti bide eden period tesko se dur najdes nekoja druga.... istoto i sea mene mi se desi...se sto sakam si ti i posle kratko vreme raskinavme.. :) ti vikam nemaj galje uzivaj eden den ke bide bolje... :) valjda....samo edno da ti kazam...nikogas ne zaboravaj na drugarite..onie vistinskite...so niv e mnogu polesno da se prebrodi se.. ;)
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Значи коа станува збор за другите , можам да им дадам добар совет , но за себе незнам ниту знам да применам некој од дадените -,-незнам шо ми е.. млад сум..и еден е животот.Имам проблем со љубовта , не е со една женска ,туку станува збор општо за љубовта .Секоја врска ја сваќам премногу сериозно..таков сум по природа и знам дека нечини ама ајде..Чекам женската да ми каже "абе па и ти нема ние вечно да бидеме заедно" за да ми го освести умот.Фала богу дека нема да бидам вечно со неа ( сеа кој знае се дешаваат чуда али еден во милион случаи) али зашо така.. ми го крши филмот одма.. ке ти прати слики некои си таму на фејсбук ,only thing i want is you (драпај си мадиња )али знае дека кај и да е ке раскинеме..:facepalm:многу е глупо у врска да влезеш со главата наназад , тоа за мене е губење време уште у старт одма..и ова не ми се дешава првпат и тоа е најлошото , што у исти гомна зацапав пак..
знам дека ова шо го напишав е бесмислено али сакав да го споделам да си олеснам
по некоја добра мисла за да ме упати на "прав пат" e добредојдена..
Ма верувај во тебе сигурно не е проблемот.Проблемот е што само не си налетал на онаа вистинската,која со отворено срце ќе ја прими твојата љубов.
И не мораш да влезеш во таа врска ако пред време се гледа одговорот.Продолжи си понатака.
И сочувај си ја љубовта.Не е обична заслуга па на секоја да ја даруваш.;)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
110
Поени од реакции
171
Значи коа станува збор за другите , можам да им дадам добар совет , но за себе незнам ниту знам да применам некој од дадените -,-незнам шо ми е.. млад сум..и еден е животот.Имам проблем со љубовта , не е со една женска ,туку станува збор општо за љубовта .Секоја врска ја сваќам премногу сериозно..таков сум по природа и знам дека нечини ама ајде..Чекам женската да ми каже "абе па и ти нема ние вечно да бидеме заедно" за да ми го освести умот.Фала богу дека нема да бидам вечно со неа ( сеа кој знае се дешаваат чуда али еден во милион случаи) али зашо така.. ми го крши филмот одма.. ке ти прати слики некои си таму на фејсбук ,only thing i want is you (драпај си мадиња )али знае дека кај и да е ке раскинеме..:facepalm:многу е глупо у врска да влезеш со главата наназад , тоа за мене е губење време уште у старт одма..и ова не ми се дешава првпат и тоа е најлошото , што у исти гомна зацапав пак..
знам дека ова шо го напишав е бесмислено али сакав да го споделам да си олеснам
по некоја добра мисла за да ме упати на "прав пат" e добредојдена..
Луѓево денес имаат проблем со тоа што живеат во минатото и во иднината а не во сегашноста. Ако ти е убаво со девојката јави и се, биди со неа. Можеби имаш преголеми очекувања, холивуд ви го испрал мозокот, а можеби и не. Не знам. Запознај ја подобро, направете некои возбудливи работи, авантури. Едноставно уживај во сегашноста и не се замарај за иднината.
Ако продолжиш да се замараш за идната твоја невеста запоставувајќи ја сегашната, идниот ти ќе има празни спомени на очај, неисполнети фантазии.
Ако уживаш со тоа што го имаш, ако ти е убаво со неа, ако те цени, сака и уживате во заедничките моменти, во иднина ќе знаеш дека е таа со која имате хемија, взаемна доверба, почит, забава и се останато. Ако не е таква и те заебе онда барај си ја вистинската.

Размисли, дај и шанса и уживајте во сегашноста или поштеди ја од идно заебување дур не се заљубила повеќе и преќини ја врската, веднаш.
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Не знам дали во темава се поставуваат и секс прашања, ама не најдов друга тема за совети така да тука ќе го поставам прашањето. Дали може да се забремени ако не сврши во мене туку негде кај клиторисот? Можда малку ко за на гламстик е прашањево, ама паника ме фати пошо прв пат праиме вакви работи. Теоретски нема шанси бидејќи не ни пенетрираше во мене, ама не знам да не се лизнало некое црвче таму. Или не влагаат така лесно? :D
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Од секогаш сум си мислел дека јас не се заљубувам,ама ете ми се случи,допре и тоа до мене.Е сега вака јас сум прва година средно и сум многу срамежлив по природа со сите сум во добри односи но сум по тивок.Има едно девојче во клас многу ми се свиѓа прекрасна е цурата и со неа само се поздравувам и муабет ни е "Што праиш добра/добар?" е тоа е се!Со мене изгледа некако срамежливо како да ме избегнува што тоа секако мене ме прави да се чуствувам лошо.Повеќе се дружи со двајца "сељаци" од клас!! Многу ја сакам цурава,би сакал да бидам во врска со неа ама тоа некако ми изгледа невозможно,се плашам дека таа врска нема да се оствари,незнам воопшто како да започнам муабет и што да зборам со неа!! Дајте некој совет што да праам како да праам,дали да и кажам дека ја сакам и одма да ја залапам (хаха ризик јак) или што очаен сум стварно ми треба помош!!!!!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Значи коа станува збор за другите , можам да им дадам добар совет , но за себе незнам ниту знам да применам некој од дадените -,-незнам шо ми е.. млад сум..и еден е животот.Имам проблем со љубовта , не е со една женска ,туку станува збор општо за љубовта .Секоја врска ја сваќам премногу сериозно..таков сум по природа и знам дека нечини ама ајде..Чекам женската да ми каже "абе па и ти нема ние вечно да бидеме заедно" за да ми го освести умот.Фала богу дека нема да бидам вечно со неа ( сеа кој знае се дешаваат чуда али еден во милион случаи) али зашо така.. ми го крши филмот одма.. ке ти прати слики некои си таму на фејсбук ,only thing i want is you (драпај си мадиња )али знае дека кај и да е ке раскинеме..:facepalm:многу е глупо у врска да влезеш со главата наназад , тоа за мене е губење време уште у старт одма..и ова не ми се дешава првпат и тоа е најлошото , што у исти гомна зацапав пак..
знам дека ова шо го напишав е бесмислено али сакав да го споделам да си олеснам
по некоја добра мисла за да ме упати на "прав пат" e добредојдена..
hahahahahahhahahahhahahahahhahahahahahahahahhahahhahahahahhahahahaha ne mi se veruva...znaci ne ti se smeam na makata ali bukvalno se sto kaza od zbor do zbor istot vazi i za mene...OD ZBOR DO ZBOR.... zatoa ne se sekiraj ne si edinstven.... :) ali vidi sea gledaj na se toa kako eden vid iskustvo....eden den ke se pogodi i vistinskata...vo toa sum siguren...samo nemoj da gubis nadez...i da raskines so nejze ke ti bide eden period tesko se dur najdes nekoja druga.... istoto i sea mene mi se desi...se sto sakam si ti i posle kratko vreme raskinavme.. :) ti vikam nemaj galje uzivaj eden den ke bide bolje... :) valjda....samo edno da ti kazam...nikogas ne zaboravaj na drugarite..onie vistinskite...so niv e mnogu polesno da se prebrodi se.. ;)
Како може да влагате во врска со секого?Не ве разбирам бе мајку му машки сте па распрашајте се која е таа со кого сте во врска,не се понашајте како деца од 12 години ја сакам и крај,ќе се земам со неа..
--- надополнето: 5 април 2012 во 23:07 ---
Од секогаш сум си мислел дека јас не се заљубувам,ама ете ми се случи,допре и тоа до мене.Е сега вака јас сум прва година средно и сум многу срамежлив по природа со сите сум во добри односи но сум по тивок.Има едно девојче во клас многу ми се свиѓа прекрасна е цурата и со неа само се поздравувам и муабет ни е "Што праиш добра/добар?" е тоа е се!Со мене изгледа некако срамежливо како да ме избегнува што тоа секако мене ме прави да се чуствувам лошо.Повеќе се дружи со двајца "сељаци" од клас!! Многу ја сакам цурава,би сакал да бидам во врска со неа ама тоа некако ми изгледа невозможно,се плашам дека таа врска нема да се оствари,незнам воопшто како да започнам муабет и што да зборам со неа!! Дајте некој совет што да праам како да праам,дали да и кажам дека ја сакам и одма да ја залапам (хаха ризик јак) или што очаен сум стварно ми треба помош!!!!!
Ако се срамиш џабе ти е и од старт губиш... Со срам ништо не се постигнува.Јас никогаш на пример не сакав да имам ништо да имам со школска мислам позната дека им е причината на скоро сите...Ама па ако толку ја сакаш без срам муабет на фејс,ќе се зближиш со неа,кафе,а и пролет е ,можност за долги прошетки ;))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom