Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.784
Толку беше, неможам више да издржам..ке пробам тука барем малце да си олеснам. Веќе недела дена осеќам товар во градите..мислам дека ке паднам во депресија, што не е својствено за мене, ја сум многу позитивна личност, весел насмеан....
До сега сум немал девојка (имам 21 година), и како да не постојам пред женскиот пол, едноставно не ме забележуваат. Кога се запознаваме со нови девојчиња, јас сум ко во сенка на другарите..во мене не гледаат потенцијален дечко. Не сум нешто грд, али не сум па ни убав, онака нормален..увек гледам да сум среден, измиен али се тоа за џабе, за која???
Вечерва више ми прекипа, ми дојде да плачам..се што сакам е барем еднаш да осетам што е тоа љубов и да се осетам љубен, али изглеа премногу барам.
кај жените најкраткиот пат од точка А до точка Б не е секогаш права линија. пробај малце оддоколу , не директно.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Незнам што да правам, додека сум само со другарите сум главен "забављач", тресам зелени, се смееме најнормални работи..и а дојде некој/некоја што не ја познавам толку е од мене, не се слуша глас. свесен сум за ова али неможам, ми треба време да го запознаат тој/таа за да можам да се опуштам..
Имам пробувано и на фб, али не ми ни враќаат :pos: (n)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Незнам што да правам, додека сум само со другарите сум главен "забављач", тресам зелени, се смееме најнормални работи..и а дојде некој/некоја што не ја познавам толку е од мене, не се слуша глас. свесен сум за ова али неможам, ми треба време да го запознаат тој/таа за да можам да се опуштам..
Имам пробувано и на фб, али не ми ни враќаат :pos: (n)
Повторно, *тие* треба нешто да направат, за да се опуштиш. Толку ли си зависен од нив?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Незнам што да правам, додека сум само со другарите сум главен "забављач", тресам зелени, се смееме најнормални работи..и а дојде некој/некоја што не ја познавам толку е од мене, не се слуша глас. свесен сум за ова али неможам, ми треба време да го запознаат тој/таа за да можам да се опуштам..
Имам пробувано и на фб, али не ми ни враќаат :pos: (n)
Де бре толку ли не можеш да најдеш теми за разговор? Ослободи се малку, нема да те изеде никој ако му запраиш муабет. Верувај во себе и своите квалитети.
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
2
Страв ми е да не ме одбие.
Значи вака има едно дете (бивш ми е ) секојдневно се гледаме, одиме во исто училиште и знам дека сеуште ме сака се чувствува кога некој е заљубен во тебе, а и јас во него иако пред сите велам дека не е така, се лажам и самата себе, мислев ќе го заборавам ама не можам сакам повторно да го почувствувам , таа негова прегратка , тој негов допир ако ме разбирате ... Во последно време утеха барам само кога ќе седнам и ќе напишам некоја песна ама секој стих секој збор е посветен за него... Дали да му пишам да се видиме може ќе попушти ама некако не сакам да се понижам да не ме одбие .. ?? ... се плашам, разочарана сум, не знам што да правам.
Не ме прашувајте ѕошто сме раскинале само кажете ми дали вие би го изгубиле достоинството ако некој НАВИСТИНА САКАТЕ __ ???? :(
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
Кога си комплетно изгубена, дали навистина има нешто што можеш да изгубиш?
Go for it, паѓаме на понизност, биди искрена.
Секое добро.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Страв ми е да не ме одбие.
Значи вака има едно дете (бивш ми е ) секојдневно се гледаме, одиме во исто училиште и знам дека сеуште ме сака се чувствува кога некој е заљубен во тебе, а и јас во него иако пред сите велам дека не е така, се лажам и самата себе, мислев ќе го заборавам ама не можам сакам повторно да го почувствувам , таа негова прегратка , тој негов допир ако ме разбирате ... Во последно време утеха барам само кога ќе седнам и ќе напишам некоја песна ама секој стих секој збор е посветен за него... Дали да му пишам да се видиме може ќе попушти ама некако не сакам да се понижам да не ме одбие .. ?? ... се плашам, разочарана сум, не знам што да правам.
Не ме прашувајте ѕошто сме раскинале само кажете ми дали вие би го изгубиле достоинството ако некој НАВИСТИНА САКАТЕ __ ???? :(
Ако не си го изневерила, секако дека треба да пробаш уште еднаш. Но доколку сте раскинале заради неверство, изгуби се од неговиот живот.

Со среќа :)
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
2
Кога си комплетно изгубена, дали навистина има нешто што можеш да изгубиш?
Go for it, паѓаме на понизност, биди искрена.
Секое добро.
Па не реков дека сум комплетно изгубена. Пред другите сеуште сум силна личност сите мислат дека можам пред него, аи себе си се убедувам во тоа. :notworthy:
--- надополнето: Nov 15, 2011 7:28 PM ---
Ако не си го изневерила, секако дека треба да пробаш уште еднаш. Но доколку сте раскинале заради неверство, изгуби се од неговиот живот.

Со среќа :)
Он мисли така заради љубоморни души али не е така. Во почетокот си бевме лути еден на друг криво ми беше зашто не ми верува сепак се знаеме цел живот али тоа е ...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
Па не реков дека сум комплетно изгубена. Пред другите сеуште сум силна личност сите мислат дека можам пред него, аи себе си се убедувам во тоа. :notworthy:
Види, јас ионака немам ништо попаметно да правам, па еве ќе те молам.
Ќе ти пишувам што сакаш да прочиташ.
Реалноста е една, ако навистина го посакуваш назад во твојата гушка <3 мораш да му пишеш и да ја голтнеш гордоста.

Медали за силни личности пред другите не даваат. :)
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
2
Види, јас ионака немам ништо попаметно да правам, па еве ќе те молам.
Ќе ти пишувам што сакаш да прочиташ.
Реалноста е една, ако навистина го посакуваш назад во твојата гушка <3 мораш да му пишеш и да ја голтнеш гордоста.

Медали за силни личности пред другите не даваат. :)
Како е лесно да се каже, ама кога треба да се направи како кнедлa во грлото да имам.;)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
Како е лесно да се каже, ама кога треба да се направи како кнедлa во грлото да имам.;)
Toa сакав да ти симплифицирам, џабе проанализирање и потење, кога на крајот се сведува на едно.
Демек мотивација, охрабрување да бидеш храбра.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Страв ми е да не ме одбие.
Значи вака има едно дете (бивш ми е ) секојдневно се гледаме, одиме во исто училиште и знам дека сеуште ме сака се чувствува кога некој е заљубен во тебе, а и јас во него иако пред сите велам дека не е така, се лажам и самата себе, мислев ќе го заборавам ама не можам сакам повторно да го почувствувам , таа негова прегратка , тој негов допир ако ме разбирате ... Во последно време утеха барам само кога ќе седнам и ќе напишам некоја песна ама секој стих секој збор е посветен за него... Дали да му пишам да се видиме може ќе попушти ама некако не сакам да се понижам да не ме одбие .. ?? ... се плашам, разочарана сум, не знам што да правам.
Не ме прашувајте ѕошто сме раскинале само кажете ми дали вие би го изгубиле достоинството ако некој НАВИСТИНА САКАТЕ __ ???? :(
100 пати би. Такозваното достоинство замисли го како наметка за пред општеството кое не те познава доволно (не можеш да се движиш меѓу луѓе на кои сакаш да им оставиш впечаток без достоинство). Ако некој е прав фраер и те знае у душа, дури и коа ти ќе се понижиш ради X причини и X пати (луѓе сме од крв и месо), он нема да те гледа како недостоинствена личност, секогаш ќе те почитува.

Да не те тупам... коа станува збор за полабави релации, мораш пофраерски да пристапуваш покажувајќи свиѓање без признавање дека го сакаш и било какви емоционални некулности. Коа станува збор за подлабоки релации, моеш и песничка да му напишеш.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Има едно девојче од Германија, со кое нон стоп се допишуваме на фејсбук веќе година дена, а и два три пати имаме праено муабет на скајп. Со ова девојче требаше да се видиме летово, но поради некои нејзини причини не се видовме и така сега ќе треба да ја чекам да дојде тек другото лето во Мк за да се видиме, ама мене некако не ми се чека. Јас имам план да заминам за Америка летово со work & travel програмата а тоа е почетокот на јуни, и значи дека ако заминам повторно нема да се видиме летово. Иначе за девојчево немам некои чувства, освен што ја сметам за добра прилика ништо друго, така искрено кажано, но кога ќе размилам дека ако испадне нешто случајно со неа и бидеме заедно во остатокот од животот а на мене не ми се свиѓа тоа пак испаѓа дека само ќе се измачувам со неа секој ден од животот и покрај ''богатството'' кога со неа ќе одам секаде и ќе споделувам се. Пример и да испадне нешто не знам дали би ја засакал со тек на време, пошто еве веќе една година немам никакво чувство за неа. А доколку заминам Америка мислам дека би нашол некоја што ми се свиѓа и би се заљубил т.е тогаш би бирал, а вака на некој начин сум одбран. Сакам да ми дадете мислење во врска со ова дали вреди да се допишувам уште со ова момиче и да ја чекам летово да се видиме, па можеби би било нешто, или да бегам Америка дури имам шанса пошто сум 3та година на факултет а факсот ми е со 4 години.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Има едно девојче од Германија, со кое нон стоп се допишуваме на фејсбук веќе година дена, а и два три пати имаме праено муабет на скајп. Со ова девојче требаше да се видиме летово, но поради некои нејзини причини не се видовме и така сега ќе треба да ја чекам да дојде тек другото лето во Мк за да се видиме, ама мене некако не ми се чека. Јас имам план да заминам за Америка летово со work & travel програмата а тоа е почетокот на јуни, и значи дека ако заминам повторно нема да се видиме летово. Иначе за девојчево немам некои чувства, освен што ја сметам за добра прилика ништо друго, така искрено кажано, но кога ќе размилам дека ако испадне нешто случајно со неа и бидеме заедно во остатокот од животот а на мене не ми се свиѓа тоа пак испаѓа дека само ќе се измачувам со неа секој ден од животот и покрај ''богатството'' кога со неа ќе одам секаде и ќе споделувам се. Пример и да испадне нешто не знам дали би ја засакал со тек на време, пошто еве веќе една година немам никакво чувство за неа. А доколку заминам Америка мислам дека би нашол некоја што ми се свиѓа и би се заљубил т.е тогаш би бирал, а вака на некој начин сум одбран. Сакам да ми дадете мислење во врска со ова дали вреди да се допишувам уште со ова момиче и да ја чекам летово да се видиме, па можеби би било нешто, или да бегам Америка дури имам шанса пошто сум 3та година на факултет а факсот ми е со 4 години.
Повеќе причини за што да не ја легнеш?Што ако излезе дека е сосема друга личност ќе ја чекаш ли и ќе пропуштиш 100 шанси во една година.Не си обврзан за неа со ланец имаш други во Македонијава.Во ред е да се допишуваш но не да се приврзуваш за неа,па да е топ моделка не би ја чекал има поквалитетни девојки.Договор си е договор ако требало да дојде летово ќе го земела нејзиниот мрзлив гз и првиот авион во Македонијава,ако не ти плати и го.Постави ултиматум и не се замарај да не испадне после да не побегне и отиде со првиот коњ што ќе го најде на улица :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom