Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
другарче напиша:
раситнила четврта деценија реков.... најрани триести со други зборови. не знам дали тоа нешто менува. моментално размислувам исто како мотаро, али сакав да чујам шо ќе ми кажат кајганџиките
Ааа, грешно сум сватила ... па во тој случај зависи од тебе и од твоите чувства нормално. Ако ја сакаш ќе ја наредите и да останете заедно ... ама ете ако размислуваш како моТаро, значи и не ти е некој проблем, си решил со себе ... во секој случај со среќа понатаму:)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
другарче напиша:
ајмо мудри, начитани и проживеани кајганџии спремајте да советувате, другарче реши да се отвори :icon_lol:

јас со моите дваесет и некоја ситна година, веќе едно месец-два се маткам со една госпоѓица која од неодамна ја има раситнето четвртата деценија од нејзиниот живот. додека јас цело време мислев дека врската е несериозна и се сведува само на општења а не и чувства (поради разлика у години), денеска непријатно бев изненаден дека од другата страна дека не било воопшто така. и тоа на најлошиот можен начин, од нејна страна чув ни повеќе ни помалку туку два збора - ТЕ САКАМ. И сеа си викам уффффффф, шо да се прави, од една страна јас лудо младо не сака ни да чуе за нешто сериозно и од друга страна девојка која го има најдено својот пат во животот и веќе спремна за мажење (мое размислување не знам какви и се животните планови за брак/деца). дилемата ми е дали да притискам за тоа да олади малце и да продолжиме да се гледаме (сепак супер ми е со неа) али со оладени односи или да бегам од тоа „село” како ѓавол од темјан

на целава моја сериозност, за несериозни совети фрлам црни магии и пцувам на 7 различни јазици :hump:
Кажи и дека не си бил сериозен за целата ситуација што се одвивала со нејзе. Кажи и да олади, разделете се на неодредено.. Чим ти кажала дека е сериозна и дека те сака, може намерно да остане бремена за да те задржи.. може и јас претерувам ама на тоа ми ојде умот, а нејзе богами и време и е за брак и деца.:icon_roll
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
другарче напиша:
ајмо мудри, начитани и проживеани кајганџии спремајте да советувате, другарче реши да се отвори :icon_lol:

јас со моите дваесет и некоја ситна година, веќе едно месец-два се маткам со една госпоѓица која од неодамна ја има раситнето четвртата деценија од нејзиниот живот. додека јас цело време мислев дека врската е несериозна и се сведува само на општења а не и чувства (поради разлика у години), денеска непријатно бев изненаден дека од другата страна дека не било воопшто така. и тоа на најлошиот можен начин, од нејна страна чув ни повеќе ни помалку туку два збора - ТЕ САКАМ. И сеа си викам уффффффф, шо да се прави, од една страна јас лудо младо не сака ни да чуе за нешто сериозно и од друга страна девојка која го има најдено својот пат во животот и веќе спремна за мажење (мое размислување не знам какви и се животните планови за брак/деца). дилемата ми е дали да притискам за тоа да олади малце и да продолжиме да се гледаме (сепак супер ми е со неа) али со оладени односи или да бегам од тоа „село” како ѓавол од темјан

на целава моја сериозност, за несериозни совети фрлам црни магии и пцувам на 7 различни јазици :hump:
pa shtom se mesec dva ne misalm deka si navlezen mnogu seriozno vo vrskata kako shto i samiot kaze deka mislish...e sega drugata strana ubavo se ima izjasneto shto e normalna rabota kaj nas zenite ako sakame nekoj da si kazeme shto imame i shto cuvstvuvame...i ne bi trebalo da bidesh iznenaden od nejzinata reakcija koga ti rekla deka te saka...btw spoerd mene vo ljubovta nema granica vo godini vie ste 20 godini razlika i negledam nekoja precka ako i od tvoja strana se cuvstvata na isto merilo da ja prodolzish vrskata no imaj na um deka tipkava ne e nekoja bilo koj a deka e veke izgradena licnost i deka misli na brak deca i sl.vo sekoj slucaj ....taka da ako ne mislish nishto seriozno vo vrska so tipkava podobro bidi otvoren razgovaraj otvoreno deka ne mislish nishto seriozno pa moze ke priafti i na toj nacin da se gledate, a imash i solucija dodeka e seushte rano da raskristish so nea taka pomalku ke ja boli i nema da i bide teshko otkolku da ja prodolzish rabotata i da bide skrshena, povredena itn...:hump: se zavisi do tebe tvoite cuvstva kon nea i tvoite planovi za ponatamoshniot zivot...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
moTaro напиша:
Мислам дека некој се подпризанесе со бришењето, избришавте постови што немаа зашто да бидат избришани....

Односно, дали било проблем или совет...

Али кој кур, ја ионака туква више не пишувам... се изнакурчив!!!

Приатно
Малку сеирски е постот на Биле, затоа беше избришан и тој и сите после него ... прибидејќи ги врати Форчн по мое барање, од сега ќе внимавам и јас ... такви постови нема да се оставаат:)
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
@другарче, со други зборови она је твоја ти ни си нњен. Прилично класична ситуација. Хилјаду и један начин а само један зачин.
Референци:
- Жена старија-Стоја
- Пинк +
- Планета
одговорот е таму.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
moTaro напиша:
Мислам дека некој се подпризанесе со бришењето, избришавте постови што немаа зашто да бидат избришани....

Односно, дали било проблем или совет...

Али кој кур, ја ионака туква више не пишувам... се изнакурчив!!!

Приатно
Слободно да си пишуваш, јас се откажувам од темава, што сакате правете. Бидејќи јас така малку се подпризанесувам, темава и ја оставам на Бич, таа нека ја пази. Ајм аут!
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Не беееее, немој само на бич. Форчн врати се буљо :)

не сварно, ЈА се откажувам од постови. Одговорно и јавно признавам дека го тупев. Од сеа ќе бидам само читател и ептен ако ми дојде паметна мисла ќе ја стегнам.

Сериозно. Врати се.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
gOJDO напиша:
Јас не мисалм да се вреѓаме, мислам стварно не ти личи на образованието и возраста за да ме нарекуваш со погрдни зборови како ненормален.
За да помогнеме неопходно е да знаеме информации како возраст, изглед и останати ситници. Тие ќе ни овозможат објективно да ја усмериме кон одредена група на потенцијални швалери.
Воедно ќе се пројави и интерес кај дел од машката популација на форумов, зошто да се усреќи еден член од форумот, кога може и повеќе.
no cooment ti kazav na pvt...:icon_lol: nesakam da ja tupam na forum...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ако било сеир тоа на Биле неможе да го сонуваме тоа сите. Убаво си и реплициравме ... ако продолжеше, тогаш можеа да се бришат мислења и да се опомени таа. Ама вие си знаете ... еве и јас не пишувам тука повеќе.
 
П

Петар-МКД

Гостин
сакам да ви кажам дека јас и ****** (знаете кој) сме назад во игра. Голема благодарност за помошта.

:je:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Petar-MKD напиша:
сакам да ви кажам дека јас и ****** (знаете кој) сме назад во игра. Голема благодарност за помошта.

:je:

:hump:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Petar-MKD напиша:
сакам да ви кажам дека јас и ****** (знаете кој) сме назад во игра. Голема благодарност за помошта.

:je:

neka vi e so srekja.....i valjda da vi dojdeme na svadba.......:pop:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
другарче напиша:
ајмо мудри, начитани и проживеани кајганџии спремајте да советувате, другарче реши да се отвори :icon_lol:

јас со моите дваесет и некоја ситна година, веќе едно месец-два се маткам со една госпоѓица која од неодамна ја има раситнето четвртата деценија од нејзиниот живот. додека јас цело време мислев дека врската е несериозна и се сведува само на општења а не и чувства (поради разлика у години), денеска непријатно бев изненаден дека од другата страна дека не било воопшто така. и тоа на најлошиот можен начин, од нејна страна чув ни повеќе ни помалку туку два збора - ТЕ САКАМ. И сеа си викам уффффффф, шо да се прави, од една страна јас лудо младо не сака ни да чуе за нешто сериозно и од друга страна девојка која го има најдено својот пат во животот и веќе спремна за мажење (мое размислување не знам какви и се животните планови за брак/деца). дилемата ми е дали да притискам за тоа да олади малце и да продолжиме да се гледаме (сепак супер ми е со неа) али со оладени односи или да бегам од тоа „село” како ѓавол од темјан

на целава моја сериозност, за несериозни совети фрлам црни магии и пцувам на 7 различни јазици :hump:
еве совет од некој со слично искуство ко твоето....не вреди да ја оставиш само ради тие два збора кои тебе те исплашиле,само дај и до знаење дека сеуште не си подготвен за идење даље,верувај ќе зажалиш ако избрзаш,бидејќи незнаеш колку ти значи некој додека не го изгубиш...само биди искрен,и верувај дека ќе ти се исплати,ако стварно те сака,ќе те свати...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
@другарче

еби дур можеш, додека не стане, а ќе стане уште понеподносливо, после сурово откачи ја.
кажи и нешто како ..не ти личи на годините да си со некој ко мене, немаме ние ништо заедничко, ова беше само за секс.
или друга варијанта е да ја држиш на ланец, да ја маткаш со некои ветувања, да и правиш филмови.
така јас би направил..

али ти си добар човек, другарче, така да најдобра варијанта е да си раскрстите еден со друг на пријателски начин.
кажи и убаво ни беше, се забавувавме, затоа и беше убаво, бидејќи беше забавно. Не сум сеуште спремен за сериозна врска, млад сум, ти си ми втора да му се сневиди или нешто слично, и така..
Овие работи се многу едноставни, незнам зошто ги комплицирате:)
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Никола напиша:
@другарче

еби дур можеш, додека не стане, а ќе стане уште понеподносливо, после сурово откачи ја.
кажи и нешто како ..не ти личи на годините да си со некој ко мене, немаме ние ништо заедничко, ова беше само за секс.
или друга варијанта е да ја држиш на ланец, да ја маткаш со некои ветувања, да и правиш филмови.
така јас би направил..

али ти си добар човек, другарче, така да најдобра варијанта е да си раскрстите еден со друг на пријателски начин.
кажи и убаво ни беше, се забавувавме, затоа и беше убаво, бидејќи беше забавно. Не сум сеуште спремен за сериозна врска, млад сум, ти си ми втора да му се сневиди или нешто слично, и така..
Овие работи се многу едноставни, незнам зошто ги комплицирате:)
бррррр сурово!:icon_eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom