Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Abe sto ocekuvate od dete na 15 godini e.... ima eden kup primeri kako nea...ajde vakvi pubertetski problemi nema ni potreba da se spomenuvaat tuka.... luge so deca se razveduvaat pa eden kup problemi ke vidat niz taa parnica, vie tuka ste se fatile za Samara, koja ima 15 godini i ... Detski muabeti... Dani ...koja privatnost kaj 15 godisna pubertetlika??? Deka se krie od nejzinite deka pusi cigari ili pa deka vcera kidnala od cas...abe kaj otide mladinava be . c c c c...

p.s. dodeka si trosam vremeto na na Kajgana, mnogu mi e milo sto vo meguvreme Celzi gubi so 1-0 :)
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
moTaro напиша:
sweet сонце, слушај си го срцето што ти кажува, батали не нас, не ли глеаш све клошараана сме. Од мушко до женско :)
abe jas i onaka kego poslusam srceto kako sto mi kazuva samo onaka sakav da vidam sto odgovor ke mi dades moze ke mi pomognes.
 
П

Петар-МКД

Гостин
The`bItCh напиша:
Aма то е само за да може да се истакне бе.. во многу лоша ситуација е девојчето:(
Самара и Петар.. вие двајца уште одите? Не сум во тек не го прочитав вашиот проблем. Само ова го прочитав.. ми падна в очи.
Петар, ако ти си љубоморен што Самара дудла со други на мсн.... не го барај проблемот во нејзе, зошо проблемот е во тебе. Како може да си љубоморен на некој што дури ни таа не го знае? Нема логика..
Не се потресувај толку дека таа засакала некој од Канада.
Верувај филм и е, ќе и помине. Не ја барај некое време.. сама ќе дојде по тебе. Самара, извини ама..
Ако не ја барам, ни таа нема да се јави. А имаш право можеби и малку сум љубоморен околу сета ситуација, затоа што сите збрки досега што настанале биле за мсн, а нон-стоп и таму се караме, овака во живо ретко да се нафатеме на караница.
Прееска се видовме, и раскинавме, и се договоривме дека ќе бидеме само другари. Ама проблемот е што уште ја сакам, а и таа мене по малку, и сега незнам што да правам :raz: И се јавив прееска, и културно се извинив за настанатата ситуација. Еве и тука најчовечки ќе и кажам: „Срце извини што те повредив тебе и твојте чувства. Знам дека секој си има свој живот и се обидува како тој што сака да си го живее, ама во вакви ситуации ќе се обидеме нашите животи да ги споиме во еден единствен (наш живот) и да се согласуваме. Некој ќе попушти, некој ќе се нервира, ама поентата е да бидеме заедно“ - до Самара.
:wub:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Добро е што сте останале другари.. а љубовта:raz:
Мали сте бе уште.. ќе ви помине.. ќе заборавите се исто ко никогаш да не се десило.


Ај нешто до сите сеирџии...

Ако мислите дека топиков е отвоен се со цел да им се тера сеир на некој што стварно има проблем - многу гадно сте се зафркнале сите! Темава е отворена со една посебна цел - да им се помогне на сите тие кои јавно ќе се произнесат дека имаат пред се љубовен проблем. Од самото отворање на темава ( т.е. вчера ) над 30 мислења се преместени во муабетџилница и исто толку ( можеби и повеќе ) се избришани. Навистина претерувате со сеирот.. Луѓето ќе помислат дека стварно тоа ни е целта со топиков. Ако сакавме да им тераме сеир на сите што ќе кажеа дека имаат проблем темава немаше да ја отвориме тука а уште помалку да ја залепиме. Имајте милост ве молам!
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Petar-MKD напиша:
И се јавив прееска, и културно се извинив за настанатата ситуација. Еве и тука најчовечки ќе и кажам: „Срце извини што те повредив тебе и твојте чувства. Знам дека секој си има свој живот и се обидува како тој што сака да си го живее, ама во вакви ситуации ќе се обидеме нашите животи да ги споиме во еден единствен (наш живот) и да се согласуваме. Некој ќе попушти, некој ќе се нервира, ама поентата е да бидеме заедно“ - до Самара.
:wub:
Си и се извинил и повторно го праиш истото?!Аман бе нека ти дојде памет!Ако си и се извинил за тоа што ја обрука најпоштено пред цел форум онда не го праи тоа пак.Прекини да пишуваш на темава све што ти се случува со неа зошто мене ми изглеа дека нема да ти остане ни другарка ако продужиш.Аман пак!:pop:

The`bItCh напиша:
Ако мислите дека топиков е отвоен се со цел да им се тера сеир на некој што стварно има проблем - многу гадно сте се зафркнале сите! Темава е отворена со една посебна цел - да им се помогне на сите тие кои јавно ќе се произнесат дека имаат пред се љубовен проблем. Од самото отворање на темава ( т.е. вчера ) над 30 мислења се преместени во муабетџилница и исто толку ( можеби и повеќе ) се избришани. Навистина претерувате со сеирот.. Луѓето ќе помислат дека стварно тоа ни е целта со топиков. Ако сакавме да им тераме сеир на сите што ќе кажеа дека имаат проблем темава немаше да ја отвориме тука а уште помалку да ја залепиме. Имајте милост ве молам!
Се е тоа ОК али дали е дозволено туѓа приватност да се пишува тука?Дали доколку тоа е побарано од личноста би било избришано?И дали воопшто смее било што да се пишува за некоја друга личност у смисол-нејзини приватни пораки,информации кои што не се запишани на форумов,приватен живот?Некако тоа не ми е ок...Мислам дека треба да им се каже да не пишуваат имиња зошто доаѓа до вакви ситуации...
 
П

Петар-МКД

Гостин
Dani^^^ напиша:
Си и се извинил и повторно го праиш истото?!Аман бе нека ти дојде памет!Ако си и се извинил за тоа што ја обрука најпоштено пред цел форум онда не го праи тоа пак.Прекини да пишуваш на темава све што ти се случува со неа зошто мене ми изглеа дека нема да ти остане ни другарка ако продужиш.Аман пак!:pop:
Аман пак и ти. Ова си е најотворена тема за решавање на проблеми. Имав проблем и сега е решен. Готоо.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Petar-MKD напиша:
Аман пак и ти. Ова си е најотворена тема за решавање на проблеми. Имав проблем и сега е решен. Готоо.
Проблемот ќе биде решен кога ќе ја фатиш за рака,ќе ја погледнеш у очи и ќе и кажеш искрено се како што е ... тука дечко не го решаваш проблемот и ова најискрено ти го кажувам.Заеби телефон,форум,мсн,мирц и такви срања-така проблем не се решава... уствари ај помали сте т.е она е незнам за тебе,очигледно е дека ви треба мала помош ....:raz:
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Петар имај бе и ти свое јас.Мушко си.Не може ти од тој со проблем на крај после неколку мислења да мислиш дека ти си проблемот.Мушко е , па љубоморен е!Тоа е у крвта на сите мушки.А вие женските што само кокетирате со сите па на крај го јадете до даска , криив е вашиот женски менталитет.!.Толку од мене.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Dani^^^ напиша:
Се е тоа ОК али дали е дозволено туѓа приватност да се пишува тука?Дали доколку тоа е побарано од личноста би било избришано?И дали воопшто смее било што да се пишува за некоја друга личност у смисол-нејзини приватни пораки,информации кои што не се запишани на форумов,приватен живот?Некако тоа не ми е ок...Мислам дека треба да им се каже да не пишуваат имиња зошто доаѓа до вакви ситуации...
Ако Самара побара сите постови во кои е таа споманата, сите информации за неа, пораките и слично ќе бидат избришани. Приватноста од наша страна е загарантира.. не знам дали има некое посебно правило за обичните членовите, да не пишуваат било какви информации за некој друг член.:raz:
Како и да е.. Самара нека побара и се ќе биде избришано. Јас ќе го сторам тоа..
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
betogrozdanov45 напиша:
Петар имај бе и ти свое јас.Мушко си.Не може ти од тој со проблем на крај после неколку мислења да мислиш дека ти си проблемот.Мушко е , па љубоморен е!Тоа е у крвта на сите мушки.А вие женските што само кокетирате со сите па на крај го јадете до даска , криив е вашиот женски менталитет.!.Толку од мене.
Мушко е па љубоморен е?И...?Браво да кажеме сеа сите?
Епа она женско е и кокетира!И...пак браво?
Значи -Нема проблем?Решивме дека се е до гените?:icon_eek:
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Абе шо му се нафрливте толку на чоекот? :icon_eek: Ја потполно го разбирам. Точно е дека не е воопшто во ред што Петар ги изнесува сите приватни детаљи овде на форум, ама разберете луѓе дечкото има само 15 (као што сватив) години и љубомората си го праи своето. Не можете на таа возраст да очекувате иста реакција како на чоек од 30 години нели?

Петар- колку и да ти звучи сурово ова, според кажаното можам да заклучам дека Самара не те сака. А еднострана љубов е најлошо нешто во една врска и за едниот и за другиот.
Затоа верувај дека подобро ќе биде и за двајцата да не бидете заедно. Може ќе ти биде тешко ама стисни заби и остави ја, така и нејзе ќе и биде полесно нема да се осеќа дека ја гушиш. Верувај, полесно е да патиш неколку дена или, еве, нека бидат недели додека не ја заборавиш, отколку да продолжиш да бидеш со неа и постојано да ти биде тешко ради работите што се случуваат.
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Petar-MKD напиша:
Ако не ја барам, ни таа нема да се јави. А имаш право можеби и малку сум љубоморен околу сета ситуација, затоа што сите збрки досега што настанале биле за мсн, а нон-стоп и таму се караме, овака во живо ретко да се нафатеме на караница.
Прееска се видовме, и раскинавме, и се договоривме дека ќе бидеме само другари. Ама проблемот е што уште ја сакам, а и таа мене по малку, и сега незнам што да правам :raz: И се јавив прееска, и културно се извинив за настанатата ситуација. Еве и тука најчовечки ќе и кажам: „Срце извини што те повредив тебе и твојте чувства. Знам дека секој си има свој живот и се обидува како тој што сака да си го живее, ама во вакви ситуации ќе се обидеме нашите животи да ги споиме во еден единствен (наш живот) и да се согласуваме. Некој ќе попушти, некој ќе се нервира, ама поентата е да бидеме заедно“ - до Самара.
:wub:
Само да те прашам... Сигурен ли си во тоа (болдираното) :raz:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Мора ли темава да биде под посебен надзор на два модератори и три-четири администратори? Мислите да прекините со препуцавања или да ја заклучам до 00:00?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom