Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
јас мислам дека тетица си игра со другарче и дека такви ко него ги јаде за ужинка.
она е режисер, а другарче е само статист...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
gOJDO напиша:
јас мислам дека тетица си игра со другарче и дека такви ко него ги јаде за ужинка.
она е режисер, а другарче е само статист...
аман бе другарче, зошто вака?:)
 
Член од
5 декември 2005
Мислења
61
Поени од реакции
0
Никола, минимален оф-топик.

Ти бе фрајер си?
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Mi treba da sovetuvam edno drugarce ve molam pomogne te mi. Toj saka edna negova drugarka, ama najbedno e toa so i nekoj isto negov drugar i on ja saka nea. A ona ic ne i cue.Ustvari se prai picka americka.A ustvari kako so ja znam ne e ni pola od toa.Aj ve molam kazete kako da mu pomognam na drugarcevo.
Fala Vi odnapred.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
BoBo напиша:
Mi treba da sovetuvam edno drugarce ve molam pomogne te mi. Toj saka edna negova drugarka, ama najbedno e toa so i nekoj isto negov drugar i on ja saka nea. A ona ic ne i cue.Ustvari se prai picka americka.A ustvari kako so ja znam ne e ni pola od toa.Aj ve molam kazete kako da mu pomognam na drugarcevo.
Fala Vi odnapred.
ако не е заинтересирана типката,нема шо да се праи,фрлај у ѓубре:)
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
moTaro напиша:
Од каде па сеа, тоа што девојчето си сака швалер, е проблем ?!?

Тоа не е проблем. Тоа е желба.


А заборавив, и таа не бара решение на "проблемот", туку бара совет Како да си фати швалер.

Tocno
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Сакам Биле да ми објасни што значи швалер - за неа, за да истрчам со конструктивни предлози. Благодарам.
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
другарче напиша:
ајмо мудри, начитани и проживеани кајганџии спремајте да советувате, другарче реши да се отвори :icon_lol:

јас со моите дваесет и некоја ситна година, веќе едно месец-два се маткам со една госпоѓица која од неодамна ја има раситнето четвртата деценија од нејзиниот живот. додека јас цело време мислев дека врската е несериозна и се сведува само на општења а не и чувства (поради разлика у години), денеска непријатно бев изненаден дека од другата страна дека не било воопшто така. и тоа на најлошиот можен начин, од нејна страна чув ни повеќе ни помалку туку два збора - ТЕ САКАМ. И сеа си викам уффффффф, шо да се прави, од една страна јас лудо младо не сака ни да чуе за нешто сериозно и од друга страна девојка која го има најдено својот пат во животот и веќе спремна за мажење (мое размислување не знам какви и се животните планови за брак/деца). дилемата ми е дали да притискам за тоа да олади малце и да продолжиме да се гледаме (сепак супер ми е со неа) али со оладени односи или да бегам од тоа „село“ како ѓавол од темјан

на целава моја сериозност, за несериозни совети фрлам црни магии и пцувам на 7 различни јазици :hump:

abe,ne gi slusaj drugite ako stvarno ti e ubavo so nejze,uzivajsi vo nikoj slucaj ne se otkazuvaj ljubovta ne pribira ni mesto ni godini.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Bile напиша:
abe,ne gi slusaj drugite ako stvarno ti e ubavo so nejze,uzivajsi vo nikoj slucaj ne se otkazuvaj ljubovta ne pribira ni mesto ni godini.
чоекот побарал совет а ти му викаш не ги слушај другите:pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Најчини да се ужива во сврш на цвикера, особено во таква ситуација.
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
divine напиша:
Малку сеирски е постот на Биле, затоа беше избришан и тој и сите после него ... прибидејќи ги врати Форчн по мое барање, од сега ќе внимавам и јас ... такви постови нема да се оставаат:)
Otkaj znajs ma ti dali bese za seir, mozi mene stvarno mi bese potreben sovet za svaler gospod da cuva,a i mnogu me razocara sega deka gi izbrisa site posle nego lele,lele se uplasiv.

Dan ti bese krivo ako fatam svaler,jas i poonaka so sakam ke si fatam,samo da ne se maltretiram si rekov vaka ke se prijavi nekoj....moTaro srcka ne se nerviraj za guposti te biva za psiholog se izvinjavam za 2-3 zbora nadvor od tema.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
А мор Биљана, увде ги мразет охриѓанќи и му бришеет постој!
Ај ак не ти е мака, пушчи една слика еднуш, па ќе се најт мунасип.
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Нека ми поможи некој!!!!
Одев со едно чупе ама ми се скара демек сакала да врви појкевреме со другарките. Арно ама уште ја сакам. Сега сме другари ама некогаш имам чустводека се кае оти мисе скара ама несум сигурен оти некогаш се понаша ладно. ПОМОШ!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
BoBo напиша:
Mi treba da sovetuvam edno drugarce ve molam pomogne te mi. Toj saka edna negova drugarka, ama najbedno e toa so i nekoj isto negov drugar i on ja saka nea. A ona ic ne i cue.Ustvari se prai picka americka.A ustvari kako so ja znam ne e ni pola od toa.Aj ve molam kazete kako da mu pomognam na drugarcevo.
Fala Vi odnapred.

paaa...kako da mu pomognesh...najdobro e drugarceto da si zbori so drugarkata i da i kaze shto i misli, t.e. deka saka da mu e neshto poveke od drugarka...neka proba da i go kaze toa, a shto potoa toa e druga prikazna...e sega nacinot treba da go odbere samiot toj, ne treba da si zema pri srce deka i drugar mu isto taka ja saka istata za devojka...a da se prai picka americka mozebi samiot toj i go dozvoluva istoto...

Mu$tRiK:P напиша:
Нека ми поможи некој!!!!
Одев со едно чупе ама ми се скара демек сакала да врви појкевреме со другарките. Арно ама уште ја сакам. Сега сме другари ама некогаш имам чустводека се кае оти мисе скара ама несум сигурен оти некогаш се понаша ладно. ПОМОШ!
zenskoto ego e golemo btw...stom gledas deka ima znaci na interes i seuste ste dobri prijateli probaj si ja srekata povtorno...ako imala cuvstva pred toa sekako deka ke prifati povtorno da ste zaedno, no ako si i zgresil mnogu najocigledno ke treba malku trud da vlozis...iznenadi ja so neobicen podarok...koga ste vo drustvo obrakaj i poveke vnimanie...gledaj da ja napravis srekna da i pokazes deka seuste del od nea e nekade vo tvoeto srce...nie zenive se odnesuvame ladno nekogash, toa e eden vid na shtit koj si go pravime za da nemozete da vidite shto navistina cuvstvuvame...toa nemora da znaci deka vnatre nekade ne tlee nekoe zarce...:icon_lol:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Bile prvo sedni si... i citaj si so red posle diskutiraj... t.e. prvo reci OP posle skokaj ko kokoshka...:icon_lol: ... Divine napishala ova:

divine напиша:
Малку сеирски е постот на Биле, затоа беше избришан и тој и сите после него ... прибидејќи ги врати Форчн по мое барање, од сега ќе внимавам и јас ... такви постови нема да се оставаат:)
divine напиша:
Ако било сеир тоа на Биле неможе да го сонуваме тоа сите. Убаво си и реплициравме ... ако продолжеше, тогаш можеа да се бришат мислења и да се опомени таа. Ама вие си знаете ... еве и јас не пишувам тука повеќе.
I na seto ova ti odgovarash so slednovo:
Bile напиша:
Otkaj znajs ma ti dali bese za seir, mozi mene stvarno mi bese potreben sovet za svaler gospod da cuva,a i mnogu me razocara sega deka gi izbrisa site posle nego lele,lele se uplasiv.

Dan ti bese krivo ako fatam svaler,jas i poonaka so sakam ke si fatam,samo da ne se maltretiram si rekov vaka ke se prijavi nekoj....moTaro srcka ne se nerviraj za guposti te biva za psiholog se izvinjavam za 2-3 zbora nadvor od tema.
Iskreno izvini shto se izmeshav no morav da komentiram.... mrazam nepravdi... t.e. taa te brani ti ja napadnuvash :lud:

A inace kolku shto sum informiran jas ti ic nemash potreba od pomosh ili sovet da si najdesh shvaler....:pos:

PS: Mene licno tvoite maniri bash i ne me impresionirale ic ama valjda ke se najde nekoj :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom