Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
ok. gledam deka celiot moj zivot stana javen pred site clenovi i gosti na kajgana. Stvarno ne e vo red toa sto mi sudevte pa i me ispraticte na psihijatar a ne me ni znaete. A sto se odnesuva do Petar, toj veke me citirase pa sea i jas ke go citiram:

"Petar®: ega da umres pred kompjutero i pred msn!"

Dali mislite deka treba da bidam vo vrska so nekoj sto go veli toa? I samo ke zamolam veke da ne se zboruva na taa tema, i da ne pravite predrasudi za dzabe. Dovolno bea eksponirani nasite problemi tuka. Blagodarnost do tie sto me podrzaa i me razbiraat. Jas nemam sto da kazam poveke.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Aj оладете малку! Ете Самара си кажа, да не испадне и го одземаме правото да се изјасни и прекинете, аман!
А Самара и Петар па како на исповед да се, па ајде сега ќе вадиме приватни муабети. Не барајте да се избрише (за нив двајца се однесува ова), затоа што самите сте свесни што пишувате! Ако не сакате да се дискутира за вашиот приватен живот, воопшто не пишете на темава, па после да барате да се брише!
Некои навистина не знаат што сакаат бе!

До сите:

Не пишувајте имиња или јузери на оние кои се директно вмешани во проблемот!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Нема потреба да се заклучува темата, едноставно.
Самара и Петар, седнете на кафе и решете ги си гпроблемите.
Тука никој не може да ви помогне. Затоа и не се трудете да пишувате (читај - докажувате) повеќе.

Ја отклучувам темава, но не за Петар и Самара. Toj „проблем” е завршен.

Сите останати може да пишуваат. :wink:
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
da se prijavam i jas imam problem:kako da brknam nekoj svaler?Ozbilna sum.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Bile напиша:
da se prijavam i jas imam problem:kako da brknam nekoj svaler?Ozbilna sum.
Прати слика да те видиме, може ќе се најде некој од нас заинтересиран да ти го реши проблемот. Озбилен сум.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
gOJDO напиша:
Прати слика да те видиме, може ќе се најде некој од нас заинтересиран да ти го реши проблемот. Озбилен сум.
gojdo ti ne si ozbilen tuku nenormalen...pa taa brka svaler i sigurno nema da prati slika pa pola kajgana i site da znaat deka brka svaler...kako shto ispadna so prethodniot problem...bidete seriozni...navistina ima 1000 seir temi...

Bile напиша:
da se prijavam i jas imam problem:kako da brknam nekoj svaler?Ozbilna sum.
pa ne e problem da brknesh svaler...problem e shto te dovede na misla za da barash svaler...
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Allita напиша:
pa ne e problem da brknesh svaler...problem e shto te dovede na misla za da barash svaler...
Од каде па сеа, тоа што девојчето си сака швалер, е проблем ?!?

Тоа не е проблем. Тоа е желба.


А заборавив, и таа не бара решение на "проблемот", туку бара совет Како да си фати швалер.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
...pa taa brka svaler i sigurno nema da prati slika pa pola kajgana i site da znaat deka brka svaler...
Алита, не мора слика на ваков муабет ... вниманието е привлечено ... па според тоа, ќе се воздржам од совет.
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
ајмо мудри, начитани и проживеани кајганџии спремајте да советувате, другарче реши да се отвори :icon_lol:

јас со моите дваесет и некоја ситна година, веќе едно месец-два се маткам со една госпоѓица која од неодамна ја има раситнето четвртата деценија од нејзиниот живот. додека јас цело време мислев дека врската е несериозна и се сведува само на општења а не и чувства (поради разлика у години), денеска непријатно бев изненаден дека од другата страна дека не било воопшто така. и тоа на најлошиот можен начин, од нејна страна чув ни повеќе ни помалку туку два збора - ТЕ САКАМ. И сеа си викам уффффффф, шо да се прави, од една страна јас лудо младо не сака ни да чуе за нешто сериозно и од друга страна девојка која го има најдено својот пат во животот и веќе спремна за мажење (мое размислување не знам какви и се животните планови за брак/деца). дилемата ми е дали да притискам за тоа да олади малце и да продолжиме да се гледаме (сепак супер ми е со неа) али со оладени односи или да бегам од тоа „село“ како ѓавол од темјан

на целава моја сериозност, за несериозни совети фрлам црни магии и пцувам на 7 различни јазици :hump:
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Нека олади малце друже. Ионака си отишол 2 дип.

Знаеш дека сите работи конечно доаѓаат до својот крај. Мене ми се чини дека за тебе и оваа ситуација, дојден е крајот!

Степ даун. Анд мов он.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
moTaro напиша:
Од каде па сеа, тоа што девојчето си сака швалер, е проблем ?!?

Тоа не е проблем. Тоа е желба.


А заборавив, и таа не бара решение на "проблемот", туку бара совет Како да си фати швалер.
od kaj pa sega ti razbra deka jas kazav deka toa e problem....i jas kazav deka toa ne e problem...problem i e toa shto ja dovede da brka svaler....
a devine ako sakala da privlece vnimanie jas ovde gi zavrshuvam komentarive vo vrska so nea...i se ograduvam od bilo kakov sovet...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Раситнала 40-ка? Мислам дека и е време за мажење и семејство ... а ти ако немаш такви планови ... дефинитивно олади односи:)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Allita напиша:
gojdo ti ne si ozbilen tuku nenormalen...pa taa brka svaler i sigurno nema da prati slika pa pola kajgana i site da znaat deka brka svaler...kako shto ispadna so prethodniot problem...bidete seriozni...navistina ima 1000 seir temi...


pa ne e problem da brknesh svaler...problem e shto te dovede na misla za da barash svaler...
Јас не мисалм да се вреѓаме, мислам стварно не ти личи на образованието и возраста за да ме нарекуваш со погрдни зборови како ненормален.
За да помогнеме неопходно е да знаеме информации како возраст, изглед и останати ситници. Тие ќе ни овозможат објективно да ја усмериме кон одредена група на потенцијални швалери.
Воедно ќе се пројави и интерес кај дел од машката популација на форумов, зошто да се усреќи еден член од форумот, кога може и повеќе.
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
divine напиша:
Раситнала 40-ка? Мислам дека и е време за мажење и семејство ... а ти ако немаш такви планови ... дефинитивно олади односи:)
раситнила четврта деценија реков.... најрани триести со други зборови. не знам дали тоа нешто менува. моментално размислувам исто како мотаро, али сакав да чујам шо ќе ми кажат кајганџиките
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Мислам дека некој се подпризанесе со бришењето, избришавте постови што немаа зашто да бидат избришани....

Односно, дали било проблем или совет...

Али кој кур, ја ионака туква више не пишувам... се изнакурчив!!!

Приатно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom