Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

П

Петар-МКД

Гостин
strumics напиша:
Јас како шо те разбрав,таа као има некоја ( едитирано од Д бич ) а башка неможеш да ја дигнеш од компјутерот.Да сум на твое место,би си побарал некоја друга,та заеби и ( едитирано од Д бич ),и се друго.Запомни:Гледај у животот прво за себе,а после за другите.Работи како шо ти е тебе најдобро.
ех, фала за совет, многу ми го кажаа тоа. Ама тешко кога некој многу го сакаш, али ај ќе се потрудам.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Petar-MKD напиша:
ех, фала за совет, многу ми го кажаа тоа. Ама тешко кога некој многу го сакаш, али ај ќе се потрудам.
Па така кажи ја сакаш а не у предходните постови "жал ми е за неа".
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Petar-MKD напиша:
ех, фала за совет, многу ми го кажаа тоа. Ама тешко кога некој многу го сакаш, али ај ќе се потрудам.
Види,јас го имав тоа искуство да морам да раскинам со некој кој ми значеше се у животот.Беше болно за мене,оти си најде некој у Нов Зеланд(се отсели таму покасно),ама на крај сфатив дека се е минливо,па и љубовта.Шо порано го сфатиш тоа,толку побезболно ке ти биде.Ако осетиш дека врската умира,прекини ја.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Petar-MKD напиша:
Конкретно ќе кажам. ( едитирано од Д бич - по негово барање ), мислам тоа не и е правилното име, ама онака и е јузерот. Епа шо да ти кажам, ( едитирано од Д бич - по негово барање ), женска ми е. Абе неможам од компјутер да ја станам. Секогаш наоѓа некое оправдување од типот: ми дојдоа гости, не ми се излегува, имам другарка кај мене. Нон-стоп се караме за тоа, и веќе 3-4 пати раскинуваме и се враќаме, и таа ми вети дека ќе се поправи, ама изгледа ништо од тоа. Пред малку и пишав порака: „срце ајде ма легни си” а таа ми вика: „не си легнувам”.
( едитирано од Д бич - по негово барање ). А и јас и кажав еден ден дека компјутерот има да и го уништи животот, и тоа како, ама нејќе да ме послуша.
Ама остај друго... ( едитирано од Д бич - по негово барање ) И видов таму една порака пратено до него, шо да ви расправам... На мене никогаш ми ги нема кажано тие зборови на него што му ги кажала, ама нон-стоп ме вика дека ме сака, аха да се прашам...
И сега шо праиме =) ( едитирано од Д бич - по негово барање )



сакам и од двете да ја спасам...
Како прво, интернетот и е во вените улезен. Си има дечко а ( едитирано од Д бич - по негово барање )
А како второ, ( едитирано од Д бич - по негово барање )... а пораката да ја цитирам... не ја знам на памет ама ајде..

( едитирано од Д бич - по негово барање )

бла бла бла, важно јас ја видов пораката, и таа ми рече дека неможе да се правда. Ама и дадов и друга шанса. И сега пак ми мота, ладно било надвор, нејќе да оди у кафич (досега ниеднаш немаме излезено во кафич или во кафе бар) само дремиме по клупиве на ладното.
Многу ја ценам, ама стварно овоа нашето не личи на врска, и 100 пати и кажав дека нејкам да имам мсн врска (пошто тоа ни е главно место за контакт). ( едитирано од Д бич - по негово барање )
Веќе почнаа и другарите да ме зафркаваат, а пред малку во земја пропаднав од срам заради неа.
Pa eve vaka....kako prvo procitaj go boldiranoto i ke vidish koi se dobrite koi loshite strani...mislam deka si zaljuben vo nea...no po seto ova pogore napishano mislam deka definitivno treba da ja presecesh rabotata...i da ja doznaesh pricinata za seto toa shto go pravi taa, bidejki i taaa mozebi ima nekoja pricina da go pravi toa, no ako e ( едитирано од Д бич ) togash...batali ja...mislam cekaj malku flert msn zaebancija ok...no partenort e pred se barem za mene...znaci viduvanje, razgovor...bez paganje na sentimentalnosti...znaci seriozno vaka i vaka...ama po gorenavedenoto gledam deka taa voopshto ne e zainteresirana za nekakva vrska koja bi vodela nekade...znaci taa ne pridonesuva i ne ja krepi vashata vrska taka da treba da se svestish i da raskrstish so tie raboti...vo 99% od slucaevi vakvi vrski ne uspevaat...taka da samo se macish da promenish neshto koe nemozesh... a nitu jas ili bilo koj moze...
 
П

Петар-МКД

Гостин
Allita напиша:
Pa eve vaka....kako prvo procitaj go boldiranoto i ke vidish koi se dobrite koi loshite strani...mislam deka si zaljuben vo nea...no po seto ova pogore napishano mislam deka definitivno treba da ja presecesh rabotata...i da ja doznaesh pricinata za seto toa shto go pravi taa, bidejki i taaa mozebi ima nekoja pricina da go pravi toa, no ako e( едитирано од Д бич ) togash...batali ja...mislam cekaj malku flert msn zaebancija ok...no partenort e pred se barem za mene...znaci viduvanje, razgovor...bez paganje na sentimentalnosti...znaci seriozno vaka i vaka...ama po gorenavedenoto gledam deka taa voopshto ne e zainteresirana za nekakva vrska koja bi vodela nekade...znaci taa ne pridonesuva i ne ja krepi vashata vrska taka da treba da se svestish i da raskrstish so tie raboti...vo 99% od slucaevi vakvi vrski ne uspevaat...taka da samo se macish da promenish neshto koe nemozesh... a nitu jas ili bilo koj moze...
Фала многу. Размислував јас за ова, ама немав со кој да напраам муабет.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Petar-MKD напиша:
Фала многу. Размислував јас за ова, ама немав со кој да напраам муабет.

O.K. se nadevam deka pomognav...deka barem malku ti dojde samodoverba...aj srekna ke bidam ako se sredish...i da ni pishesh dali ti pomognavme btw...:hump:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
anonimnaa напиша:
taka nesto samo ve molam za pomosssssssssssss

daj te molam pishuvaj detali...te znae li voopshto tipot...se gledate..ova ona...kako mislish da ti pomogne nekoj...pa nie ne sme baba vangja...:icon_lol:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
неможе да го заведе па се срами да си напише
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
CopyOfDeath напиша:
неможе да го заведе па се срами да си напише

ako e toa rabotata taa treba da kaze no treba da napishe barem dali go poznava se gledaat li, drugar li i e, decko na drugarkata li e...dali toj voopshto znae deka postoti taa na zemjinata planeta...itn...ne e taka ednostavno da zavedesh nekoj, a toj voopshto da ne te poznava...:icon_lol:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
абе ја овде се умешах а и мене ми треба мала помош

Има една особа шо стално проба да ми се меша у врска ми вика дека неможе без мене неможе да ме забрави шо да напраам да ме остаи намира
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
CopyOfDeath напиша:
абе ја овде се умешах а и мене ми треба мала помош

Има една особа шо стално проба да ми се меша у врска ми вика дека неможе без мене неможе да ме забрави шо да напраам да ме остаи намира
jas baram konkretna situacija..bidejki od situacija do stiuacija...i od meshanje do meshanje ima mnogu razlika...napishi poopshirno shto e rabotata...potroshi prsti za da mozam i jas da potrosaham za da ne tresam zeleni opshto i dolgo i shiroko...:raz:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Petar-MKD напиша:
Конкретно ќе кажам. ( едитирано од Д бич - по негово барање ), мислам тоа не и е правилното име, ама онака и е јузерот. Епа шо да ти кажам, ( едитирано од Д бич - по негово барање ), женска ми е. Абе неможам од компјутер да ја станам. Секогаш наоѓа некое оправдување од типот: ми дојдоа гости, не ми се излегува, имам другарка кај мене. Нон-стоп се караме за тоа, и веќе 3-4 пати раскинуваме и се враќаме, и таа ми вети дека ќе се поправи, ама изгледа ништо од тоа. Пред малку и пишав порака: „срце ајде ма легни си” а таа ми вика: „не си легнувам”. ( едитирано од Д бич - по негово барање ). А и јас и кажав еден ден дека компјутерот има да и го уништи животот, и тоа како, ама нејќе да ме послуша.
Ама остај друго... ( едитирано од Д бич - по негово барање ) И видов таму една порака пратено до него, шо да ви расправам... На мене никогаш ми ги нема кажано тиезборови на него што му ги кажала, ама нон-стоп ме вика дека ме сака, аха да се прашам...
И сега шо праиме =) ( едитирано од Д бич - по негово барање )
Знаеш што е твојот т.е вашиот проблем?Недоволна комуникација.Човече ти има типкава за 5 сек да ја изгубиш откако ќе види што се си напишал на форум за неа.Тоа е приватно нешто а не нешто што се дели со 2000 луѓе и тоа нешто за неа напишано од тебе!
Плус нејзини приватни пораки ги кажуваш тука!!Како можеш тоа да и го праиш?Мислиш и помогна со тоа што и го изложи животот пред 2000 странци за неа и доби по некој совет од нив -од личности што нит ја знаат и може никад нема да ја запознаат?
Ако до сеа не ти успевало да и помогнеш тогаш треба да сфатиш дека имаш погрешен пристап и да го смениш.Незнам каков пристп да употребиш тука неможам да ти помогнам пошто човече не те познавам ни тебе ни неа!Тоа ти треба да го сфатиш сам,сам да откриеш како да и помогнеш!Само тогаш вистински ќе и помогнеш и ќе бидеш со неа.
Ова што го напраи ти-ја никад не би ти го простила.Да се молиме дека Самара не е како мене.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Само да се надоврзам.

ИЗБРИШАВ ЕДЕН КУП СЕИРЏИСКИ МИСЛЕЊА ОД ТЕМАВА.

Темата е за помош, ако мислите да се сеирите - подобро не пишувајте. Ако продолжите да се сеирите и да забегувате од темата ОКО НЕМА ДА МИ ТРЕПНЕ ДА ВЕ БАНИРАМ. Прочитајте ги правилата, убаво е опишано дека заради бегање и уништување на темите може да добиете бан. Не се курчам, не се лутете. Повеќе се лутат на вас тие што навистина им е потребна помош отколку вие на мене.

Значи, ако имате некој добронамерен совет - споделете го. Во спротивно не пишувајте на темава.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom