Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
astrion напиша:
E bravo be batka! Sigurno ke ja zaebe ako kaze deka e 17 godini na primer ili pomala,koja vrska na 17 godini e prerasnala vo ozbilno samo 2% ,poveketo raskinuvaat,a ona ako si go saka neka mu dae so ima vrska so e tolku tragicno
abe neznaesh kako i e na devojceto ili devojkata sega...moze i da i bide prv....e navistina ste klosharija :raz: ...i treba sovet i go pobara...shto ima tuka tolku nejasno...jas samo sakam da kazam na ovaa tema da bidete malku poseriozni kon onie koi si go kazuvaat problemot...sigurno ocekuvaat da slusnat aslno mislenje...a dali toj/taa ke odluci da go napravi ili ne toa shto ke im go kazeme toa e veke druga tema...ve molam bez zezanje...moze na nekogo navistina da mu e potrebna pomosh...i ako saka da prasha neshto i vidi deka vie ovde se zezate...nema da pomisli na toa, a nema koj da mu pomogne...navistina ne e humano i e bezvrska da se zezate so tugite problemi...a toa koj kolku godinki e samo moze da pomogne za da se resi problemot pobrgu...ako se soglasuvate so mene blagodaram...ako ne prefrlete ja temata vo seir i da se zezame...tolku od mene...

sweet напиша:
Abe nema vrska kolku godini imam,najbitno e sto premnogu sum zaljubena vo nego i zatoa baram pomos,a on saka vrska bez obvrska,nekolku meseci se muvame.Na pocetok ne mi bese vazno no so tek na vreme svativ deka sakam da imam vrska so nego,na nego mu stana jasno deka se zainteresirav se poveke za nego i tuka ne sakam da zgresam ako doznae deka sum ludo vljubena vo nego ke bide kraj.Odbegnuva da razgovarame za vrska.Toj pokazuva deka se interesira no nikogas toa ne mi go vika koga sme zaedno go osekam deka saka da e so mene,i ima nenormalni strasti, a za vrska ne ni spomnuva stvarno ne go razbiram.Se nadevam me svativte sto sakav da kazam.
Kako prvo ima vrska kolku godini imash ako ne sakash javno da kazesh pishi mi na pvt...ako saka da ima vrska bez obvrska toa ti e najdobra varijanta da go upecash...e sega i ti sakash da si so nego, a nesakash da otkrie deka si ludo vljubena...pa ako imash sex so nego toa ke dokaze nekoi raboti koi ti sakash da gi prikriesh, bidejki retko koja zenka bi spiela so nekogo samo da gi zadovoli negovite nenormalni strasti...ako sakash da si so nego i toj saka da e so tebe ne gledam voopshto nekoj pricina da ne bidete zaedno, a taa neformalna vrska bez obvrska moze samo da vi pomogne da se zblizite ushte poveke...no ako tipot se muva so tebe i saka da e so tebe i cesto ste zaedno togash ima neshto koe go vlece nakaj tebe...ako ne si nevina moze da go storish toa, no ako si gledaj toa da bide covekot so kogo navistina sakash da go storish toa, za da nebide samo edna vecer ja skinav i tolku...moze da ne zboruva za vrska poradi odredeni pricini...igraj na karta da ostane na toa kako shto e sega se gedate se muvate itn...ne gi prisiluvaj rabotite ostavi toj da go napravi prviot cekor...no ako sekoja vecer ili sekogash koga ke se vidite bara samo edno od tebe a toa e sex..togash batali go ili napraj si keef i pomiri se so toa deka toa bilo samo edna avantura i tolku...:hump:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
sweet напиша:
I ja molam za sovet: se muvam so decko nekolku meseci, sakam da zapocnam vrska ama nekako ne mi ide,dosega ne sme imale odnosi kao sto zabelezuvam u posledno vreme na nego se povise mu se brza.Sekogas koga sme dovele do razgovor za toa on odbegava,cuvstvuvam deka toa e zaradi sto znae deka se poveke deka mi se dopaga.Ja bi se odlucila za seks so nego no samo ako sme vo vrska,se plasam deka ako imam seks so nego posle ke me otkaci.Help
Ако сакаш да започнеш врска со него, ако не си доволно храбра да го прашаш дали сака врска, мораш барем да му дадеш некои знаци кои би му го покажале тоа. Иначе за да имаш секс со некој, немора да бидеш во врска со него. Али судејќи по твојот проблем, не би ти дала повеќе од 16 години, што е и до некаде правилно размислување од твоја страна. Сепак, мислиш дека он сака да има врска со тебе, или се мува со тебе само поради тоа што се надева дека ќе имате секс? И извади си го од глава тоа дека ако сте во врска, и спиеш со него нема да те откачи, а ако се мувате и имате секс - ќе те откачи. Ако на него му е дојдено само до секс- на тоа и ќе си остане, верувај.
 
П

Петар-МКД

Гостин
Хм.. Помош!!! Како може некој да го од-заразиш од компјутер?
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Petar-MKD напиша:
Хм.. Помош!!! Како може некој да го од-заразиш од компјутер?
( Едитирано од Д бич - лична навреда )...ako toj nemoze da ti pomogne... seushte nema sovetuvalishta za zavisnici od komjuteri...taka da ke cekash da dojde toj moment koga ke otvorat takvi sovetuvalishta...:icon_lol: bidjeki vo bliska idnina toa ke bide potreba...:icon_lol:
 
П

Петар-МКД

Гостин
Allita напиша:
reshenie psihijatar...ako toj nemoze da ti pomogne... seushte nema sovetuvalishta za zavisnici od komjuteri...taka da ke cekash da dojde toj moment koga ke otvorat takvi sovetuvalishta...:icon_lol: bidjeki vo bliska idnina toa ke bide potreba...:icon_lol:
Добро... хмм да кажеме дека на мене не ми треба помош. За еден мој близок е. Пробав да објаснам со зборови во типот: абе срце знаеш.. а нели би можеле.. срце многу те сакам, ама стварно претеруваш.. итн.
Нели можеш некако да помогнеш? I'm Desperate!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Petar-MKD напиша:
Добро... хмм да кажеме дека на мене не ми треба помош. За еден мој близок е. Пробав да објаснам со зборови во типот: абе срце знаеш.. а нели би можеле.. срце многу те сакам, ама стварно претеруваш.. итн.
Нели можеш некако да помогнеш? I'm Desperate!

Nemam nekoe reshenie da imav ke si pomognev samata na sebe...:pos:

Ama mislam deka sex i shoping ti e pravo reshenie ako ti e devojka...ako ti e zena kupi i lap top, pa ke si go nosi i vo krevet i ke vi se podobri sexualniot zivot...a ako e za nekoj drug kazi moze ke smislam neshto ...:je:
 
П

Петар-МКД

Гостин
Allita напиша:
Nemam nekoe reshenie da imav ke si pomognev samata na sebe...:pos:

Ama mislam deka sex i shoping ti e pravo reshenie ako ti e devojka...ako ti e zena kupi i lap top, pa ke si go nosi i vo krevet i ke vi se podobri sexualniot zivot...a ako e za nekoj drug kazi moze ke smislam neshto ...:je:
Конкретно ќе кажам. ( едитирано од Д бич - по негово барање ) Епа шо да ти кажам, ( едитирано од Д бич - по негово барање ), женска ми е. Абе неможам од компјутер да ја станам. Секогаш наоѓа некое оправдување од типот: ми дојдоа гости, не ми се излегува, имам другарка кај мене. Нон-стоп се караме за тоа, и веќе 3-4 пати раскинуваме и се враќаме, и таа ми вети дека ќе се поправи, ама изгледа ништо од тоа. Пред малку и пишав порака: „срце ајде ма легни си” а таа ми вика: „не си легнувам”.
( едитирано од Д бич - по негово барање ) А и јас и кажав еден ден дека компјутерот има да и го уништи животот, и тоа како, ама нејќе да ме послуша.
Ама остај друго... ( едитирано од Д бич - по негово барање ) На мене никогаш ми ги нема кажано тие зборови на него што му ги кажала, ама нон-стоп ме вика дека ме сака, аха да се прашам...
И сега шо праиме =) ( едитирано од Д бич - по негово барање )
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Petar-MKD напиша:
Конкретно ќе кажам. ( едитирано од Д бич - по негово барање ) Епа шо да ти кажам, ( едитирано од Д бич - по негово барање ), женска ми е. Абе неможам од компјутер да ја станам. Секогаш наоѓа некое оправдување од типот: ми дојдоа гости, не ми се излегува, имам другарка кај мене. Нон-стоп се караме за тоа, и веќе 3-4 пати раскинуваме и се враќаме, и таа ми вети дека ќе се поправи, ама изгледа ништо од тоа. Пред малку и пишав порака: „срце ајде ма легни си” а таа ми вика: „не си легнувам”.
( едитирано од Д бич - по негово барање ) А и јас и кажав еден ден дека компјутерот има да и го уништи животот, и тоа како, ама нејќе да ме послуша.
Ама остај друго... ( едитирано од Д бич - по негово барање ) На мене никогаш ми ги нема кажано тие зборови на него што му ги кажала, ама нон-стоп ме вика дека ме сака, аха да се прашам...
И сега шо праиме =) ( едитирано од Д бич - по негово барање )
Да најдам порака, што ја пратил кај друга? Да знам дека ја сака? И да идам со него? Не сум луда бе! Плус ако компјутерот и е поважен од тебе, нека и биде. Бог да чува:pop:
 
П

Петар-МКД

Гостин
ThA-BiTcH напиша:
Да најдам порака, што ја пратил кај друга? Да знам дека ја сака? И да идам со него? Не сум луда бе! Плус ако компјутерот и е поважен од тебе, нека и биде. Бог да чува:pop:
абе, пошто ми е жал да ја оставам, на ништо нема да личи... а плус тоа и ( едитирано од Д бич - по негово барање ), ама јеби га тоа е..
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Petar-MKD напиша:
абе, пошто ми е жал да ја оставам, на ништо нема да личи... а плус тоа и ( едитирано од Д бич - по негово барање ), ама јеби га тоа е..
Хехехе, епа пази, она тебе да не те остави...:raz:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
samo edna rabota nemozam da razberam od seto toa...sakash da si ja zadrzish samara i da si ja spasish vrskata ili samo da ja oddalecish od problemot interenet, ne kompjuter...taaa ne e zavisna o komjuterot...
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Petar-MKD напиша:
абе, пошто ми е жал да ја оставам, на ништо нема да личи... а плус тоа и блиски сме фамилијарно, ама јеби га тоа е..
Жал ми е:pos::pos::pos: абе кажи дека ја сакаш а не жал ми е.:wink:
 
П

Петар-МКД

Гостин
Allita напиша:
samo edna rabota nemozam da razberam od seto toa...sakash da si ja zadrzish samara i da si ja spasish vrskata ili samo da ja oddalecish od problemot interenet, ne kompjuter...taaa ne e zavisna o komjuterot...
сакам и од двете да ја спасам...
Како прво, интернетот и е во вените улезен. Си има дечко ( едитирано од Д бич - по негово барање )
А како второ, ( едитирано од Д бич - по негово барање )... а пораката да ја цитирам... не ја знам на памет ама ајде..

( едитирано од Д бич - по негово барање )

бла бла бла, важно јас ја видов пораката, и таа ми рече дека неможе да се правда. Ама и дадов и друга шанса. И сега пак ми мота, ладно било надвор, нејќе да оди у кафич (досега ниеднаш немаме излезено во кафич или во кафе бар) само дремиме по клупиве на ладното.
Многу ја ценам, ама стварно овоа нашето не личи на врска, и 100 пати и кажав дека нејкам да имам мсн врска (пошто тоа ни е главно место за контакт). ( едитирано од Д бич - по негово барање )
Веќе почнаа и другарите да ме зафркаваат, а пред малку во земја пропаднав од срам заради неа.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Јас како шо те разбрав,таа као има некоја ( едитирано од Д бич ) а башка неможеш да ја дигнеш од компјутерот.Да сум на твое место,би си побарал некоја друга,та заеби и ( едитирано од Д бич ),и се друго.Запомни:Гледај у животот прво за себе,а после за другите.Работи како шо ти е тебе најдобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom