Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
epa ajde vaka shmizlichka beshe nesho onaka moze da se kaze zezanje se shalefme si flertuvavme preku net znesh i toa taka i go snema kako sho pochna a ova so IVA e nesho drugo ova e vistinsko so nea beshe se vistinsko i najubavo so mene se ponashashe najubavo na svet se naviknav na nea i sega ja nema sfakash!!!! shmizlichka beshe samo onaka prrooodno e toa ali ova so IVA beshe stvarno zatoa shto mozeam da osetam valjda neli zatoa sho ne e mala rabota da bidesh so nekoj 3 nedeli non stop zaedno a pred toa ste se muvale u sk nekoi 3 meseci svafash sea
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
dajdo напиша:
epa ajde vaka shmizlichka beshe nesho onaka moze da se kaze zezanje se shalefme si flertuvavme preku net znesh i toa taka i go snema kako sho pochna a ova so IVA e nesho drugo ova e vistinsko so nea beshe se vistinsko i najubavo so mene se ponashashe najubavo na svet se naviknav na nea i sega ja nema sfakash!!!! shmizlichka beshe samo onaka prrooodno e toa ali ova so IVA beshe stvarno zatoa shto mozeam da osetam valjda neli zatoa sho ne e mala rabota da bidesh so nekoj 3 nedeli non stop zaedno a pred toa ste se muvale u sk nekoi 3 meseci svafash sea
ХаХ знаеф дека е Ива!!! Абе дајдо почекај малце 2-3 недели и види дали ќе се осеќаш исто. Ако се осеќаш, ќе зборвиме пак..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Без шпански серии ве молам. :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
За што ти е тебе потребен совет?:raz:
Дајдо, пер, искрено кај тебе е .. заљубим се 5-6 пута у року од три минута.. оваа е трета за која (ми) кажуваш дека ја сакаш најмногу од се на свет и дека си заљубен. Нема љутиш нели?:se_ molam:wink:

Ако сте имале нешто во Скопје, пробај некако да и дајш до знаење дека истото сакаш да се повтори, освен ако нема дечко и е „верна“. Ама најсигурно почекај си ти некое време.. види дали ќе ти е исто како што ти е сега, може да ти е само минливо нешто исто како што ти беше со шмизлата.:wink: Кога ќе се осигураш дека ја сакаш, пиши пак.:icon_lol:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Кнежевич, слушај сеа ваму!

Ич да не ти чуе, ни за Ива, ни за таа у Скопје. Сеа си у најубавите години и не треба да си праиш сапунски серии, веруј. Бркај девојки, со овие слушај си се, ако ти дојде шанса, искористи ја, за со нив, за било што. Ако се двоумиш, увек иди како што се осеќаш, без да се премислуваш.

Знам како ти е, сум го кркал и јас така. Али најубаво е ако се фокусираш на баскет, не на срцето. Уживај, не ти требаат такви стресови од сега.
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Dado, prv pat ti se slucilo toa, plus si daleku, naogas nekoj svoj tamu i si pominuvas super i zatoa...zanes ti e ...ke ti pomina ko na kutre bate....ajt so zdravje
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
I ja molam za sovet: se muvam so decko nekolku meseci, sakam da zapocnam vrska ama nekako ne mi ide,dosega ne sme imale odnosi kao sto zabelezuvam u posledno vreme na nego se povise mu se brza.Sekogas koga sme dovele do razgovor za toa on odbegava,cuvstvuvam deka toa e zaradi sto znae deka se poveke deka mi se dopaga.Ja bi se odlucila za seks so nego no samo ako sme vo vrska,se plasam deka ako imam seks so nego posle ke me otkaci.Help
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
sweet напиша:
I ja molam za sovet: se muvam so decko nekolku meseci, sakam da zapocnam vrska ama nekako ne mi ide,dosega ne sme imale odnosi kao sto zabelezuvam u posledno vreme na nego se povise mu se brza.Sekogas koga sme dovele do razgovor za toa on odbegava,cuvstvuvam deka toa e zaradi sto znae deka se poveke deka mi se dopaga.Ja bi se odlucila za seks so nego no samo ako sme vo vrska,se plasam deka ako imam seks so nego posle ke me otkaci.Help
Ne se zamaraj i taka i taka ke te otkaci,ke si najdes drug so ti ke mu baras eden mesec a toj nema da ti dade,strpi se malce i nabij kondicija,poleka poleka :baeh:
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
sweet напиша:
I ja molam za sovet: se muvam so decko nekolku meseci, sakam da zapocnam vrska ama nekako ne mi ide,dosega ne sme imale odnosi kao sto zabelezuvam u posledno vreme na nego se povise mu se brza.Sekogas koga sme dovele do razgovor za toa on odbegava,cuvstvuvam deka toa e zaradi sto znae deka se poveke deka mi se dopaga.Ja bi se odlucila za seks so nego no samo ako sme vo vrska,se plasam deka ako imam seks so nego posle ke me otkaci.Help
Привременото решение се вика Фелацио :)
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
sweet напиша:
I ja molam za sovet: se muvam so decko nekolku meseci, sakam da zapocnam vrska ama nekako ne mi ide,dosega ne sme imale odnosi kao sto zabelezuvam u posledno vreme na nego se povise mu se brza.Sekogas koga sme dovele do razgovor za toa on odbegava,cuvstvuvam deka toa e zaradi sto znae deka se poveke deka mi se dopaga.Ja bi se odlucila za seks so nego no samo ako sme vo vrska,se plasam deka ako imam seks so nego posle ke me otkaci.Help
a si se zaprasala zosto ne ti ide?
si se zaprasala zosto se plasis deka posle toa ke te otkaci?
i na kraj si se zaprasala dali i pokraj takvite somnezi i nedoverba sakas da imas sex so nego?
hm..ako go razresis dilemite na ovie prasanja ..mozebi i samata ke si doneses zaklucok i odgovor! A i resenie na "problemot":)

Good luck:)

moTaro напиша:
Привременото решение се вика Фелацио :)
e ne si normalen...zimi se:) Ama kako i da e..ubavo go poduci devojcheto:pos: E*ati vrskata ako se` se svede samo na felacio:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
sweet напиша:
I ja molam za sovet: se muvam so decko nekolku meseci, sakam da zapocnam vrska ama nekako ne mi ide,dosega ne sme imale odnosi kao sto zabelezuvam u posledno vreme na nego se povise mu se brza.Sekogas koga sme dovele do razgovor za toa on odbegava,cuvstvuvam deka toa e zaradi sto znae deka se poveke deka mi se dopaga.Ja bi se odlucila za seks so nego no samo ako sme vo vrska,se plasam deka ako imam seks so nego posle ke me otkaci.Help

Sweet...malku mi si nejasna dushicke... daj malku poveke obrazlozi ni go problemot za da navlezeme vo rabotite podlaboko za da mozeme navistina da ti pomogneme...prvo kolku god. imash?...vtoro kako se muvate i kolku vreme?..nikako ne ti ide...pa shto imash prevzemeno vo vrska so toa?...kako mislish mu se brza za shto mu se brza?...za shto ste doveduvale razgovor i shto odbegnuva?...ako si se odlucila za sex so nego shto ti znaci dali si vo vrska ili ne?...ako mu e samo do toa i taka i taka ke te otkaci...ajde cekam malku poveke....detali...
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
sweet сонце, слушај си го срцето што ти кажува, батали не нас, не ли глеаш све клошараана сме. Од мушко до женско :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AKK

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
moTaro напиша:
Па очигледно не издржа. Не ти е срам. Луѓе си имаат мака, а ние сме цареви и све знаеме и им ги решаваме што! Што е тука чудно ? :)

sweet сонце, слушај си го срцето што ти кажува, батали не нас, не ли глеаш све клошараана сме. Од мушко до женско :)
E bravo be batka! Sigurno ke ja zaebe ako kaze deka e 17 godini na primer ili pomala,koja vrska na 17 godini e prerasnala vo ozbilno samo 2% ,poveketo raskinuvaat,a ona ako si go saka neka mu dae so ima vrska so e tolku tragicno
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Па и ја викам така. Дури и понудив привремено решение, прочитај погоре!

Кој рече поинаку.
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
Abe nema vrska kolku godini imam,najbitno e sto premnogu sum zaljubena vo nego i zatoa baram pomos,a on saka vrska bez obvrska,nekolku meseci se muvame.Na pocetok ne mi bese vazno no so tek na vreme svativ deka sakam da imam vrska so nego,na nego mu stana jasno deka se zainteresirav se poveke za nego i tuka ne sakam da zgresam ako doznae deka sum ludo vljubena vo nego ke bide kraj.Odbegnuva da razgovarame za vrska.Toj pokazuva deka se interesira no nikogas toa ne mi go vika koga sme zaedno go osekam deka saka da e so mene,i ima nenormalni strasti, a za vrska ne ni spomnuva stvarno ne go razbiram.Se nadevam me svativte sto sakav da kazam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom