Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

V

Vlad II Draculea

Гостин
Дајдо... зависи колку ја сакаш. т.е. колку те сака... остави ги америчките филмови летни кај неа и се ќе биди во ред... Ако те сака таа.. тогаш спреми се за строги пости.. ако неќеш пости... неможе ама баш никој да ти помогне...
За постите имам искуство кое сега го кркам.. после 2 год врска се гледаме на 3 месеци.. така да ако си решен на пости ја имаш цела моја „помош”... поддршка...ај ја имаш.. али советот е.. не е лесно..
Се` зависи колку ја сакаш, те сака.. имате ли идина заедно?? Ако сакаш уште да се перцаш насекаде и да се мешаш во туѓи дворови, тогаш не ни помислувај за врска... пошто рече дека сте се мувале?? дали води тоа ко н врска со обврска или само обврска?? Размисли пак.. и питај пак..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Чекај, сфаќам дека сте се заљубиле.
Ама таа е исто во Америка и тоа на 4 часа од тебе, така?

Во Скопје имаш девојка или не?

Ако немаш, продолжете да се сакате и да се слушате со оваа од Америка. Но, знаеш и самиот дека врски на далечина не успеваат секогаш, односно ретко кога успеваат.

Така да, не се нервирај зошто може е прелазно. Може за некој ден да ти исчезнат чувствата кон неа... И онака сте биле заедно само 3 недели. :wink: Издржи мушки и остави времето нека покаже.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Acid напиша:
Чекај, сфаќам дека сте се заљубиле.
Ама таа е исто во Америка и тоа на 4 часа од тебе, така?

Во Скопје имаш девојка или не?

Ако немаш, продолжете да се сакате и да се слушате со оваа од Америка. Но, знаеш и самиот дека врски на далечина не успеваат секогаш, односно ретко кога успеваат.

Така да, не се нервирај зошто може е прелазно. Може за некој ден да ти исчезнат чувствата кон неа... И онака сте биле заедно само 3 недели. :wink: Издржи мушки и остави времето нека покаже.
epa vaka acid u skopje nemam devojka mislam imam ama neidam vishe glupo mi e nekoj da se otkazuva radi mene od izlaganje i zaebanciii i i kazav na devojcheto koa ke se vratam ke viiime na sho sme!!! sea za ova vtorovo neznam dali ke mozam da izdrzam bez devojka 4 meseci ako me sfakash kolku i da ja sakam nemozam taka da se zakalugeram ali devojkata mi znachi mnogu taka da ke probam da bidam veren ama samo se plasham da ne mi napravi ona nesho pa da ostanam so takvoeto u raka!! ona se mi kazam mozesh da mi veruvash i jas i veruvam ama ima eden del od mene sho vika mlad si ne ti treba vakva vrska ali znam deka so devojkata ke imam najubava idnina posho slednata godina ideme na ist college u pitsburg taka da taa e onaa sho mi mavavte seir na toa sho pishaf ke ja zenam ako ti teknua angelche e ozbilno ipak fala mnogu acid
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Незнам друже, што и да ти кажам може да испаде погрешно.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Acid напиша:
Незнам друже, што и да ти кажам може да испаде погрешно.
ako mi veruvash vaka ne sum se zaljubil brzo nikad ne sum ja vakof mi treba vreme sea mi se desi ona bash sho netrebashe ali kako sho vikash ke vidime se so tek na vremeto kako sho ke se desi pa moze ke bideme zaedno moze ne samo gospod znae toa ipak fala mnogu
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Дајдо, јас веќе ти кажав. Не верувам дека си заљубен во неа. Истото беше и со шмизличка, бевте као најзаљубени на цел свет, а сега ништо. Не се возбудувај многу, и олабави се. Не е ни прва ни последна. Башка, секогаш ќе има подобри и подобри. Чим не сте во ист град, заборави. Само потешко ќе ти биде. Избери си некоја од твојот град, сигурно има прекрасни девојки.:)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
dajdo напиша:
ej sakam da mi kazete nesho prv pat sum mnogu ozbilen na forumof!!!! neznam kolku sho znaaat bef u luiziana i pominaf super 3 nedeli so edna devojka( ne e vazno koja) arno ama netrebashe se zaljubif mnogu!!! nie u skopje se muvavme dugachko vreme ona znaeshe deka imam devojka i se ama mnoguy me sakashe i sea trkaloto mi se svrte i me udri po nos !!! mnogu se zaljubif ama ja sum od nea 4 saaata so avion se slushame na tel sekoj den ama dzabe ne e toa toa ajde kazete sho da pravam mnogu sum skrshen!!!!!!!!!!!
:wub: мислам дека знам која е... Абе ако сте веќе другари долго време, мислам дека требит да и кажиш како се осеќаш зато шо ако не и кажиш вашето другарство нема да мојт да опстанит - ќе се појавит љубомора, расправии, зајадливост и на крајот оддалечување. Ти не сакаш то да се случит така?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ThA-BiTcH напиша:
Дајдо, јас веќе ти кажав. Не верувам дека си заљубен во неа. Истото беше и со шмизличка, бевте као најзаљубени на цел свет, а сега ништо. Не се возбудувај многу, и олабави се. Не е ни прва ни последна. Башка, секогаш ќе има подобри и подобри. Чим не сте во ист град, заборави. Само потешко ќе ти биде. Избери си некоја од твојот град, сигурно има прекрасни девојки.:)
toa beshe mal flert na net ova e vistinsko spievme zaedno 3 nedeli zaedno ziveefme i zaedno befme 24/7 me sfakash

МаРиНа`Ох напиша:
:wub: мислам дека знам која е... Абе ако сте веќе другари долго време, мислам дека требит да и кажиш како се осеќаш зато шо ако не и кажиш вашето другарство нема да мојт да опстанит - ќе се појавит љубомора, расправии, зајадливост и на крајот оддалечување. Ти не сакаш то да се случит така?
nesakam najiskrajno i neznam sho sakam neznam dali da i kazam batali me ili da bideme zaedno ozbilno neznam samo znam deka deka mi fali najmnogu :(
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
dajdo напиша:
toa beshe mal flert na net ova e vistinsko spievme zaedno 3 nedeli zaedno ziveefme i zaedno befme 24/7 me sfakash
и, тоа значи дека си заљубен во неа?:raz:
Со колку девојки си спиел? Значи во сите си заљубен?
Башка, исто како да живееш со цимерка. Одма ќе се заљубиш во неа?
Башка, уште еден доказ дека нема пријателство меѓу машко и женско. Најди си друга, далеку ти е она:icon_lol:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
dajdo напиша:
ako mi veruvash vaka ne sum se zaljubil brzo nikad ne sum ja vakof mi treba vreme sea mi se desi ona bash sho netrebashe ali kako sho vikash ke vidime se so tek na vremeto kako sho ke se desi pa moze ke bideme zaedno moze ne samo gospod znae toa ipak fala mnogu
незнам колку ја сакаш и колку си подготвен за таа...врска на далечина али никогаш не успева,веруј ми од искуство ти кажувам:(
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ThA-BiTcH напиша:
и, тоа значи дека си заљубен во неа?:raz:
Со колку девојки си спиел? Значи во сите си заљубен?
Башка, исто како да живееш со цимерка. Одма ќе се заљубиш во неа?
Башка, уште еден доказ дека нема пријателство меѓу машко и женско. Најди си друга, далеку ти е она:icon_lol:
abe nesfakash neznam nemozam da ti opisham sum spiel so devojki da ama sum se zaljubil samo u dve u taa sho imav dolga vrska i u ovaa devojka nema nishto vrska toa dali sum spiel ili ne neznam mi fali mnogu beshe ko del od mene 3 nedeli i sea naednash ja snema me sfakash !! sakam samo da da ne se zaljubef nisho drugo zasho neznaete kolku mi e teshko da priznaaam deka mi e TESHKO bez nea!!
ps druga hah mozda mozda ako ja zaboravam
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
dajdo напиша:
abe nesfakash neznam nemozam da ti opisham sum spiel so devojki da ama sum se zaljubil samo u dve u taa sho imav dolga vrska i u ovaa devojka nema nishto vrska toa dali sum spiel ili ne neznam mi fali mnogu beshe ko del od mene 3 nedeli i sea naednash ja snema me sfakash !! sakam samo da da ne se zaljubef nisho drugo zasho neznaete kolku mi e teshko da priznaaam deka mi e TESHKO bez nea!!
ps druga hah mozda mozda ako ja zaboravam
вака викаше и за шмизличка. Дека мислиш на неа 24/7 :raz:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ThA-BiTcH напиша:
вака викаше и за шмизличка. Дека мислиш на неа 24/7 :raz:
abe smizlichka beshe aj nema veze sho bila ne svakash izglea nema veze
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
dajdo напиша:
abe smizlichka beshe aj nema veze sho bila ne svakash izglea nema veze
ако се изјасниш малку подобро, може ќе сфатам:raz:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
ThA-BiTcH напиша:
ако се изјасниш малку подобро, може ќе сфатам:raz:
Остај го чоеко...
со шмизличка не се изеба 90 пати во рок од 3 недели...
или можеби беа повеќе.. не мора да ме поправате ако грешам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom