Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
DANI...ubavo kaza....
no da dodadam mislenje za toa kucanje preku msn.......lesno e da zasakas nekoj preku messenger deka tam ne mu gi gledas losite osobi/raboti kako e vo zivo....
ps: ne trebalo da pises nick...petar uf toa kako ke ti se vrati,sega i dade opravdanje za nekoj raboti sto sigurno nema da ti se svigjat
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
LouWeed напиша:
DANI...ubavo kaza....
no da dodadam mislenje za toa kucanje preku msn.......lesno e da zasakas nekoj preku messenger deka tam ne mu gi gledas losite osobi/raboti kako e vo zivo....
ps: ne trebalo da pises nick...petar uf toa kako ke ti se vrati,sega i dade opravdanje za nekoj raboti sto sigurno nema da ti se svigjat

i jas ne se seoglasuvam za nikot...definitivno...
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Еве и јас да бидам добрата вила, Петар, за почеток да се преиспиташ дали проблемот во вашата врска можеби се крие во тебе?

П.С. Прочитај ја колумнатата за крај на врска, можеби ќе се препознаеш во некој пост
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Petar-MKD напиша:
сакам и од двете да ја спасам...
Како прво, интернетот и е во вените улезен. Си има дечко а флертува таму со некој дудлачи на мсн.
А како второ, од тие дудлачи засакала некој од Канада, и страсно го љуби...
Да ти кажам нешто другар
Како прво. Колку и да и е влезен у вена интернетот ако сака да се видите ќе направи исклучок ,како можеш ти да излезеш да ја видиш -ти текнуе-
Второ. Чим она само од читање преку МСН се заљубила во некој па дури и од Канада, 100% и фали нешто кај тебе, дали муабетот што и го прави тој или вниманието што и го обрнува - напрај муабет и види што е па ако можеш да извадиш нешто позитивно од врската супер. Седнете напарите муабет у 4 очи и кажете си се што ви лежи на душа.

Веќе почнаа и другарите да ме зафркаваат, а пред малку во земја пропаднав од срам заради неа.
И уште нешто, абе батали тоа другарите што те зезаат. Ако ти се прави другари тие први треба да ти помогнат, а не да ти се смеат.
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
A ti Petar MKD na kolku godini si?
 
П

Петар-МКД

Гостин
Ок, гледам дека темата се премногу експлоатира =) сега сите се умешаа за мојот проблем... Овде ставам КРАЈ на проблемот. Ќе ве молам преминете на друг проблем.
:pop:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
anonimnaa напиша:
taka nesto samo ve molam za pomosssssssssssss
Најголемиот проблем во твојата ситуација е тоа што... тој веќе знае дека го сакаш. Ама ај јас пак ќе си напишам нешто..

Кога некој ќе го привлече твоето внимание пред да почнеш да мислиш „како да започнеш разговор“, најпрво треба да видиш дали тој е срамежлив. Првата импресија е многу важна, и тука жената е поуспешна, природно надарена, мажот најчесто по автоматизам е заинтересиран кога жена му приоѓа, зборува. Додека пак жените не се такви.

Внимателно одбери тема за почеток на разговор, нешто забавно за него, за неговите интереси, коментирај (позитивно), прашај го нешто. Додека тој зборува забележи го неговото расположение, дали е расположен, се досадува или ( најлошото ) можеби се срами!? Ако разгледува наоколу забележи - што гледа? Кои нешта ги мамат неговите очи, стилот на облеката, нешта што со себе носи, се се тоа показатели за неговата личност, ги откриваат неговите интереси, а за тебе информации.

Наметни своја тема каде ти ќе се истакнеш, со знаење. Но, пази да не наметнеш некоја тема тој да не може ни збор да каже и да се почувствува глуп. :))

Секој флерт е засебно убаво доживување, не постои некоја си волшебна формула за успех. Не заборавај мажот сака да е мета за освојување, сака да е причина за оној сјај во женските очи кога се вљубени, а жената тогаш зрачи со посебна убавина. Некои се родени за флерт и знаат како да флертуваат без некој да им каже како тоа се прави. Ме сфаќаш нели?:)

Не знам поинаку како да ти помогнам.. не го знам детенцето не знам шо карактер е. Се надевам ќе ти помогне ова ама.. најголема грешка ти е е признавањето на љубовта. Сега што и да правиш тој може да те игнорира, затоа што знае дека во секој момент може да те има..:(

Со среќа..
 
П

Петар-МКД

Гостин
Хехе, ќе си го кажам сега моето последно мислење на темава :je:

( едитирано од Д бич - по негово барање )
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
The`bItCh напиша:
Наметни своја тема каде ти ќе се истакнеш, со знаење.
Oд секогаш не сум сакал вакви женски и мушки...
 
П

Петар-МКД

Гостин
Ахааааа, ти текна да излезеш, ама излеваш само коа треба да се караме, а кога сакам да те видам онака, ладно ти било. Ќе излезам, ама ај можеби вечер во маалото на 5 мин.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
gOJDO напиша:
Oд секогаш не сум сакал вакви женски и мушки...
Aма то е само за да може да се истакне бе.. во многу лоша ситуација е девојчето:(
Самара и Петар.. вие двајца уште одите? Не сум во тек не го прочитав вашиот проблем.
Како прво, интернетот и е во вените улезен. Си има дечко а флертува таму со некој дудлачи на мсн.
А како второ, од тие дудлачи засакала некој од Канада, и страсно го љуби...
Само ова го прочитав.. ми падна в очи.
Петар, ако ти си љубоморен што Самара дудла со други на мсн.... не го барај проблемот во нејзе, зошо проблемот е во тебе. Како може да си љубоморен на некој што дури ни таа не го знае? Нема логика..
Не се потресувај толку дека таа засакала некој од Канада.
Верувај филм и е, ќе и помине. Не ја барај некое време.. сама ќе дојде по тебе. Самара, извини ама..
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Samara напиша:
( едитирано од Д бич )
Самара не се замарај..очигледно е (барем според мене) дека проблемот не е кај тебе така да еве ти совет од мене-НЕ ВРЕДИ ни минута потрошена на некој што не те почитува тебе и твојата приватност...

искрено,Дани
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Aбе, ова озбилно се дешаа? Ја мислев се заебаваат. Идам по грицки, се сместувам и прам рифрешои на темава! :)

Petar бе, мене стварно не ми е јасно како можеш да му го праиш ова на девојчето, ко тужи баба испаѓаш. Можеше да си ја кажеш маката, ама со која цел откри дека таа е таа?
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Богами и лузер е кога дозволил да ја изгуби девојката за некој тип од Канада.. :lud:
Петар, покажи и малку нежност, љубов, прај се што сака таа да правиш, кажувај и работи кои сака да ги слушне, кажи и дека е убава.. не знам ебаго:pos:
Пак ќе речам дека проблемот е во тебе ( од кога прочитав се:icon_lol: ).. овој проблем најмалку требаше да го решаваш тука на форум. Да не беше Самара регистрирана и така и така.. ама таа регистрирана, чита.. ти што се не изнапиша за неа.. Постапката не ти чини. Тоа е причината поради која ќе ја изгубиш, а не детето од Канада.
Немој да мислиш/те дека ти/ви терам сеир, најсериозна сум..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom