Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

D

devojcence

Гостин
epa vaka spored mene neka se zapoznae.inace zavisi od mnogu faktori kako ke izreagira devojceto. jas koga imav 18 god mi se sluci da mi se pusti postar decko od 32 god. i go otkaciv mu rekov izvini golema e razlikata idam so vrsnici i toa e. i samo me baci vo celo i mi rece postuvam sto si iskrena no sepak moram da kazam. i mu rekov gledaj postari imas kolku sakas i mi rece abe sto da pravam koga srceto tebe te saka.i toa nisto ne napraviv so deckoto.(ova samo kako primer sto moze da ocekuvas ) ali ne se znae, zavisi od mnogu faktori kako ke prifati devojceto. ako e polnoletna probaj ako ne ostaj ja ke te goni zakon :) ( i vidi prvo dali stvarno si ozbilen poso moze da te svati pogresno ) so znaci pravilen pristap i so srekja :) pa informiraj :)
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Нз шо да ти кажам или она да си дое од кај шо е или ти да отидеш таму др решение нема ........ а ако не можете така да го решите проблемот он сам ке се се реши.... далечината го праи своето.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
http://www.forum.kajgana.com/showpost.php?p=2845730&postcount=252

pomagajte
ne se poznavame licno, znam kade zivee no ne mi e zgodno edvaj e polnoletna a jas deset poveke
Кажи и` отворено, и остави и` многу простор да не те прифати.

Подобро е да и` кажеш и да те одбие, отколку да не и` кажеш и да те одбие (т.е. да прифати некој друг, зашто за тебе не знае). Така бар ти пред себе ќе бидеш чист и нема да му ја мислиш.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
http://www.forum.kajgana.com/showpost.php?p=2845730&postcount=252

pomagajte
ne se poznavame licno, znam kade zivee no ne mi e zgodno edvaj e polnoletna a jas deset poveke
Само напред...младо месо ама како што кажаа погоре може повеќе и од тебе да има проживеано,ништо не губиш,постар си играј на таа карта дека не си обичен тинејџер :toe: со среќа па пиши резултат :vozbud:
 
B

bLiZanaCi

Гостин
хех....мислам дека потполно си во право за се.....фала на советов :pipi:...мислам дека не вреди повејќе да се трудам јас и да го барам....не ме бара ни тој повејќе.....така да....по се изгледа дека раскинавме :toe:а толку ми е криво,толку многу добив желба уште повејќе да го запознаам и да ме запознае....ама...:toe:
се обидов да не му обрнувам внимание неколку пати на мсн ми прајќаше некои глупости апликации и не му одговарав на ништо дури и се испокаравме последниот пат ко му пишав се му изнареков.Пред еден ден сега му пишав онака да видам дали ќе ми врати и ми пиша и тој,ама сега по она што си правиме муабет се однесува ладно премногу и испитува зошто сум јас таква,јас се му изнареков и сега се правам како ништо да не се случило.А него секако му е чудно зошто сум сега ваква и можеби очекува да го молам.Ама јас не го правам тоа,туку само одговарам ко ќе ми пиши нешто.незнам што да направам кој чекор да го превземам сега за да почниме пак како што треба за целосно да ме запознае каква сум(првиот пат ко се запознавме целосно се однесував како да не сум јас и не ме познава воопшто вистински како што сум)Ми треба некој совет како да му го привлечам вниманието.Дали е доволно само да не му пишувам ништо јас прва или ......ама несакам да мисли дека го сакам,туку онака дека се ми е рамно...........
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
се обидов да не му обрнувам внимание неколку пати на мсн ми прајќаше некои глупости апликации и не му одговарав на ништо дури и се испокаравме последниот пат ко му пишав се му изнареков.Пред еден ден сега му пишав онака да видам дали ќе ми врати и ми пиша и тој,ама сега по она што си правиме муабет се однесува ладно премногу и испитува зошто сум јас таква,јас се му изнареков и сега се правам како ништо да не се случило.А него секако му е чудно зошто сум сега ваква и можеби очекува да го молам.Ама јас не го правам тоа,туку само одговарам ко ќе ми пиши нешто.незнам што да направам кој чекор да го превземам сега за да почниме пак како што треба за целосно да ме запознае каква сум(првиот пат ко се запознавме целосно се однесував како да не сум јас и не ме познава воопшто вистински како што сум)Ми треба некој совет како да му го привлечам вниманието.Дали е доволно само да не му пишувам ништо јас прва или ......ама несакам да мисли дека го сакам,туку онака дека се ми е рамно...........
Размисли што сакаш! Да се зафркаваш „со јас тебе ти мене ќе ти покажам кој е поголем фраер/пи**а„ или сакаш тој тип стварно да го запознаеш подобро. Ако е второто а сепак двајцате се инатите најверојатно ќе се разделите од преголема гордост и непопустливост.

Играње ладнотија и незаинтерерсираност пали кај повеќе мажи ама не кај сите. Типот може така да се олади што после ни три како тебе да не го поместат.

Ако некој навистина те интересира и мислиш дека има потенцијал за нешто повеќе понекогаш ќе мораш и да си ја голтнеш гордоста пошто се друго ти е играње на ризик во кој можеш и да изгубиш.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Вака, имав двегодишмна врска,многу љубов, но се се сруши за миг.Можеби не очекував таков крај од неа,барем нејзините зборови не го кажуваа тоа.Таа ме изневери...Од тој ден(пред 1 месец) мислам полека се помирив со тој факт и ја преболев. Во меѓувреме изгубив секаков контакт со неа,по моја желба...Иако разбрав дека после мене таа била со уште тројца,не изреагирав...Во меѓувреме доста се зближив со друга.Знам дека таа имаше некои чувства за мене подолго време...И вчера,седиме заедно,сами,разни муабети, и наеднаш си доаѓа бакнеж.Сосема спонтано од нејзина страна,еден па уште еден,и знаете машко се препушта...Е сега барам совет што понатаму...?Бидејќи не знам дали сум спремен за нова врска,а и не знам таа како свати сето тоа.Ми изгледаше пресреќна.Бура од различни чувства имам.Од една страна се плашам од долга врска,а од друга пак сакам да си продолжам со животот без да се сеќавам премногу на миговите поминати со првата..ПОМАГАЈТЕЕ!!
И да ти каже некој дали да бидеш со новата девојка или не,џабе ќе ти биде.Тоа најдобро можеш сам да го почувствуваш т.е дали си спремен за нова врска(не мора да биде долга-тоа однапред никогаш не се знае:smir:).Доколку новата девојка не знае дека си тазе излезен од долга врска,мислам дека ако поразговараш со неа со отворени карти и и ја објасниш ситуацијата убаво ќе те разбере.:toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Вака, имав двегодишмна врска,многу љубов, но се се сруши за миг.Можеби не очекував таков крај од неа,барем нејзините зборови не го кажуваа тоа.Таа ме изневери...Од тој ден(пред 1 месец) мислам полека се помирив со тој факт и ја преболев. Во меѓувреме изгубив секаков контакт со неа,по моја желба...1. Иако разбрав дека после мене таа била со уште тројца,не изреагирав...Во меѓувреме доста се зближив со друга.Знам дека таа имаше некои чувства за мене подолго време...И вчера,седиме заедно,сами,разни муабети, и наеднаш си доаѓа бакнеж.Сосема спонтано од нејзина страна,еден па уште еден,и знаете машко се препушта...Е сега барам совет што понатаму...?Бидејќи не знам дали сум спремен за нова врска,а и не знам таа како свати сето тоа.Ми изгледаше пресреќна.Бура од различни чувства имам.Од една страна се плашам од 2. долга врска,а од друга пак 3. сакам да си продолжам со животот 4.без да се сеќавам премногу на миговите поминати со првата..5. ПОМАГАЈТЕЕ!!
1. Или си ја преболел, или си донел свесна одлука тоа да не ти значи повеќе. Во секој случај, правилно постапуваш.

2. Гушкање, бакнување... Тоа е долга врска? Дај опушти се... ти не си ни приближно во долга врска колку што замислуваш

3. Веќе си продолжил

4. Па немој да се сеќаваш. Свесно кажи си дека тоа искуство нема да ти пречи (види 1.) туку ќе научиш од него и ќе ги примениш позитивностите, а негативностите ќе знаеш во иднина да ги решиш

5. Биди свесен за својата бура од чувства и во даден момент отвори се пред новава девојка. Ќе видиш кој е - обично е оној момент кога ти е страв дека ќе ја повредиш повеќе ако одиш понатаму без таа да знае за тоа низ што минуваш (по сè изгледа, тој момент е веќе сега). И потоа остави работите да се одвиваат сами по себе.

Со среќа. :helou:
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
луѓе давајте идеи за муабет на прв состанок со девојка... не сме мн блиски какви теми на разговор да отворам, казувајте побрзо.. одам за 1- мин :S
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
луѓе давајте идеи за муабет на прв состанок со девојка... не сме мн блиски какви теми на разговор да отворам, казувајте побрзо.. одам за 1- мин :S
ЗА ЉУБОВ, МУЗИКА, РОМАНТИКА, МЕСТА КОИ САКАТЕ/ БИ САКАЛЕ ДА ГИ ПОСЕТИТЕ ИТН, НО СЕКАКО ЌЕ ВИДИШ СПОРЕД СИТУАЦИЈАТА КАКО ЌЕ СЕ ОДВИВА МУАБЕТОТ, НЕМОЈ НИ СЛУЧАЈНО ЗА БИВШИ ДЕВОЈКИ ИЛИ КАКВИ ДЕВОЈКИ ПРЕФЕРИРАШ ОСВЕН ОНА АКО НЕ ТЕ ПРАША И НОРМАЛНО НЕМОЈ ЗА СЕКС ТОА НИКАКО!

НЕЗНАМ КОЛКУ ДРУГАРКИ ИМАШ И КОЛКУ СЕ ДРУЖИШ СО ЖЕНСКИ НО ДОСЕГА СИ ПРАВЕЛ СО ЖЕНСКА МАУБЕТ ЗНАШ КАКО ИДЕ СЕ Е НА ПРИЈАТЕЛСКА БАЗА А АКО ТИ СЕ ДОПАЃА МНОГУ ДЕВОЈКАТА МАЛКУ ПОЕЌЕ ЕНТУЗИЈАЗАМ ВО МУАБЕТОТ, МАЛКУ ДОЗА НА ФЛЕРТ И СЕ ЌЕ БИДЕ ВО РЕД!
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Вака, имав двегодишмна врска,многу љубов, но се се сруши за миг.Можеби не очекував таков крај од неа,барем нејзините зборови не го кажуваа тоа.Таа ме изневери...Од тој ден(пред 1 месец) мислам полека се помирив со тој факт и ја преболев. Во меѓувреме изгубив секаков контакт со неа,по моја желба...Иако разбрав дека после мене таа била со уште тројца,не изреагирав...Во меѓувреме доста се зближив со друга.Знам дека таа имаше некои чувства за мене подолго време...И вчера,седиме заедно,сами,разни муабети, и наеднаш си доаѓа бакнеж.Сосема спонтано од нејзина страна,еден па уште еден,и знаете машко се препушта...Е сега барам совет што понатаму...?Бидејќи не знам дали сум спремен за нова врска,а и не знам таа како свати сето тоа.Ми изгледаше пресреќна.Бура од различни чувства имам.Од една страна се плашам од долга врска,а од друга пак сакам да си продолжам со животот без да се сеќавам премногу на миговите поминати со првата..ПОМАГАЈТЕЕ!!
па ти си ѕвер, само продолжи така, супер си постапил,
запознај ја новата поубаво ама биди претпазлив со чувствата, кажи и дека си збунет и несигурен во тоа шо сакаш, девојчињата знаат да разберат збрканост,
само немој да се навраќаш на старава, скршена вазна не се лепи туку се купува нова, бркај си ги работите и не гледај никако назад, тоа ти е трошење време:smir::bravo:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
Раскинав со девојками пред 2 саата.....и сеа мојот најдобар другар сака да се фати со неа......помош???
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Раскинав со девојками пред 2 саата.....и сеа мојот најдобар другар сака да се фати со неа......помош???
А зошто ти бараш помош?
Ај ќе претпоставам штом си ти 15 годишен, толкав е и другар ти. Со тоа би ја разбрал малце ситуацијава, ама да бевте постари, не си ти тој што треба да бара помош туку другарот. Што другар ќе беше ако сака одма да ти тргне по бившата. Значи можам да замислам како ја гледал кога си бил ти со неа.

А од друга страна пак, пре млади сте за вакви психологии :). Не знам колку ти траела врската, какво е девојчето ово оно. Ако е некоја еднонеделна врска или пак ако е некоја што и мрда пашката на млади години, ондак може слободно да ја помине.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Раскинав со девојками пред 2 саата.....и сеа мојот најдобар другар сака да се фати со неа......помош???
оди заканувај му се на другарот дека ако се фати ќе го убиеш? :ha:
ти неможеш да направиш ништо..ајде деца сте....менувајте партнери големо чудо :ha::ha::ha:
како на големите ми текна :ha::ha::ha::ha:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Раскинав со девојками пред 2 саата.....и сеа мојот најдобар другар сака да се фати со неа......помош???
ништо сериозно како дошло така отишло ке си најдеш друга
па чекај ке му вратиш на другар ти,одмаздата е слатка верувај:zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom