Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Јави и` се и речи и` она да одбере место, време, кога и како и` одговара, ти само ќе се појавиш. :)
За тоа нејлесно веруј :).Немам кредит и чао..

E ако и тогаш ти најде изговор, батали друже верувај не вреди. Или па пробај директно нека ти каже зошто нејќе да излезете ако веќе толку си се зацопал. Поубаво ќе се осеќаш ако ја знаеш вистината.
Ќе видиме не сум дотолку.:wink:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
За тоа нејлесно веруј :).Немам кредит и чао.

А бре ти ќе и` се јавиш пак и пак и стопати ако треба. Башка не е само мобилен денес средство за комуникација. Предвиди и` ги сите изговори и смисли контра изговор. Притисни ја до ѕид, биди упорен, ако не сака да искочи ќе нема друго и ќе ти каже отворено дека не сака. :wink:

Тууу, мајката, ова испадна ко ја да викам на кафе, па нема кредит.:pos2: (шала, шала)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
fala na sovetite na site:smir:... A inaku sex ne idi vo predvid posto se nadevam(iskreno) deka postojat i dr nacini za zacvrstuvanje na vrska, sto i se obiduvavte da mi kazete. __________________
така си е, никако секс! тоа боли!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
А бре ти ќе и` се јавиш пак и пак и стопати ако треба. Башка не е само мобилен денес средство за комуникација. Предвиди и` ги сите изговори и смисли контра изговор. Притисни ја до ѕид, биди упорен, ако не сака да искочи ќе нема друго и ќе ти каже отворено дека не сака. :wink:

Тууу, мајката, ова испадна ко ја да викам на кафе, па нема кредит.:pos2: (шала, шала)
Хмм фала на советите :).Овој е вистина добар совет,а ти не викаш на кафе тебе тие те викаат.:wink:
 
D

devojcence

Гостин
abe decko ke i se javis i ke i reces so ke pravis denovive ? ajde kafe da pieme i ke vidis? ako ti rece dobro. ke i reces samo kazi mi koga da znam poso sum zafaten neso denovive? i ke vidis so ke ti rece ako pocne da te mavta znaci te otkacuva na kulturen nacin ako ti kaze konkretno togas ke ides :) i ne ja moljakaj. saka dobro nekje ajde prijatno. poso ako nema zainteresiranost i ako nekje nekoj od prva nema da saka ni od 5ta svakjas. :) a ako ti izigravla fraerka koga ke se trgnes sama ke si se vrati kaj tebe. :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Има едно девојче кое ми се свиѓа ја прашвам 2 да излеземе негде вика добро добро и не иде што да правам?Почнувам да губам трпение..
Девојчето не е заинтерсирано да излезе со тебе.Ако сакала да излезе ке излезе уште првиот пат и не е потребно молење.Најдобро ке биде да си се тргнеш од нејзе и да си најдеш некоја на која и ти ке и се допагаш.За ситуацијава можам роман да пишувам и илјадници совети да давам,бидејки имам доживеано нешто вакво.Но едно запамти одлучи со своја глава и без притисок од страна што ке биде понатаму....
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Е ај и јас да се пожалам :) Одевме 2 години и нешто, и се скаравме т.е. јас му раскинав, ама уште истата вечер сфатив дека направив грешка, дека го сакам и дека не требаше за глупост да му раскинам. За сето ова да биде уште полошо еднаш веќе, после отприлика пола година одење му го имав ова направено и пак се смиривме. Е сега ова е вторпат. И му кажав другата ден дека пак направив грешка и дека сакам да се смириме. И тој ми рече дека сака. Во меѓувреме поминаа околу недела дена, прво тој беше кај роднини во друг град, после јас на свадба и не се видовме.А сега го прашав да ми каже дали сака да се видиме и смириме и ми рече дека размислил и дека нема да дозволи никој да го прави будала и слично. Помош како да го вратам? :icon_frow
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Е ај и јас да се пожалам :) Одевме 2 години и нешто, и се скаравме т.е. јас му раскинав, ама уште истата вечер сфатив дека направив грешка, дека го сакам и дека не требаше за глупост да му раскинам. За сето ова да биде уште полошо еднаш веќе, после отприлика пола година одење му го имав ова направено и пак се смиривме. Е сега ова е вторпат. И му кажав другата ден дека пак направив грешка и дека сакам да се смириме. И тој ми рече дека сака. Во меѓувреме поминаа околу недела дена, прво тој беше кај роднини во друг град, после јас на свадба и не се видовме.А сега го прашав да ми каже дали сака да се видиме и смириме и ми рече дека размислил и дека нема да дозволи никој да го прави будала и слично. Помош како да го вратам? :icon_frow
Зависи каков човек е. И зависи со кој тон го рекол истото. Ако има гнев, не го враќаш, ако не, ондак олабави го некој ден, почни основен муабет, после градиентално почни да му докажуваш дека ке се обидеш да вратиш ко што било.

И НЕ РАСКИНУВАЈТЕ РАДИ КАРАНИЦИ. АМАН!
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Зависи каков човек е. И зависи со кој тон го рекол истото. Ако има гнев, не го враќаш, ако не, ондак олабави го некој ден, почни основен муабет, после градиентално почни да му докажуваш дека ке се обидеш да вратиш ко што било.

И НЕ РАСКИНУВАЈТЕ РАДИ КАРАНИЦИ. АМАН!

Па преку скапј правевме муабет, пишувавме и не знам каков му бил тонот . А инаку сега му реков да се видиме, дека после 2 години и да раскиниме не треба тоа да биде преку скајп туку во живо. А јас сакам со тоа да видам дали ќе го убедам да продолжиме заедно. Како да го убедам ај некој совет ве молам,како да се поставам
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Е ај и јас да се пожалам :) Одевме 2 години и нешто, и се скаравме т.е. јас му раскинав, ама уште истата вечер сфатив дека направив грешка, дека го сакам и дека не требаше за глупост да му раскинам. За сето ова да биде уште полошо еднаш веќе, после отприлика пола година одење му го имав ова направено и пак се смиривме. Е сега ова е вторпат. И му кажав другата ден дека пак направив грешка и дека сакам да се смириме. И тој ми рече дека сака. Во меѓувреме поминаа околу недела дена, прво тој беше кај роднини во друг град, после јас на свадба и не се видовме.А сега го прашав да ми каже дали сака да се видиме и смириме и ми рече дека размислил и дека нема да дозволи никој да го прави будала и слично. Помош како да го вратам? :icon_frow
Дечкото мислам дека мисли дека си играш со него топло-ладно...грешката си ја повторила така да сега дечкото се чувствува како шупак :toe: ќе биде тешко но можеш да му докажеш дека сеуште сакаш да си со него,не се откажувај кажи му дека си имала некој внатрешен немир и не си знаела како да реагираш,но знај дека можеби и нема да се врати...искрено посакувам да се смирите и да не правиш глупости,со среќа :smir:
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Дечкото мислам дека мисли дека си играш со него топло-ладно...грешката си ја повторила така да сега дечкото се чувствува како шупак :toe: ќе биде тешко но можеш да му докажеш дека сеуште сакаш да си со него,не се откажувај кажи му дека си имала некој внатрешен немир и не си знаела како да реагираш,но знај дека можеби и нема да се врати...искрено посакувам да се смирите и да не правиш глупости,со среќа :smir:
Правевме муабет и ми рече дека тоа веќе ми преминало во навика, и дека ако и овој пат ми се смирел туку така, ќе си продолжам и понатаму така да си играм со него.А јас го сакам и тоа го кажувам во лутината :toe: И ми рече дека имало некакви шанси да се смириме ако му докажам дека го сакам, бидејќи со овој потег се замислил дали го сакам.Е сега како да му докажам дека го сакам,а не сме моментално заедно, значи треба да му докажам па да ми се смирел.Јас го сфаќам од една страна сака да се смириме, а од друга сака да ме помачи малце за да не ми текне другпат така.Али како да му докажам дека го сакам, а не сме заедно :icon_eek:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Правевме муабет и ми рече дека тоа веќе ми преминало во навика, и дека ако и овој пат ми се смирел туку така, ќе си продолжам и понатаму така да си играм со него.А јас го сакам и тоа го кажувам во лутината :toe: И ми рече дека имало некакви шанси да се смириме ако му докажам дека го сакам, бидејќи со овој потег се замислил дали го сакам.Е сега како да му докажам дека го сакам,а не сме моментално заедно, значи треба да му докажам па да ми се смирел.Јас го сфаќам од една страна сака да се смириме, а од друга сака да ме помачи малце за да не ми текне другпат така.Али како да му докажам дека го сакам, а не сме заедно :icon_eek:
Типична реакција од машко. Еве јас ќе ти кажам, доколку сум на негово место, како би ти се смирил.
Значи ова се однесува на тебе, што треба да направиш: -Јави му се, и звучи најотворено, - Срце,криво ми е. Да, згрешив, и сакам да ја испраам работата, меѓутоа, за да ја исправам работата, треба да ми дадеш шанса...ако не си способен да ми дадеш шанса, тогаш најискрено ти посакувам среќа во животот а пред се во љубовта.
И во зависност од одговорот, ако ти речи, демек, остај ме да размислам....тогаш во ред, нека размисли, АМА во тоа време, ти НИ СЛУЧАЈНО немој да си му се јавила, или да му пишиш на Скајп, или лајк на статусо на ФБ :) да му напрајш...остај го нека свати колку му фалиш....е тогаш,и само тогаш, ако си направила грешка, ќе се заборави, и ако ти стварно сакаш да биди ОК, ќе биди... во спротивно, ако му се јавиш, или пишиш или слично, верувај дека мнооогу долго време ќе те држи за муцка, и ке ти ја спомнува грешката што си ја направила ( барем јас така би постапил), а во тој случај, само тебе можи инает да те фати, и тогаш да бидиш присилена да помислиш дека уствари не било грешка:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Е ај и јас да се пожалам :) Одевме 2 години и нешто, и се скаравме т.е. јас му раскинав, ама уште истата вечер сфатив дека направив грешка, дека го сакам и дека не требаше за глупост да му раскинам. За сето ова да биде уште полошо еднаш веќе, после отприлика пола година одење му го имав ова направено и пак се смиривме. Е сега ова е вторпат. И му кажав другата ден дека пак направив грешка и дека сакам да се смириме. И тој ми рече дека сака. Во меѓувреме поминаа околу недела дена, прво тој беше кај роднини во друг град, после јас на свадба и не се видовме.А сега го прашав да ми каже дали сака да се видиме и смириме и ми рече дека размислил и дека нема да дозволи никој да го прави будала и слично. Помош како да го вратам? :icon_frow
Секс.

И омекни. Немој да му раскинуваш. Трпи малку поради него, зашто тој многу трпи поради тебе. Ако сакаш сега да го вратиш, ползи по него, зашто ако тој ти се врати после ова, тоа ќе биде ползење за него по тебе.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Е ај и јас да се пожалам :) Одевме 2 години и нешто, и се скаравме т.е. јас му раскинав, ама уште истата вечер сфатив дека направив грешка, дека го сакам и дека не требаше за глупост да му раскинам. За сето ова да биде уште полошо еднаш веќе, после отприлика пола година одење му го имав ова направено и пак се смиривме. Е сега ова е вторпат. И му кажав другата ден дека пак направив грешка и дека сакам да се смириме. И тој ми рече дека сака. Во меѓувреме поминаа околу недела дена, прво тој беше кај роднини во друг град, после јас на свадба и не се видовме.А сега го прашав да ми каже дали сака да се видиме и смириме и ми рече дека размислил и дека нема да дозволи никој да го прави будала и слично. Помош како да го вратам? :icon_frow
Се надевам дека нема да ти прости и дека ќе патиш додека не сфатиш дека си мало разгалено детиште. И не го кажувам тоа за да направам да се чувствуваш лошо, тоа е нормална фаза која секој човек мора да ја помине, што порано тоа подобро.
Всушност, најдобро за сите би било кога би се заљубил во твојата најдобра другарка а и таа во него, и секој ден да ги гледаш колку се среќни и да ти се кине срцето зашто ти си била таков идиот да се заебаваш.
После извесно време, кога ќе легнат работите, и ќе ја научиш лекцијата, вистинскиот човек ќе влезе во твојот живот, и ќе знаеш вистински да го цениш.
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Е ај и јас да се пожалам :) Одевме 2 години и нешто, и се скаравме т.е. јас му раскинав, ама уште истата вечер сфатив дека направив грешка, дека го сакам и дека не требаше за глупост да му раскинам. За сето ова да биде уште полошо еднаш веќе, после отприлика пола година одење му го имав ова направено и пак се смиривме. Е сега ова е вторпат. И му кажав другата ден дека пак направив грешка и дека сакам да се смириме. И тој ми рече дека сака. Во меѓувреме поминаа околу недела дена, прво тој беше кај роднини во друг град, после јас на свадба и не се видовме.А сега го прашав да ми каже дали сака да се видиме и смириме и ми рече дека размислил и дека нема да дозволи никој да го прави будала и слично. Помош како да го вратам? :icon_frow
Ај од машка страна: ако имам мек карактер, ќе се смирам со девојката. Ама пошто јас лично немам и сум инат, ептен ќе се преиспитам. Ако можам да најдам нова за кратко време, нема да се смириме па која сакаш биди. Сурово, ама ова се два различни карактера. Дај боже да е првиот дечко ти. Исто е битно дали е заљубен во тебе. Ако е, ќе се смирите во најбрз период. А да му оставиш простор, он ќе почне да бара друга. Може ќе му текне за тебе после месец дена, ама тоа е касно веќе. Само да се видите и лице во лице да му кажеш како се осеќаш, а воедно да ја видиш неговата реакција, мислам дека е најдобро решение. Ама не да чекаш пола година за тоа :). Уствари, ти си сигурна во твојте чувства, или неможеш да најдеш друг? Зошто веќе двапати му раскинуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom