Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 април 2009
Мислења
992
Поени од реакции
944
Вака, имав двегодишмна врска,многу љубов, но се се сруши за миг.Можеби не очекував таков крај од неа,барем нејзините зборови не го кажуваа тоа.Таа ме изневери...Од тој ден(пред 1 месец) мислам полека се помирив со тој факт и ја преболев. Во меѓувреме изгубив секаков контакт со неа,по моја желба...Иако разбрав дека после мене таа била со уште тројца,не изреагирав...Во меѓувреме доста се зближив со друга.Знам дека таа имаше некои чувства за мене подолго време...И вчера,седиме заедно,сами,разни муабети, и наеднаш си доаѓа бакнеж.Сосема спонтано од нејзина страна,еден па уште еден,и знаете машко се препушта...Е сега барам совет што понатаму...?Бидејќи не знам дали сум спремен за нова врска,а и не знам таа како свати сето тоа.Ми изгледаше пресреќна.Бура од различни чувства имам.Од една страна се плашам од долга врска,а од друга пак сакам да си продолжам со животот без да се сеќавам премногу на миговите поминати со првата..ПОМАГАЈТЕЕ!!
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Вака, имав двегодишмна врска,многу љубов, но се се сруши за миг.Можеби не очекував таков крај од неа,барем нејзините зборови не го кажуваа тоа.Таа ме изневери...Од тој ден(пред 1 месец) мислам полека се помирив со тој факт и ја преболев. Во меѓувреме изгубив секаков контакт со неа,по моја желба...Иако разбрав дека после мене таа била со уште тројца,не изреагирав...Во меѓувреме доста се зближив со друга.Знам дека таа имаше некои чувства за мене подолго време...И вчера,седиме заедно,сами,разни муабети, и наеднаш си доаѓа бакнеж.Сосема спонтано од нејзина страна,еден па уште еден,и знаете машко се препушта...Е сега барам совет што понатаму...?Бидејќи не знам дали сум спремен за нова врска,а и не знам таа како свати сето тоа.Ми изгледаше пресреќна.Бура од различни чувства имам.Од една страна се плашам од долга врска,а од друга пак сакам да си продолжам со животот без да се сеќавам премногу на миговите поминати со првата..ПОМАГАЈТЕЕ!!
Ај пробај да си го тераш животот. Да не си и ти од битола, па го бараш сонцето после месец и помалку? :) Дружи се малце, што мора на врска одма. Излегувајте заедно, па после некое време види како се развива односот меѓу вас. А првата батали ја, имаат веќе и имиња за такви како неа. ДРОЉИ. Уствари златен јазик си имаме КУРВА.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Вака, имав двегодишмна врска,многу љубов, но се се сруши за миг.Можеби не очекував таков крај од неа,барем нејзините зборови не го кажуваа тоа.Таа ме изневери...Од тој ден(пред 1 месец) мислам полека се помирив со тој факт и ја преболев. Во меѓувреме изгубив секаков контакт со неа,по моја желба...Иако разбрав дека после мене таа била со уште тројца,не изреагирав...Во меѓувреме доста се зближив со друга.Знам дека таа имаше некои чувства за мене подолго време...И вчера,седиме заедно,сами,разни муабети, и наеднаш си доаѓа бакнеж.Сосема спонтано од нејзина страна,еден па уште еден,и знаете машко се препушта...Е сега барам совет што понатаму...?Бидејќи не знам дали сум спремен за нова врска,а и не знам таа како свати сето тоа.Ми изгледаше пресреќна.Бура од различни чувства имам.Од една страна се плашам од долга врска,а од друга пак сакам да си продолжам со животот без да се сеќавам премногу на миговите поминати со првата..ПОМАГАЈТЕЕ!!
Прво, батали ја првата засекогаш... гледам дека тоа добро ти оди, но официјално помножи ја со 0, ако сакаш да продолжиш со животот понатаму.

второ, со девојката со која веќе имаш нешто... не ја брзај работата, излегувајте, дружете се. Нема потреба да се плашиш од долга (или незнам каква) врска. Опуштено, се само ке си дојде со ред. Ич не се замарај, само живеј си го животот по твое.
Е ај и јас да се пожалам :) Одевме 2 години и нешто, и се скаравме т.е. јас му раскинав, ама уште истата вечер сфатив дека направив грешка, дека го сакам и дека не требаше за глупост да му раскинам. За сето ова да биде уште полошо еднаш веќе, после отприлика пола година одење му го имав ова направено и пак се смиривме. Е сега ова е вторпат. И му кажав другата ден дека пак направив грешка и дека сакам да се смириме. И тој ми рече дека сака. Во меѓувреме поминаа околу недела дена, прво тој беше кај роднини во друг град, после јас на свадба и не се видовме.А сега го прашав да ми каже дали сака да се видиме и смириме и ми рече дека размислил и дека нема да дозволи никој да го прави будала и слично. Помош како да го вратам? :icon_frow
Добро бе луѓе со која цел одма раскинувате? Налути му се, навреди го, не му зборувај 1-2 дена, немој одма крај... во право е човекот што и се подзамислил.

п.с. немој да го посакуваш/правиш она што несакаш да ти се оствари...
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Правевме муабет и ми рече дека тоа веќе ми преминало во навика, и дека ако и овој пат ми се смирел туку така, ќе си продолжам и понатаму така да си играм со него.А јас го сакам и тоа го кажувам во лутината :toe: И ми рече дека имало некакви шанси да се смириме ако му докажам дека го сакам, бидејќи со овој потег се замислил дали го сакам.Е сега како да му докажам дека го сакам,а не сме моментално заедно, значи треба да му докажам па да ми се смирел.Јас го сфаќам од една страна сака да се смириме, а од друга сака да ме помачи малце за да не ми текне другпат така.Али како да му докажам дека го сакам, а не сме заедно :icon_eek:
Пред да почнеш да трчаш за да го вратиш-
најпрво размисли убаво дали сакаш стварно да бидеш со него,приспитај се самата дали го сакаш навистина тоа или само не сакаш да го изгубиш,си навикнала на него и не сакаш да бараш друг.

Потоа ТИ самата ке го вратиш,најдобро си знаеш како:pipi:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Правевме муабет и ми рече дека тоа веќе ми преминало во навика, и дека ако и овој пат ми се смирел туку така, ќе си продолжам и понатаму така да си играм со него.А јас го сакам и тоа го кажувам во лутината :toe: И ми рече дека имало некакви шанси да се смириме ако му докажам дека го сакам, бидејќи со овој потег се замислил дали го сакам.Е сега како да му докажам дека го сакам,а не сме моментално заедно, значи треба да му докажам па да ми се смирел.Јас го сфаќам од една страна сака да се смириме, а од друга сака да ме помачи малце за да не ми текне другпат така.Али како да му докажам дека го сакам, а не сме заедно :icon_eek:
Купи ја цела колекција на Анимал Треинер и достави му лично во раце не е пожелно преко пошта зошто може некој друг да се дочепи до тој бисер.

Нека се почуствува "мал" и безвреден покрај питонот од Роко и дека твоите можности се многу "поголеми" од тоа што тој може да ти го понуди.

Верувам дека неговата самодоверба веќе после 2-ката аксцелетирачки ќе оди надолу и веќе кај тројката и ако е некој конзервативен тип или пак чита редовно Премин кај четворката сигурно ќе го крене телефонот и ќе те моли за прошка.

Анимал има 10 делови па не се грижи премногу.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Вака, имав двегодишмна врска,многу љубов, но се се сруши за миг.Можеби не очекував таков крај од неа,барем нејзините зборови не го кажуваа тоа.Таа ме изневери...Од тој ден(пред 1 месец) мислам полека се помирив со тој факт и ја преболев. Во меѓувреме изгубив секаков контакт со неа,по моја желба...Иако разбрав дека после мене таа била со уште тројца,не изреагирав...Во меѓувреме доста се зближив со друга.Знам дека таа имаше некои чувства за мене подолго време...И вчера,седиме заедно,сами,разни муабети, и наеднаш си доаѓа бакнеж.Сосема спонтано од нејзина страна,еден па уште еден,и знаете машко се препушта...Е сега барам совет што понатаму...?Бидејќи не знам дали сум спремен за нова врска,а и не знам таа како свати сето тоа.Ми изгледаше пресреќна.Бура од различни чувства имам.Од една страна се плашам од долга врска,а од друга пак сакам да си продолжам со животот без да се сеќавам премногу на миговите поминати со првата..ПОМАГАЈТЕЕ!!
мислам дека требало барем да останеш пријател со првата пошто 2 години не се мал период да бидеш со некого и сега поради тоа што ссте се скарале од x причини да прекинеш секаков контакт со неа...барем на едно здраво да сте останеле...
е сеа со вторава мислам дека треба да работиш полека и тактички. гледајте се, види како ќе ви иде, ако ти е таман терајте ако не живеј брате кулирај малце сам после толку долга врска ти треба малце слобода, излегување со другарите, пијанчење, се што не си можел да си допуштиш додека си бил во врска...
поздрав:helou:
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Сигурна сум дека го сакам, а не дека ми е навика или нешто слично.Е сега барам совет како да му го докажам тоа :raz:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Папучрање сакс, барем, мене ме иритира, незнам за момакот нејзин..
Али отворен флерт, да, поштуем <3
Пер идат две години, му раскинуе момата по втор пат за глупост, типот се напнал и ја одјебуе сеа. :)
Мора да се папучари. :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
http://www.forum.kajgana.com/showpost.php?p=2845730&postcount=252

pomagajte
ne se poznavame licno, znam kade zivee no ne mi e zgodno edvaj e polnoletna a jas deset poveke
па баба и дедо биле 18 години разлика па што...ама тоа сепак се баба и дедо...др времиња биле тогаш...
прво што треба да направиш е да ја запознаеш, машко си искусен си претпоставувам во тој поглед значи среди си сам за тоа. ти дефинитивно си попален на нејзината убавина, може кога ќе ја запознаеш да ти се одмили од неа? мене многу често ми се случува тоа.. ако не, ако продолжи да ти се свиѓа пробај да ја освоиш, да заборави на тоа дека си многу постар од неа, девојчињата не влегуваат во врска со постари, натерај ја да биде една од ретките(не со сила се разбира) пробај види како ќе се одвива се па со среќа...
иначе искрено ја да сум на твое место би останал само на тоа дека ми се свиѓа и готово, многу си постар стварно не бива, али ако си решил и ако премногу ти се свиѓа зш да не пробаш брат не знаеш што ќе биде се додека не пробаш
ајт позззззззз
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Пер идат две години, му раскинуе момата по втор пат за глупост, типот се напнал и ја одјебуе сеа. :)
Мора да се папучари. :)
Епа ондак нека се праи пиЌка ипол на некој друг, од авион се глеа дека момакот е паметен, 2 пати и простил, нема шо сеа да се смара со неа..


Ow, shit, sowwie to tell tha truth!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
http://www.forum.kajgana.com/showpost.php?p=2845730&postcount=252

pomagajte
ne se poznavame licno, znam kade zivee no ne mi e zgodno edvaj e polnoletna a jas deset poveke
Што сакам вакви постови. :)

Сине, ич да не се секираш дека сте разлика или она е мала. Едино шо треба да мислиш е да користиш кондом зашо они на 17 имаат повеќе пројдено од тебе со гаранција, и да гледаш да не напраиш некоја глупост па да те откуца дома и да идеш у затвор.

И да, Новинарка, со бело вино, најдобро одат средношколки. Докажано. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom