Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
i jas imam edna maka :(
sram mi e da zboram za toa :(
i tesko mi e +
Е оти ти е срам де?
Никој не те знае тука на форум...
Кажи си ја слободно маката,може ке ти помогне некој...
Или па прати му ја на некој за кој си сигурна дека не те знае по ПП...(мене на пример:))
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
i jas imam edna maka :(
sram mi e da zboram za toa :(
i tesko mi e +
Ако не кажеш не може да ти помине... плус даваме совети бесплатно, плус сме многу добри советувачи, плус ти си наше дете, мора да те чуваме... ајде... пукај!!! :violent1:
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
A koj moze da mi kaze sto e problemot so mene ? 5 pati veke probuvame so mojata devojka da imame sex. Predigra ova ona .... stavam jas durex (od sinite) go stavam vnatre kaj nea i po 4 sekundi svrsuvam :nesum: . Kako da go resam ova :nesum:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Има едни апчиња,зимаш три пред секс,и нема свршуење минимум 2 саата после...ама не сакам да кажуам сеа,оти после ке крекаат...:toe:
Инаку,за природно решение на проблемов,епа,пробај да размислуваш на нешто друго за време на сексот,нешто што не те пали,како на пример стари баби...
И полека,немора да одиш брзо,кога ке осетиш дека мораш да свршиш,запри,смири се,и продолжи пак...можда се ова нема да ти успее од прва,ама со време мислам дека ке биде се ОК...
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
ke pisuvam so izmisleni iminja
pa vaka:
Imav eden drugar Zivko i mnogu se druzevme iskacavme sekoj vikend zaedno, na kafe niz kaficite zaedno, ama epten si ziveevme. Bidejki e pogolem od mene 4 godini si go vikav bate, bratce itn itn...
Toj ima drugar Vance mnogu fin decko, visok, zgoden, inteligenten i da ne go falam mnogu poso ne e zasluzil...
go zapoznav edna vecer i mnogu mi se dopadna, ali ne mu kazav na Zivko deka ne bev sigurna nisto seuste, a pricina za toa e sto Vance studira vo Solun :(
ok, pomina nekoja nedela i go najdov Vance na internet na eden od tie sajtovi, hi5, myspace itn itn....
Go prepoznav i mu pisav i taka se zblizivme i pocnavme da si pisime na msn
Sekoj den onaka si praevme muabet drugarski,pa ne mu davav do znaenje nizsto, ni del od toa so ja osekav deka mi se svigja i poradi toa i toj sam pocna da mi kazuva za negovata koleska so mu se svigjala bla bla... a jas mu davav soveti so da pravi :( i podocna pocnavme kao demek na "zaebancija" da si planirame nie idnina... no toa nekako ne povrza...

Pominaa nekade 2-3-4 nedeli i Zivko mi dojde na gosti i se osudiv da mu kazam za Vane, ok bese, ne izreagira nekako cudno, a jas bev presrekjna.
So dusa go cekav Vance da se vrati, i si dojde toj, se dogovorivme da se vidime vo diskotekata...Se vidovme i sve bese ok, se dodeka Vance ne mi kaza edna losa vest. MI vika: Mnogu mi e krivo i bi sakal da ne se slucese seto ova posakuvam da bese polesno... Mi bese cudno mu velam kazi de sto bilo? Sto se sluci? mi vika: zarem ne gleas kako ne gleda Zivko celo vreme? mu vikam ne be kazi sto? Pa ne saka da gleda kako te guskam i kako igraeme... aha.. i ovde pocna na mene da mi stanue jasno... Zive e ljubomoren... pobarav podetalno da mi objasni dodeka zive bese vo wc
Toj mu kazal deka imal planovi so mene i sve mu raskazuval i na kraj Zive mu rekol: A brat, ama ti ne znaes, jas ja sakam nea, i se znam mnogu podolgo so nea od tebe!
i ovde Vance se fatil vo tesno i ne znael so da pravi i odlucil nisto da ne bide, bidejki navodno samo Zivko mu ostanal najblizok i vistinski drugar.

Jas sfatv za sto se raboti i nisto. Se pravev kao demek aaaaj de nisto...
Mu velev nemaj gajle aaaajde de.. a ustvari na grloto ogromen kamen!:)

Pomina vreme, se trudev da napravam nesto, da zbori so Zivko no toj ne sakase.. i taka... posle jas pocnav da go ignoriram no toj pak mi zazvoni... me najde edna vecer! petok, 13/14 april, 2007...i taa vecer za prv pat se baknavme i osetiv deka custvuva neso za mene, na eden moj drugar mu rece ne znam kako ke si odam sega za solun... od togas go nemam videno...ni so zivko do pred nedela dve ne zborevme... ne se ni gledavme... i tolku.. zavrsi ovaa storija a jas seuste go sakam! A ne sakam uste edna zima da mi pomine vo depresija, NE SAKAM!
non stop e online na msn a ne mi ni pisuva zravo... edno vreme doznav si fatil zenska, pisuvase na topik te sakam bla bla, ama za nepoln mesec raskinale... ne znam... to e to... probav so eden da odam = ne biva, ne e toa toa... a sakam da prodolzam dalje.. ne mozam... me izgore !

DA puknes VASO, niedna da ne te saka i pa kaj mene da dojdes!

e ova mi lezese na srce :(
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Интересна приказна...

Преболи го...додека ти не кажеш КРАЈ,никој не може тоа да го стори место тебе и не го чекај да се врати зашто навистина да сакал да биде со тебе - немал да замине.:smir:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
a be LOVE TRIANGLE jebi ga.... nema resenje znam... nema so da se kazi tuka... u pm.. mozese li da bidam poprokleta ???
Ni rodenden ne mi cestita, nisto, a jas na nego i rodenden i imenden i svasta...
ne mi vika ni zdravo bar na msn.... osekam deka ke go zamrazam

barem nekoj da se najdese asalen da si fatam... ama ni takov nema ..
EBATE BELJA EBATE!





MOZDA PREMNOGU, I PREBRZO BARAM JAS....
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
За се` има време...така и за љубовта.
Секогаш доаѓа кога најмалку очекуваш.:back:
 
R

reactive89

Гостин
Ау, да не ти е човек во кожа... Ништо, како што кажа Кафе ДЕл Мар, ќе чекаме некој поискусен да ти помогне...:pipi:
Озбилно не знаеш како да и раскинеш? Престани да и се јавуваш, и онака е само 2 недели... Нема некоја тешка филозофија тука:pipi:
Кхм, Кхм, Кхм.... да поправам 2 дена....

Абе типче што си се нафатил ако нејкеш да имаш нешто со неа... ете и да сакаше верувам чим ова го кажа сеа, тебе ти беше само до мување...

Али сепак, ајде да не се смееме многу... едноставно седни и кажи и оти е крај... и така и така ништо многу не сте минале за да ви биде ептен жал и да се повредите... како и да е... сепак не е сериозен проблемов, само треба да знаеш да се справиш со него :smir:

Има едни апчиња,зимаш три пред секс,и нема свршуење минимум 2 саата после...ама не сакам да кажуам сеа,оти после ке крекаат...:toe:
Инаку,за природно решение на проблемов,епа,пробај да размислуваш на нешто друго за време на сексот,нешто што не те пали,како на пример стари баби...
И полека,немора да одиш брзо,кога ке осетиш дека мораш да свршиш,запри,смири се,и продолжи пак...можда се ова нема да ти успее од прва,ама со време мислам дека ке биде се ОК...
Немој бе брат да му кажеш за стари баби, ќе му се одмили, одма ќе прекрати :nesvest: хаха

LadyD напиша:
barem nekoj da se najdese asalen da si fatam... ama ni takov nema ..
EBATE BELJA EBATE!

MOZDA PREMNOGU, I PREBRZO BARAM JAS....

Уживај ќе дојде и тоа верувај... само се во свое време... понекогаш работите го ставаат далеку она што го сакаме ние моментално, но знај таму им е местото, зашто таму си има некое изненадување со таа работа што ја посакуваме побрзо да дојде... кога ќе си дојде се наред, со време, ќе ја добиеме работата што ја посакувавме одамна, но ќе дојде и награда со неа... така да, седи си мирна и чекај ја наградата во своето најдобро време... јас така направив... од искуство ти кажувам! и знај пресреќен сум сеа, и сфатив оти се исплатеше времето на чекање :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
A koj moze da mi kaze sto e problemot so mene ? 5 pati veke probuvame so mojata devojka da imame sex. Predigra ova ona .... stavam jas durex (od sinite) go stavam vnatre kaj nea i po 4 sekundi svrsuvam :nesum: . Kako da go resam ova :nesum:
Имаш неколку варијанти

1. Пробај со зелените.
2. Млати го мајмунот 46 пати пред да го ставиш кај девојка ти.
3. Пробај друг спорт.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
MOZDA PREMNOGU, I PREBRZO BARAM JAS....
Лејди Ди... моето решение на ова е... промискуитетност. Освен ако не си полнолетна. Ќе го заборавиш, и тоа е повеќе од сигурно. Но новиот тип кој ќе “го поднесуваш“ нема да ти дојде на мсн ни на форум. Искочи и најди, и не се разочарувај ако следниот и следните десет не бидат вистинските. Мора да се бориш до крај. Или да се убиеш веднаш. А бидејќи не треба да се убиеш, излегувај, забавувај се, и проблемот ќе исчезне сам по себе. Нема ни да приметиш кога се случило тоа.
А тријаголников заборави го. Имаш глупаво момче, кое се дружело со тебе толку време без да има храброст да ти го каже тоа... и имаш друго исто толку глупаво момче што е пријател со првото момче. Ако тие се глупави да не можат да се договорат меѓу себе за девојка која им е блиска на двајцата... не ти ни требаат... :wink:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
me najde edna vecer! petok, 13/14 april, 2007... od togas go nemam videno...
Заборави го петок 13ти. Поминаа 8 месеци. Сигурно си имала барем 8 добри причини и прилики за да го заборавиш..

A ne sakam uste edna zima da mi pomine vo depresija, NE SAKAM!
Знаеш и сама дека од тебе зависи.
Едноставно има грешка во системот, не може секој да биде со тој што сака. Ама не значи дека ако на менито нема пица треба воопшто да не јадеш.

Прилагодување на состојбите. Кој нема да се прилагоди излегува од игра, Game Over. Во било која сфера од животот... Доволна причина за да го дилитнеш, иако ги има повеќе.. И секако забавувај се добро.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ke pisuvam so izmisleni iminja
pa vaka:....
....to e to... probav so eden da odam = ne biva, ne e toa toa... a sakam da prodolzam dalje.. ne mozam... me izgore !

DA puknes VASO, niedna da ne te saka i pa kaj mene da dojdes!

e ova mi lezese na srce
:(
Викторгг и Батистута допреа фин пристап.

Само ќе надополнам: Васо не ти треба да дојде како кутре на вратата. Што ќе напраиш? Ќе му вратиш за се? Одмазда? Его трип? Сватил дека ти си најдобрата за него?

Каде е тука "ТИ"? Дамо, ако некој е пичкица кога треба да се избори за тебе - може да разбереш, ама не мора да прифатиш.
Сега кога споменав термин како пичкица, да појаснам: станува збор за конверзација "мен ту мен" помеѓу двајцата другари.Двајцата те свиѓаат со тоа што едниот е притаен бест френд, а другиот е мистериозниот странец - нешо како Зоро.Е овие наши јунаци учествуваат на еден тип на мировна конференција во која ти си предметот за пазар. На крај, двајцата малтене се откажуваат од тебе во име на другарството - со мала моја забелешка дека меѓу другари нема да има муабет од типот: "Брат, дај заеби филмот твој со цурава, јас прв ја запознав". Ко је бржи, тај је лепши и е во ред, ако свесно не го ебе другарчето во око. А и Зоро и Жика се пичкици :pipi:

Те прашал ли некој што ТИ сакаш? Не коментирам повеќе...Нема потреба :)

Лејди Ди беше силна жена.
Покажи дека ти стои името кое го носиш на форумов. Океј, не барај арап за маж, али покажи кралевски манири. Пушти ги Жика и Васо Зоро низ тоалетот. Па, пушти вода.

Има што да се јаде :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom