Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

S

Sweet666

Гостин
Проблем. Не знам дали може да се нарече проблем, ама големо е. И ме уништува. Се вљубив во погрешен човек, онака преку ноќ. Не знам зошто, сите викаат има некоја причина за тоа. Сега го сакам бесконечно многу, таа љубов ме убива..А тој...Генијалец кој не сака да се плетка со емоциите. Затворен во себе, најтешко пристаплив човек. Има создадено штит околу себе и неможеш ни да прозбориш. Решив да му кажам се...ама се предомислив. Не знам веќе што да правам..Ако му кажам може да се потруди да ме понижи, а тоа нема да може. Зошто не е толку посебен како што се мисли..Некоја идеа? Сте имале некој случај со ваков тип на човек?
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
А имате ли некаков контакт со човеков?
Не знам каква е ситуацијата,ама ако имате контакт,веројатно ти е добро решението да му кажеш.Не верувам дека каков и да е,ке остане рамнодушен на признание од некоја девојка дека го сака.
Знам некои такви како него,навидум рамнодушни,без никакви емоции...како што рече и сама,тоа е само штит и ништо повеке.Нивната суштина не е таква.Можеби тој штит е создаден од страв дека ке биде повреден.Можеби и бил порано повреден па сега не сака да ризикува.Пробај да разговараш со него за тоа.
На крај,ако веке ништо не успева,заеби.Па не е само он,нели...:smir:
 
S

Sweet666

Гостин
Да, да..Контакт со него, два-три збора во недела. И да, имаш право се плаши дека ќе биде повреден :) Ќе почекам уште некој ден, да видам како ќе се развиваат работите и стапувам во акција :) Фала.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
problem

Kako da i raskinam odam prekratko so nea 2 dena!?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Kako da i raskinam odam prekratko so nea 2 dena!?


Се зезаш нели?

Стварно тежок проблем имаш,не би можела да ти помогнам еве некој друг од членовите се надевам ќе се најде по искусен па ќе ти даде совет.:tapp:
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
Kako da i raskinam odam prekratko so nea 2 dena!?
Ау, да не ти е човек во кожа... Ништо, како што кажа Кафе ДЕл Мар, ќе чекаме некој поискусен да ти помогне...:pipi:
Озбилно не знаеш како да и раскинеш? Престани да и се јавуваш, и онака е само 2 недели... Нема некоја тешка филозофија тука:pipi:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Се зезаш нели?

Стварно тежок проблем имаш,не би можела да ти помогнам еве некој друг од членовите се надевам ќе се најде по искусен па ќе ти даде совет.:tapp:
Bas bi sakal da se zezam no ne e taka.Svesen sum deka e tezok problem,btw dajte nekoj sovet :(

The Beaty aj ke go prifatam tvojot sovet, dokolku nema drug
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Bas bi sakal da se zezam no ne e taka.Svesen sum deka e tezok problem,btw dajte nekoj sovet :(



Чекај малку...ај види што си пишал,дали си убаво пишал или си се збунил дека имаш девојка два дена и незнаеш како да и раскинеш?

Ако веќе е точно седни ја и кажи и дека целото време што го имате поминато заедно,а е многу долго морам да признаам,ти било прекрасно,но за жал,неможеш да продолжите понатаму.

:tapp:


И заборавив да прашам.Имаш повеќе од 14 години?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Omg, izlegovme samo edna ve4er, no ne ja sakam i sea.. :D btw imam poveke od 14 godini skoro 15 :D (devokka mi e)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Omg, izlegovme samo edna ve4er, no ne ja sakam i sea.. :D btw imam poveke od 14 godini skoro 15 :D (devokka mi e)
:pos:

Сине мој драг... ти немаш девојка. Однесувај се, чувствувај се и живеј како да немаш, бидејќи навистина немаш. Ако таа дојде кај тебе да ти рече “кај си бе дечко ми“, кажи и дека не ти е девојка, погрешно сте се разбрале.
Ако нешто не ти е по мерак откако ќе и го кажеш тоа, комотно стави си слушалки на уши и пушти нешто од Лимп Бизкит.
Верувај ми, се ќе се заборави за најмногу еден месец... ако не и 20тина дена порано.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Kako da i raskinam odam prekratko so nea 2 dena!?
2 дена бе:pos:

Не е кој знае колкава врска тоа, па да не знам колку да се припремаш да и раскинеш.
Глупаво би било да не ја бараш и да ја оставиш сама да сконта... многу селски
, кажи и отворено “НЕ САКАМ ДА СУМ СО ТЕБЕ“ и крај.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
:pos:

Сине мој драг... ти немаш девојка. Однесувај се, чувствувај се и живеј како да немаш, бидејќи навистина немаш. Ако таа дојде кај тебе да ти рече “кај си бе дечко ми“, кажи и дека не ти е девојка, погрешно сте се разбрале.
Ако нешто не ти е по мерак откако ќе и го кажеш тоа, комотно стави си слушалки на уши и пушти нешто од Лимп Бизкит.
Верувај ми, се ќе се заборави за најмногу еден месец... ако не и 20тина дена порано.
Awe non stop mi pise na msn kaj si be srcence..sloboden li ke si da se vidime ama jas ja ignoriram..OK ajde tebe ke te poslusam :)) i ke pustam nesto od Limp Bizkit ::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom