Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

little girl

~Little Girl with Big Heart~
Член од
30 август 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
epa kje i kazes Sekako deka mi prechi i nesakam da se dvizis so nego ova ona..... zasto tipkata izlea mu frlila merak na toj pa ti rabotat pozadi grb.... pazi opasna rabota vaka kako sto raskazuvas.... ;)
Нема врска типката не е таква, сака само да се зеза, а тоа што некој тоа го сфаќа озбилно тоа е негов проблем.

Му дава поголемо значење на другарот отколку што треба другар да значи ко другар. Типот има поголемо значење и од мене можам да кажам... дали му обрнува повеќе внимание, можам слободно да кажам спред една нејзина констатација, нејкам сеа да ја цитирам...

Срцето ми беше исполнето целосно, али одкако типот се појави ко да замина дел од мене, парче од мене ко да се откина, ко некој да го собра... а тоа значи дека тоа време порано што било исполнуваше се, а сеа таа му дава поголемо значење на другарот во споредба со мене, ме сфаќаш сеа?:smir:
Тоа е така мил мој пошто со него си го наоѓа муабетот, се смее, а со тебе постојано се кара, а и да побрзо пишува од тебе :vozbud:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ај објасни поопширно пошто не е така едноставно тоа.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
epa taka ne ja pustaat od doma da izlaga i ne i davaat da se gleda so mene zasto sme imale sex..... a iame po 19 godini :(
 
С

Сатори

Гостин
~*~

epa taka ne ja pustaat od doma da izlaga i ne i davaat da se gleda so mene zasto sme imale sex..... a iame po 19 godini :(
Добро, земете се за да имате секс ... Божеееееее!:wtf:
На крајот на краиштата ваша работа е дали ќе имате секс или не, не на нејзините родители, можеби треба да им го објасните тоа.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
aj ti idi objasni im go toa.... ? moze? baram sovet ne takov kako moesh da im kazes moja rabota e da si imam sex.... tvoja rabota e moesh i sama da se izdrzavash kje i rechat i kje ja izbrkaat od doma... sovet nekoj asalen....
 
С

Сатори

Гостин
~*~

aj ti idi objasni im go toa.... ? moze? baram sovet ne takov kako moesh da im kazes moja rabota e da si imam sex.... tvoja rabota e moesh i sama da se izdrzavash kje i rechat i kje ja izbrkaat od doma... sovet nekoj asalen....
Ако тебе девојката на крајот ти е толку битна и ја љубиш, а таа се потчини на правилата на своите родители , нели не требаше да ти биде толку битно дали ќе ја ебеш или не?

Зошто интересниот дел во приказната е дека всушност тоа не е твоја борба, туку нејзина.:aham:
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
devojce svakjas ti deka ne se gleame? ne sum ja videl nedela dena ni kafe ni nisto moze nekoj drug da se potrudi i da dade nekoj sovet?
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ако тебе девојката на крајот ти е толку битна и ја љубиш, а таа се потчини на правилата на своите родители , нели не требаше да ти биде толку битно дали ќе ја ебеш или не?

Зошто интересниот дел во приказната е дека всушност тоа не е твоја борба, туку нејзина.:aham:
A ти светицо, голема, не го куни човекот за џабе, ние не идеме со вас женските само да ве ебеме, тогаш ке немаше девојки и жени туку секс машини, опрај се малце

оф топик

Бато, штом не ви дозволуваат да се гледате, тогаш проблемот веке преминува во сериозни води, тоа што не си ја видел цурата, подолго време исто така е сериозно, мораш да најдеш начин да се видиш со неа и сериозно да разговараш , во што е проблемот и зошто нејзините ја оспоруваат вашата врска, јас верувам дека не е само ради сексот, да тоа вие неможете или НЕСМЕЕТЕ, кажа полнолетен си, биди внимателен, и биди маж ако ти значи таа цура, бори се за неа
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
peder majka i misli deka idam so nejze samo zaradi sex a ne e taka da ti eam si ja sakam... :S u kurac...i i rekla da mi kaze da si najdam druga nesto ova ona :S
 
R

reactive89

Гостин
Братче, бори се за неа, бори се со најголемите сили, чим веќе ја љубиш мислам оти треба да се бориш за неа.... Знаеш, во секоја врска се наоѓа мана, поготово од повозрасните, или нешто такво или било што ќе излезе да е пречка, но ти неможеш тука да запреш на првата пречка и да кажеш само во ред е кој како што вели ние така ќе играме, така ќе се води нашата врска... не иде тоа така, чим двајца почнат да идат тоа тука не смее ама баш никој да им се меша во приватниот живот, а доколку се случи тоа (како кај тебе, нејзините родители) треба борба и од нејзина страна, но и од твоја, треба да се води голема битка за да им се смени мислељето на нејзините родители. Таа битка верувај многу е тешка и долга, но не смеете да се откажете ни двајцата од тоа... ипак никој неможе да ви забрани на двајцата да не се сакате.... тоа е во вас и неможете еден без друг, затоа братче бори се!!!
Знам, не е лесно, али кажи ми што е лесно кога се работи за некој проблем или било што друго.... На светов ништо не е лесно, само за некои работи што треба да се дадат повеќе напори за да се изврши целта...
Се се може ако се сака, верувај!!! Гледам имаш голема желба да си вратиш она што тебе ти припаѓа, она што ти го љубиш, бори се брат со тоа, оди во битка храбро и докажи им на нејзините родители со факти оти тоа што они го мислат не е така!!!
Ти посакувам многу среќа, и се надевам оти сево ова брзо ќе мине и дека ќе бидете пак заедно!!!
поздрав и терај храбро во таа борба против грешното мислење на нејзините родители и не се откажувај лесно!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom