Јужни Ветар

Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Има негде да се гледа вториов дел од филмот?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ја завршив вчера првата сезона. Многу фалби за ништо. Филмот го гледав пред 2 години, ме бендиса, али серијалов некако тињест.

Што им требаше да го мењаат Бјела со Манојловиќ. И Бјела не ми е некое мафијашиште, али Мики па уште помалце.

Глоговац беше топ негативец во филмот, Бандовиќ и Бугаринов онака досаднички. Мараш досада. Едино Бача знаеше да направи некоја смешка, ама он па малце минутажа имаше. А убаво делуваше дека ќе продолжат од првата сцена од петта епизода и Боливија, ама очигледно не знаеле како.

Серијалов не се споредува со Клан и Беса, а камоли пак со првите две-три сезони од Под прикритие.
Од мене 4/10.

П.С.
Бојко (ваљда инспирирани од Борисов):
Мараш, знаш шта се дешава напољу?
Мараш: Знам, популација Бугара се смањује јебига. Нече вам пасти на памет да долазите овамо више ни за Нову Годину. :D
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Гледам дека и нашиве направиле серија наречена BlackOps (веќе помина некое време), но реално кога го видов трилерот не знаев што да мислам. Само акција и експлозии како у Џејмс Стејтам филм, а ефектите изгледа ко да се едитирани во MS Movie Maker. Не сум го гледал, можда е добар, но убаво е да го земат за пример Јужни Ветар. Интересно акционо серииче со добра приказна без непотребни ефекти и глупости. И давам 7.5/10.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Гледам дека и нашиве направиле серија наречена BlackOps (веќе помина некое време), но реално кога го видов трилерот не знаев што да мислам. Само акција и експлозии како у Џејмс Стејтам филм, а ефектите изгледа ко да се едитирани во MS Movie Maker. Не сум го гледал, можда е добар, но убаво е да го земат за пример Јужни Ветар. Интересно акционо серииче со добра приказна без непотребни ефекти и глупости. И давам 7.5/10.
Black ops е сосема различна содржина.

Black ops ќе зе зачудиш ама само трејлер направија а серијата ни прва епизода не е снимено.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Black ops е сосема различна содржина.
Black ops ќе зе зачудиш ама само трејлер направија а серијата ни прва епизода не е снимено.
Уште боље што не пуштиле ни една епизода, можда сватиле дека е премногу клише...
 
Член од
29 октомври 2021
Мислења
10
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj kako moze i dali uposte moze da se gleda jv2 online??
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Да, а во 3 дел и Џони Деп ќе глуми.
Нема потврдено за Џони Деп. Овој е потврден.

Овие Gledy.mk македонскиов сервис за онлајн филмови и серии кога прашав за Јужни Ветар ми пишаа дека ќе го имаат наскоро во понуда но не ми одговорија дали се комплет и филм и серија.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нема потврдено за Џони Деп. Овој е потврден.

Овие Gledy.mk македонскиов сервис за онлајн филмови и серии кога прашав за Јужни Ветар ми пишаа дека ќе го имаат наскоро во понуда но не ми одговорија дали се комплет и филм и серија.
100% ќе се појави во третиот дел Џони Деп. Најверојатно информацијата ја чуваат како изненадување. Иначе сигурно не бил на прошетка по савски кеј во Белград. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
100% ќе се појави во третиот дел Џони Деп. Најверојатно информацијата ја чуваат како изненадување. Иначе сигурно не бил на прошетка по савски кеј во Белград. :D
Џони Деп беше во Белград за друг проект.

A eве Милош Биковиќ што кажа за Џони Деп дали ќе има улога во Јужни ветар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom