Јужни Ветар

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
вистина дека ако ја гледаш серијава тера на криминал да прави гледачот после? плус почнуваш да ги слушаш јала брат, буба корели и остали?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
:D
вистина дека ако ја гледаш серијава тера на криминал да прави гледачот после? плус почнуваш да ги слушаш јала брат, буба корели и остали?
Зависи на која возраст ќе те потфтати, ако има човек бубуљици или тазе снемал, опасноста е реална.
Јас имам еден другар-опседнат со Под Прикритие (далеку подобра серија од Јужни Ветар) што се беше изгубил во ликот на Росен Гацов-Куката и не можевме да го вратиме со месеци.
Одеше на одмор во Сончев Брег и мислеше дека е Куката човеков, ги резилеше другарите, сакаа да го удават
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Тоа дека ќе ги навлече сите серијава и филм на криминал нема врска.

Да постојат и такви луѓе во филм влезени кое се случува во Србија низ години од гледање филмови како Ране, од мафија земунски кланови што гледале за нив емисии и документарци. Денес таквите ги викаат гасери, влезени во филмот дека вртат многу бизнис пари, стилот на облекување им е тој јакна, торбиче, капа, ланец, клучевите од кола да се вртат во рака, често зборат онака уфилмано фрази Иде Гас, уфилмани во диско клубови, сепаре со на маса алкохол цело шише, частење, многу жени. Некој дури и завршуваат со дрога, премногу алкохол и до тој степен да влегуваат во конфликти, пукање, тепачки..

Јужни ветар и таквите филмови треба да се пример дека не завршува често добро таквиот мафија живот..



 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Во Србија Телеком Србија ќе го пушти Јужни ветар 2 Убрзање филмот на нивните тв платформи во видеотека за 499 динари.

Продолжението на серијата сеуште не е почнато со снимање, најверојатно наредна година на пролет и лето.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Го имате филмот Јужни ветар 2 Убрзање на некој од пиратските веб сајтови.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
го имам ја на сервер, ако искаш пиши ке ти пуштам пп

сега гледам на црна берза сеуште го има
Што е со звукот на снимката, баце?
Звукот на телевизорот ми беше на 28ка и едвај слушав што зборат.

Ми скурчи што треба да напрегам уши и пуштив Веном 2. Снимката од Веном со 8ка звук грмеше. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Го имаше ама го нема сеа.
Јас си го пуштив на телефон пред малку од еден сајт.

Ќе видам утре на тв каков е звукот и квалитет на слика ако воопшто го има на Stremio апликацијата.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Филмот 1 и 2 ги има на Филмотон.
Јас после толку време конечно изгледав се, и 1 и 2 и серијата :D
Мислам дека серијата и вториот дел или убрзање се далеку подобри од првиот дел.
И додека соседните држави прават одлични филмови ние се уште се занимаваме со милион небитни работи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Вториот дел филмот кој не го гледал има шанса дур не го избришат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom