ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
во недела нема ниту 13 ниту 42
од железара накај аеродром нема никаква линија
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па нели нови автобуси се донесоа или уште не се стигнати?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
напролет, ама која пролет, не знам :)
Новите бусеви ќе трошат плин, ќе бидат многу ефикасни, така рекоа. Иначе добро би било овие двогрби камили да ги тргнат, нема никаков простор внатре, а колку гужва се прави само кога ќе се соберат средношколциве и пензионерите.
Штета што нема да се врати тоа време кога беа приватните на секои 5 минути автобус, фрли му 25 денари и бркај работа, ни со контроли да се ебаваш ни гужви. Налет е возењево сега.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Од кога ќе се плати казната од 1000 ден. треба некаде во ЈСП да се однесе уплатницата?
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Дали од вас некој знае кај може да се пријави случка со контролорите од ЈСП што глумат некои си каубои по Скопјево?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали од вас некој знае кај може да се пријави случка со контролорите од ЈСП што глумат некои си каубои по Скопјево?
Внатрешна контрола, у Автокоманда е мислам, ама подетално не сум запознаен како оди.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Дали од вас некој знае кај може да се пријави случка со контролорите од ЈСП што глумат некои си каубои по Скопјево?
и што ако пријавиш?
мислиш нешто ќе смени тоа, ако е некој каур може да лапне некој % казна а ако се од оние шипцине исто како и да не си пријавил :-(,
бтв со среќа и господ напомош нека ти е.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
и што ако пријавиш?
мислиш нешто ќе смени тоа, ако е некој каур може да лапне некој % казна а ако се од оние шипцине исто како и да не си пријавил :-(,
бтв со среќа и господ напомош нека ти е.
Абе пичка им мајчина едни тројца шипци беа, маме мамино ќе им ебам ако ги најдам, баш се мислам дали да одам во полиција, па да не го изедам јас ми е, имаше и пред мене два тројца кои ги фатија без карта меѓу кои и мене, нејќам сега јавно да зборам што ми се случи понатака, ама ова никад не ми се случило, ниту сум видел со свои очи на друг да му се случи.. Ѓубриња све им ебам
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Абе пичка им мајчина едни тројца шипци беа, маме мамино ќе им ебам ако ги најдам, баш се мислам дали да одам во полиција, па да не го изедам јас ми е, имаше и пред мене два тројца кои ги фатија без карта меѓу кои и мене, нејќам сега јавно да зборам што ми се случи понатака, ама ова никад не ми се случило, ниту сум видел со свои очи на друг да му се случи.. Ѓубриња све им ебам
Си ги имал пред нос, ништо не си направил, сега тука се фураш само ако ги најдеш хаха.

Јак на тестатура жими све.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom